Briquid Mini bemutató (iOS, Windows Phone)

Egy kellemes szórakozás...

A logikai játékokat szinte az okostelefonokra találták ki. Érintőképernyővel kiválóan vezérelhetők az inkább gondolkodást, semmint az ügyességet vagy a reflexeket próbára tevő programok, a hordozható készülékek ráadásul több olyan extra funkcióval is rendelkeznek, amik jól kamatoztathatók a feladványok megoldásánál. A holland Gamious fejlesztése éppen ilyen.

„Papíron” a Briquid Mini egy igen egyszerű játék. A száz különféle pályán a feladatunk különböző víztömegek átmozgatása a kezdeti állapotukból a végcélt jelző, szaggatott sárga vonallal körülvett területekre. Ehhez pedig nem vízvezeték szerelőnek, hanem kőművesnek kell lennünk: a pályákat téglafalak lebontásával és építésével rendezhetjük át megfelelően. A játék címe is innen származik – a brick, vagyis tégla, és a liquid, magyarul folyadék szavak összevonásából.

Briquid Mini

Az első néhány pályán mindez valóban egyszerűnek tűnik. A víz lefolyik, ha kiveszünk alóla egy téglát, és megfelelő elrendezés esetén épp a kívánt helyre folyik. Igen ám, de a folyadék dinamikája, ha nem is fizikai alapokon nyugszik, azért nem mindig kiismerhető. Vízszintes felületen ugyanis a víztömeg egyenletesen eloszlik, adott esetben olyan helyre is kerül, ahová nem szeretnénk. Márpedig egy pálya csak akkor van maximálisan teljesítve, ha a víz 100%-a a meghatározott célterületre kerül.

Tovább bonyolítja a helyzetet (és itt jön képbe a mobilok egyik extra funkciója), hogy a gravitáció iránya is változtatható. Nem biztos, hogy a vizet épp abba az irányba és akkor kell mozgatni, amelyikbe és amikor azt gondoljuk. Telefonunk forgatásával változik a játékban lévő gravitáció iránya is, ami érdekes mozdulatokat eredményez néha – tömegközlekedési eszközön inkább ne játsszunk vele, furcsán nézne ránk a többi utas. Későbbi pályákon nem egyszer különálló folyadékokat kell egybe terelnünk, vagy épp szétválasztanunk, a lehetőségek szinte korlátlanok.

...de ezúttal nem ingyen

Ami viszont nem korlátlan, az az adott pályán felhasználható lépések száma. Minden interakció (a téglák lebontása és építése, a gravitáció megváltoztatása) lépésnek minősül, és egyáltalán nem mindegy, hány lépésből oldunk meg egy feladatot. Némelyiket jóval kevesebből is abszolválhatjuk, mint a megadott érték, de amikor azt látjuk, hogy 90-100 lépés használható fel, akkor tudhatjuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk. A Briquid Mini nehéz játék, és aki internetes leírások nélkül, saját kútfőből oldja meg az összes szintet, az előtt mindenképp le a kalappal.

Ahogy azt már a Game Troopers kiadó hasonló, egyszerűbb játékainál megszoktuk, most is egy csinos, kellemes darabbal van dolgunk. A látvány egyszerű és funkcionális, cserébe minden jól működik, szimpla és érthető. A játék fektetett és állított képernyőn is használható, bár a menürendszer elrendezése épp ezért néha kicsit furcsa, a szövegek mintha mindig másképp állnának, mint ahogy mi épp szeretnénk. A gravitáció csavargatásába néha bele lehet őrülni, de szerencsére ezt érintőgombbal is megtehetjük, nem feltétlenül kell fizikailag is forgatni a telefont (a giroszkóp funkció pedig ki is kapcsolható).

Briquid Mini

Kellemes, tartalmas szórakozást jelent a Briquid Mini, amely mindenképp a nehezebb logikai játékok közé sorolható, lévén a játékmenetét kevés paraméter köti meg, nagy szabadságunk van kreatívnak lenni benne – ha tudunk. Ez egyszer mikrotranzakciók sem állják utunkat, cserébe a játék nem ingyenes, de 980 forintot megérhet annak, aki fogékony az ilyen jellegű kihívásokra. A Windows Phone változat Xbox Live achievementeket is ad, így a legügyesebbek akár 200 Gamerscore-t is kiszedhetnek belőle. Unalmas órákra feltétlenül ajánlott darab.

A Briquid Mini elérhető iOS és Windows Phone platformokra.

dreampage

Azóta történt

Előzmények