Új hozzászólás Aktív témák

  • lapalapa

    senior tag

    válasz SunMount3r #7104 üzenetére

    Foobart használtam én is régen, aztán valaki mutatott jrivert és azóta nem használom. Szerintem azért népszerű mert ingyenes, mindent is tud (csak zenélni nem). A jrivert megfejeltem még fidelizer proval, ami futás közben felügyeli a win-t és javítja a hangot. Fizikai cuccok jitterbug és ifi ipurifier3. Így egész jó a hang. Meg amit htpc címszó alatt be lehet állítani (le lehet tiltani) a winben azt is mind kipróbáltam, minden jót tesz a hangnak.
    Na ezt alázza le durván a wtfplay (jó a fizikai cuccok maradtak).
    A dac topikban az a nézet, hogy ha valami bitperfekt az már jó, probléma letudva.
    Hát nem.
    Sajnos a probléma sokkal összetettebb ennél.
    Csak egy példa, wtfplay használók kinti fórumon arról beszélgetnek, hogy melyik memóriamodulnak (!?) zeneibb a hangja, adott konfigurációban.
    Szóval ha elfogadjuk a teóriát hogy ha bitperfekt akkor minden ok, akkor soha sem fogjuk megtudni, hogy a rákötött dac+fejhallgató valójában mire képes.
    Vagyis a klasszikus vicc aktualizálva: Értem én, hogy bitperfekt, de hogyan zenél?
    Roont, Pit, Volumiot nem próbáltam, erről nem tudok mit mondani (csak gondolok).
    Persze minél finomabb a dac fejhallgató páros, annál jobban skálázódnak a dolgok, vagyis ha ezek képesek megmutatni, akkor meg is fogják mutatni, ha nem, akkor meg nem.

    Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Új hozzászólás Aktív témák