Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Pár napja próbálgatom az Xpenologyt, sokat segített ez a fórum is, köszönöm így utólag.
    Problémám jelenleg egy van, de az elég nagynak tűnik: az egyik cél, hogy 2 kamerával figyeljem az udvart, ezért vettem egyelőre 1 darab ESCAM QD300-as kamerát, tesztelésből. RTSP-n VLC-vel, illetve mobilról az Onvifer alkalmazással szakadás nélkül, folyamatosan tudom nézni a képet, de a Surveillance Station állandóan kamera elveszett üzeneteket dobál és egyben meghülyíti a kamerát is, mert rebootol és kb 5 percig semmivel nem lehet elérni még a "gyári", minősíthetetlen felületével sem. Sok fórumon láttam már ezt, megoldást nem találtam. Van ötletetek? Aki itt ilyet vett, annak nincs problémája a kamerával?
    Esetleg nézzek más, megbízhatóbb (de mégis pénztárcabarát) ONVIF kamerát?
    Info:
    Egy régi PC-n vagyok most, X2 4 GB RAM, 5.2-5644 (korábban Update 5 volt fent, azzal is ez volt). Átvitel most UDP-n( olvastam, hogy talán stabilabb...) és a keep-alive módszer pedig az OPTIONS (próbáltam a másikat is).
    A kamerát kintről elérve, mármint a Syno alkalmazással, ugyanez a helyzet.
    Licencekkel nem mókoltam.

  • glugi

    aktív tag

    válasz lafaty80 #5029 üzenetére

    Köszi, írok neki és várom a te visszajelzésedet is.
    Addig még állítgatom, hátha összejön...
    Offtopic: a kamera úgy meghülyült, hogy az IE-s felületén nem tudok belépni, login timeout üzenetet ad. Chrome, FF alatt be tudok lépni, csak akkor nincs menü :((( Na majd másik gépről talán.

  • glugi

    aktív tag

    válasz lafaty80 #5124 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ! Nálam most a következő szerint működik a dolog, lekopogom: csak 1 adatfolyamot adok meg neki amikor beállítom a kamerát, így marad a TCP és működik a DS Cam, a mozgásérzékelés, a snapshot és az objektum figyelés is. Szóval a kamera lehet inkább a hibás szerintem. Most 720p 20 fps 1024 CBR a beállítás, utána kellett levennem a GVOP értéket Onvifer managerben, mert különben 2 másodpercenként elvesztette a jelet (22-ről 2-re). Annyi még, hogy ha megadom az Onvifer managerben, hogy a Syno NTP-t használja, szétfagy, ugyanígy ha a Syno-ban állítom be az optimalizálásnál, hogy ő legyen az NTP, ismét szétfagy. Így is elmászik az idő kb 24 óránként 12 percet. Most pl a pontos idő 11:47 a Syno-n, a kamera képén meg 11:41. A gyári felületére valamiért nem tudok belépni már sehogy sem.
    Még kellene 3-4 kamera, de lehet, hogy nem ez a "márka" lesz...
    Ja, ha HTTPS-t is akarnék, akkor sehogy sem tudok kintről csatlakozni a Surveillance Station-höz és ha mégis, nincs kép. (port-forward megvan minden szükséges portra).

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az eredeti és az itt közzétett 6.0 leírások alapján költöztem, minden flottul ment, köszönöm utólag is a tapasztalatok megosztását :) Teszt jelleggel használom e megoldást egy régi-régi Asrock 780-as lapon, AMD X2 procival, 4 giga DDR2 RAM-mal.
    Update 7-es verzión vagyok és frissülne pár csomag. Kérdésem, hogy mehet ugye minden frissítés? Ez nem volt egyértelmű nekem. "Patchet" nem használok, nem ezért kérdem.

    Félig OFF, Surveillance Station tapasztalat, hátha hasznos lesz valakinek: 2 db ESCAM ONVIF kamerám (Generic Onvif beállítás) van, mindkettővel működik, jelenleg folyamatos felvétel és mozgásra snapshot készítés párossal tesztelgetem + ismét beállítok ezen mappákra cloud sync-et majd idővel. Mind a csomagról, mind pedig a mobilra elérhető app-ról olvastam jót és rosszat is. Nálam csak úgy hajlandó működni stabilan a dolog, ha minden elérhető streamelési profilnál az 1-est választom, tehát még a mobilnál is. Máskülönben rendszeresen eldobálja a kapcsolatot, illetve DS Cam-ból elérhetetlenek, ios és andorid alatt is. Ez lehet persze valamilyen kamera hiba is (kínai izé, csodaszoftverrel), ugyanakkor android alatt az onvifer-ben - ahogy azt régebben írtam itt, vagy az ip kamera topikban - soha nem szakad meg.

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szinte biztos, hogy inkább a syno topikban kellene megkérdeznem, de még mielőtt arra sor kerülne, itt vázolnám a problémámat.

    DSM 6, mindenféle plusz csomag nélkül, 1. kötet RAID0, 2. kötet RAID1. Gigabit hálón PC-ről mindkettőre tudok írni olyan 80-90 MB/s körül, ellenben olvasni csak 1 MB/s a max :U LanTester és más progik is ugyanilyen különbségeket hoztak ki. Van esetleg ötletetek, xpe-specifikus lehet talán a probléma?
    Köszi!

  • glugi

    aktív tag

    válasz Proxy2 #7639 üzenetére

    Full duplex, illetve több eszköz is megfelelően működött eddig a helyi hálón. Csak sajnos most összesen 1 db PC van itthon, ezzel tudom kipróbálni. Igen, pont az zavar, hogy az egyik irányban meg rendben van. A mobilom wifi-s elérése nem mérvadó, de az olyan 3 MB/s körül olvassa. Még mielőtt nekiállok a NAS-nak, újrarakom a PC-t, hátha segít (bár elvileg mindenféle hálózati beállítást default-ra tettem a PC-n).
    Külföldi fórumon olvastam, hogy switch kiiktatása után jó lett a read speed is. Ezt most nem tudom megoldani, plusz ez nem is xpe-s fórum volt. Mindegy, arra gondoltam csak, hogy esetleg xpe és/vagy innen eredő user error lehet talán, de a DSM is szinte alapbeállításon van.

  • glugi

    aktív tag

    válasz glugi #7640 üzenetére

    No, hát okosabb nem lettem. Próbáltam még néhány neten írt varázslatot, de semmi nem használt.
    Teljesen újratelepítettem a DSM-et, mintha új lenne (úgyis csak tesz nálam), Update csomagom nincs fenn, és újrahúztam a gépet is (legal win7 pro 64bit). A NAS-om egy régi, 6 db SATA2 portos Asrock lap, Athlon II X2 240e, TP-Link gigabit hálókari, static ip. A kötetek most: 2 lemezes RAID1 és 4 lemezes RAID5, a felépítésüket természetesen megvártam. Elvileg minden alapbeállításon, jogosultságok rendben (több userrel és az adminnal is próbáltam amúgy).
    A hálózatom: NAS - TP-Link switch - TP-Link WDR4300 (14.07 openwrt, de próbáltam gyárival is), a kábelek Cat5e, fizikai sérülés nincs.

    SMB-n írás a NAS-ra SSD-ről, vagy külső, USB 3.0-s HDD-ről 80-110 MB/s körül.
    SMB-n olvasás a NAS-ról ugyanezen gépekre, tárolókra: 1-2 MB/s körül.
    FTP-n írás: 100-120 MB/s, olvasás 110-130 MB/s körül.
    FTPS-n írás-olvasás olyan fele az előbbinek, felteszem a titkosítás miatt.
    SMB-n próbáltam felcsatolva is az egyes megosztott mappákat, illetve Windows Intézőben, valamint TC-ben másoltam. FTP-hez FileZilla. Egy laptoppal is próbáltam, az is ugyanezt produkálta. Lubuntu Live alatt is hasonló értékek születtek.
    Aztán a switchben random cserélgettem a csatikat (8 portból 4 van használatban) és fogtam a fejem: megjavult az olvasási sebesség, 110 körül lett SMB-n. Szerintetek? Az eredeti portba visszadugtam a NAS-t és rendben úgy is. Egyelőre persze. ;]
    Tehát elviekben maradt a switch és/vagy a NAS. De ha a switch a gond, akkor FTP-n sem kellene jó értékeket adnia, ha meg a windows7 hülye, akkor az írásnak is alacsonynak kellene lennie, szerintem. NAS-nál ötletem sincs, majd lehet, hogy írok mégis a Syno topikba.
    Na mindegy, tanulság nincs. :C

    Szerintetek meddig frissítsek manuálisan? Update 9 alatt voltam és ugyanez volt a gondom, ahogy írtam is.

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!
    Erre van valakinek ötlete, javaslata? A syno topikban nem kaptam még rá választ.

    Van 2 kamerám, az SS-ben beállítottam a mappaméreteket (30 GB/kamera). Ezeket a mappákat a Cloud Sync küldi fel a Google Drive-ra (100 GB tárhely). A Syncben beállítottam, hogy a forrás változásokat figyelje. Működik is az elején, helyben rotálódnak a fájlok és mappák szépen folyamatosan, de a Sync 99%-nál megáll és azt mondja, tele a tárhely, szóval a Drive-on lévő fájlok nem rotálódnak. Erre van valamilyen megoldás? Csak a kamerák felvételei vannak felhőben, más nem foglal helyet.

    Köszi!

  • glugi

    aktív tag

    válasz glugi #9991 üzenetére

    Megfejtettem. Rotál szépen a Google Drive-ban, csak a Trash nem ürül automatikusan (beállítás sincs rá), így megtelik szépen. Marad a manuális kuka ürítés néhány naponta és még optimalizálom a fájlméreteket (most egy 5 perces fájl ~ 70 MB). :W
    Olyan felhőre javaslat, ami legalább 100 gigát ad és automatikusan üríti a kukát (már ha van)?

  • glugi

    aktív tag

    válasz Mate #10083 üzenetére

    Bármelyik megoldás jó lenne, csak a lényeg, hogy a Cloud Sync támogassa és ne legyen ilyen trash mizéria (tudom, hogy amúgy ez alap policy az ilyen felhőszolgáltatóknál, mármint hogy alapból van trash és csak manuálisan lehet üríteni). Még kb. 70 gigán is elférnék, ez kiad azért pár napot.
    Nem vagyok képben fizetős felhőben, de a Google Drive 7000 ft-ért adott 1 évre 100 gigát, ami azért nem rossz. Azt hiszem a OneDrive - ha van Office 365 - ad 1 évre 1 TB-ot.

  • glugi

    aktív tag

    Köszi mindenkinek a cloud tanácsokat, végignézem majd a kínálatot. Egyelőre marad a jelenlegi 100 gigás GDrive, ami sajnos 3-4 nap alatt megtelik, így majd manuálisan törlök a trash-ból.

  • glugi

    aktív tag

    válasz Melorin #10376 üzenetére

    Nálam is hasonló, de random csinálja. Leginkább SAMBA-n. FTP-n jó a sebesség. Eddig nem jöttem rá, mi az oka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák