Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    Hello!

    Konfig:

    Laptop: Dell Inspiron 7530
    Router: Tenda F1203 Settings
    NAS: Zyxell NSA326 Settings
    NASCloud: Settings
    OS: Win7 64bit (IP V6 tiltva WLAN és LAN kapcsolaton is) Settings
    Böngésző: Chrome Settings
    AV+FW: Comodo Settings
    DynDNS: noip

    Jel: ISP: modem --> router --> wifi --> laptop és android telefon
    router --> UTP --> NAS

    Amit szeretnék:

    1. Elérni a NAS-on tárolt fájlokat weben és FTP-n keresztül bármilyen kliensről. Az eléréshez szükséges legyen jelszót megadni és az adott felhasználói jogok szerint lehessen a fájlokat elérni. (pl. az egyik opcióval csak olvasni lehet a másikkal írni is.)
    2. Találni valami appot telefonra, amivel ez könnyedén megoldható. (A gyári Zyxel appok a tapasztalatok alapján és mások véleményei szerint hulladékok.)
    3. Feltelepíteni a Transmissiont és aktívnak lenni portnyitás szempontjából.

    Ami megy:

    1. A NAS-t elérem belső hálón, tudom konfigurálni
    2. A megosztott tartalmat is elérem belső hálón keresztül a böngészőbe beütött belső linkes kapcsolaton, 5000-es porton. (sipinas.com:5000/musik stb.)
    3. A NAS-t párosítottam a myZyxelCloud-dal tehát az internetre is ki tud menni jelenleg.
    4. UPNP port párosítás a WEBDAV és HTTP portokollokon sikerült.
    5. Az alkalmazás központ is működik.

    Probléma:

    1. A telefon és más kliens a külső hálón a már előbb említett weblinken nem találja a NAS-t (sipinas.com:5000/musik stb.)
    2. NetDrive és CloudBuckIt sem valószínűleg ugyenebből az okból.
    3. FTP portnyitást nem bírom működésre bírni.
    4. Valószínleg külső hálóról azért nem látni a NAS-t, mert dinamikus DNS-t nem tudtam megadni a router kezelőfelületén.
    5. Egy applikáció kéne androidra, ami majd kezeli a NAS-t ha végre egyszer látja már minden külső hálóról.

    Mit tegyek?

    Köszi szépen

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák