Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    A Synology topikban nem igazán reagált rá senki, így megpróbálom itt, hátha csináltatok már ilyet:

    Bittorrent Sync-et sikerült már valakinek belőnie úgy, hogy működjön is? Telepítés után elindul, viszont ha hozzá akarok adni egy foldert, akkor azt írja, hogy nincs hozzá jogosultságom. Itt olvastam hasonló hibáról, majd itt egy állítólagos megoldásról. Ha jól értem valahogy másik userként kéne futtatnom a BtSyncet, aminek mindegyik könyvtárra van írási jogosultsága. Vagy valami ilyesmi. Az egyik komment szerint (google fordító angolra)

    I created a group "apps" in the DSM - pipa, eddig eljutottam.
    Then I edit / etc / group and / etc / passwd to place any third-party users (couch, sick, headphones, NZBGet, sand ...) in this groups (change the id of the group in / etc / passwd and adding user to / etc / group
    I then allowed the group apps in folders corresponding with the appropriate permissions (eg full access to / volume / download but can not delete in / vol / video and no access to photo)
    After each adapting it based on these records
    This way my users group remains the default for users

    Na itt már borultam, de elvileg, ha jól értem, akkor ezzel a módszerrel meg lehet azt csinálni, hogy az eredeti user jogosultságok ne változzanak meg, viszont a BtSync tudjon szinkronizálni, ugye? A forumok között találtam még egy dolgot, ami ha jól értem hasonlót magyaráz, de nem szeretnék úgy turkálni a rendszerben, hogy nem értem, hogy pontosan mit is kéne csinálnom. :B

    Minden segítséget előre is köszönök.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák