Briquid Mini bemutató (iOS, Windows Phone)

Egy kellemes szórakozás...

A logikai játékokat szinte az okostelefonokra találták ki. Érintőképernyővel kiválóan vezérelhetők az inkább gondolkodást, semmint az ügyességet vagy a reflexeket próbára tevő programok, a hordozható készülékek ráadásul több olyan extra funkcióval is rendelkeznek, amik jól kamatoztathatók a feladványok megoldásánál. A holland Gamious fejlesztése éppen ilyen.

„Papíron” a Briquid Mini egy igen egyszerű játék. A száz különféle pályán a feladatunk különböző víztömegek átmozgatása a kezdeti állapotukból a végcélt jelző, szaggatott sárga vonallal körülvett területekre. Ehhez pedig nem vízvezeték szerelőnek, hanem kőművesnek kell lennünk: a pályákat téglafalak lebontásával és építésével rendezhetjük át megfelelően. A játék címe is innen származik – a brick, vagyis tégla, és a liquid, magyarul folyadék szavak összevonásából.

Briquid Mini

Az első néhány pályán mindez valóban egyszerűnek tűnik. A víz lefolyik, ha kiveszünk alóla egy téglát, és megfelelő elrendezés esetén épp a kívánt helyre folyik. Igen ám, de a folyadék dinamikája, ha nem is fizikai alapokon nyugszik, azért nem mindig kiismerhető. Vízszintes felületen ugyanis a víztömeg egyenletesen eloszlik, adott esetben olyan helyre is kerül, ahová nem szeretnénk. Márpedig egy pálya csak akkor van maximálisan teljesítve, ha a víz 100%-a a meghatározott célterületre kerül.

Tovább bonyolítja a helyzetet (és itt jön képbe a mobilok egyik extra funkciója), hogy a gravitáció iránya is változtatható. Nem biztos, hogy a vizet épp abba az irányba és akkor kell mozgatni, amelyikbe és amikor azt gondoljuk. Telefonunk forgatásával változik a játékban lévő gravitáció iránya is, ami érdekes mozdulatokat eredményez néha – tömegközlekedési eszközön inkább ne játsszunk vele, furcsán nézne ránk a többi utas. Későbbi pályákon nem egyszer különálló folyadékokat kell egybe terelnünk, vagy épp szétválasztanunk, a lehetőségek szinte korlátlanok.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények