Hirdetés
Élet az EarthQuake után
Az EarthQuake sorozat ezt követően új néven futott tovább: World Cyber Games Hungary. Gyakorlatilag minden játékos ezt a versenyt várta, miközben a külföldi versenyekre történő kijutás egyetlen módját is látták benne. A torna történetének egyik kiemelkedő hazai vonatkozású eredményével egyébként az Ancients klán rendelkezik, akik Counter-Strike: Source játékban értek el remek eredményt. Noha nem a WCG-n, hanem annak kistestvérének számító Samsung European Cup (SEC) versenyen kerültek a legjobb 4 közé, ez mindenképpen egy szép eredmény. Azonban a WCG selejtezők innentől átalakultak hazánkban, a Counter-Strike lekerült a palettáról, mert főszponzor Samsung nem adta a nevét erőszakos játékok támogatásához. A helyi döntésnek köszönhetően a legnépszerűbb játék és az azt űző játékosok előtt bezárult egy kapu, többet nem vezetett egyenes út a játékvilág akkori legrangosabb eseménye felé. A rendezvény később Budapest Game Show néven folytatta, de végül a PlayIT nevet vette fel, de ma már nem versenyként működik.
A WCG hiányát sokáig a Dénes „Gody” Attila nevével fémjelzett Gody LAN pótolta, amely 2003 és 2007 között 10 állomást élt meg. A 2005-ös évben ráadásul a GPL az Electronic Sports World Cup selejtezőjeként került megrendezésre, ami hűen tükrözi a rendezés magas színvonalát és a mögötte álló tőke nagyságát. Gody elbeszélése alapján az ESWC francia főszervezői is megtapsolták a levezénylés színvonalát, azt viszont nem értették, hogy miként sikerült ezt a szolnoki csapatnak ennyire minimális költségvetéssel és szponzori háttérrel megvalósítani. A Gody széria végét végül maga az alapító, Dénes Attila jelentette be. Mint névadó és pénzügyi szponzor, úgy döntött, hogy nem éri meg tovább ilyen színvonalú versenyt szervezni hazánkban, mert a fejlődéshez nem adottak a lehetőségek. A GPL mindig is híres volt a lebonyolításának profizmusáról és a szolnoki csarnok egyedi hangulatáról, a komoly csapatoknak presztízskérdést jelentett jól szerepelni ezeken a versenyeken. Az xtreme Demenent Kids (xDK) néven ismert klán például a folyamatos jó szereplése végett szerepelt a HVG hasábjain is. A GTS Datanet szintén őket kérte fel, hogy az ADSL-t népszerűsítő hirdetéseiken a DoZeR vezette srácok szerepeljenek. Gody szavai azonban azért is meghatározóak, mert ő megpróbált minél többet visszaadni a játékostársadalomnak abból, amit elért. Az általa szponzorált FoP sajnos mégsem tudott élni a lehetőséggel és bár komoly szponzorokkal folyt a tárgyalás, végül semelyik nem vezetett eredményre. Ez már vészjóslóan alátámasztotta Gody és más szervező szavait, miszerint a fejlődéshez több kell.
[+] Az xDk és GTS Datanet előremutató kooperációja.
A Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központban 2006-ban nyitotta meg kapuit a ProGamers Cyber Café (PGCC) üzleti egysége, ami egy 80 gépes internetkávézó volt. A rengeteg gép kapcsán persze adta magát, hogy havi rendszerességgel StarCraft , FIFA vagy éppen Counter Strike versenyeket bonyolítson le a személyzet. A jelentkezés gyorsasági alapon zajlott, ami sokaknak nem tetszett, ellenben kisebb csapatok számára is lehetőséget biztosított arra, hogy elfogadható kiadás mellett kipróbálhassák magukat a legjobbak ellen. A hazai játékosok több esetben szervezték ide a felkészülési gyakorlásaikat és rövid időn belül a hazai cybersport élet egyik központjaként üzemelt a PGCC. A cseh franchise szintén megpróbálkozott egy saját csapat szponzorálásával, de rövid időn belül kiderült, hogy ez gazdaságilag egyáltalán nem éri meg. Sajnos azonban az üzleti környezet nem alakult túl kedvezően, így 2007-ben, pontosan 1 évvel a megnyitása után bezárt a mára már kultikusnak számító hely.
Próbálkozások azonban továbbra is akadtak, a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola pár évig szintén szervezett LAN versenyeket. A D-Lan néven elhíresült sorozat kellemes és barátságos légkörével és jellemzően korrekt szervezésével emelkedett ki az átlagos versenyek közül. Sajnos azonban sokkal inkább maradt szórakozás és felkészülési verseny a játékosok számára, mintsem komoly megmérettetési lehetőség. Ez elsősorban a relatíve alacsony díjazásnak és a komoly szponzorok hiányának köszönhető. Időközben megjelent a BECUP sorozat is, amely megpróbálta betölteni a Gody LAN-ok által hagyott űrt. A sorozat 2007-től 2011-ig évente egyszer került megrendezésre, a fő versenyszám a Counter-Strike volt, de helyet kapott a Call of Duty és a Battlefield is.
Bár nemzetközi versenyekre történő kvalifikációt nem tudott felmutatni a BECUP, népszerű volt a külföldi klánok között is. A díjazás helyenként elérte a több százezer forintot játékfajtánként, plusz tombolán és 1v1 versenyeken is értékes díjak vártak a győztesekre. A BECUP sorozat tulajdonképpen sohasem lett ténylegesen lezárva, de a szponzorokra és a gazdasági helyzetre hivatkozva a szervezők végül felfüggesztették. A játékosok szépen csendben elfogadták a tényt, hogy 2011-ben léptek be utoljára a pestszentimrei sportkastélyba azzal a céllal, hogy a hazai virtuális világ legjobbjai legyenek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!