Aktív témák

  • Aljas

    csendes tag

    Tehát adot egy kisebb hálózat, ahol XP Home SP2 és Pro SP2 gépek vannak, sima egyszerűsített fájlmegosztással.

    Ha a Home-os gépen be van kapcsolva a tűzfal, akkor az adott gép megosztásai "gyökerének" a tallózása 30 másodpercbe telik (\\gépnev). Egymás után akárhányszor. Ha megosztott mappa teljes úttal van megadva (\\gépnév\mappanév), akkor megy normálisan. Ugyanez a helyzet, ha nem netbiosos nevekkel, hanem IP alapján hivatkozok a gépre.

    A probléma megjelent az MS-nél is [link] , csak éppen itt a megosztó gép Win98-as.
    A problémát az okozza, hogy a megosztó gép ütemezett feladatait akarja kotorászni a böngésző gép, és emiatt van a belassulás.
    A problémára megoldást jelent a böngészo gépen a HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace
    alól a {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} kulcs törlése, csak olyan megoldás kéne, ami a megosztó gép baját orvosolja, ne pedig az összes többit kelljen hekkelni.

    Tehát a hiba csak XP Home SP2 + bekapcsolt gyári tűzfal esetén jön elő, normális tűzfal mellet vagy Pro SP2 gépeken nem.

    Van erre valami épeszű megoldás, amihez csak a megosztó gépe beállításai kell buherálni???
    (teszemazt nem akarom a megosztást felhasználó szintűre cserélni, az összes gépen hekkelni, vagy mindig jelszavat beiratni a userekkel, stb)

    [ Szerkesztve ]

    Hess rémes árny. Szörnykép, riogató! Hess!

  • bsh

    őstag

    válasz Aljas #1 üzenetére

    háááááát... a home nem éppen erre van kihegyezve, de szenvedhetsz vele :) vagy felraksz linuxot... :)
    de amúgy elvileg lehet állítani névfeloldási sorrendet, azzal próbálj játszani, asszem alapból nem a netbios az elsődleges (ha jól emlékszem). valamint be kell kapcsolni netbios over tcp/ip-t is, ami alapból asszem szintén nincsen engedélyezve, az nekem segített. esetleg még próbáld meg a hosts fájlokba felvenni a gépeket és a tartományt, hogy ne kelljen névfeloldozgatnia...
    amúgy a minden gépen való "hekkelést" és optimalizálást szerintem nem tudod elkerülni, és nem is érdemes. minden gépet meg kell picit kotorni, hogy minden frankón működjön.
    egyébként a home-os gép lenne a megosztó, ha jól értem? ez nem annyira jó, mert elvileg a master browser szerepét a legmagasabb verziójú os veszi át automatikusan, azaz valamelyik pro-s géped elvileg, úgyhogy a tallózást lehet azon keresztül csinálja. úgyhogy abba is bele kell nyúlni.

  • Aljas

    csendes tag

    válasz bsh #2 üzenetére

    Izé, a névfeloldással éppen nincs gond, pont azért írtam, hogy az nem játszik közre a problémában... :)

    Amúgy nekem ezzel az a bajom, hogy egy ilyen gagyi fájlmegosztás a világ legegyszerűbb dolga, és ha a Pro-nál sikerült jól megcsinálniuk, akkor Home-ban is mehetne flottul...

    Mivel működik valahogy a dolog végülis, ezért a "valahogy megoldjuk" megoldás helyett csak azt szeretném, hogy rendesen működjön, azaz az szeretném, ha a nyavalyás Home-ot be tudnám úgy állítani, hogy ne legyen ez a probléma.

    Nem nagy a rendszer (mondjuk pont ezért persze lehetne a többi gépet is hekkelgetni, és ha az egész egy BEÁLLÍTÁS lenne, nem pedig registry matatás kézzel, akkor még reális is lenne), ahol közvetlenül is másolgatunk egymáshoz, nem mindig csak "fájlszerveren" keresztül, ilyenkor bosszantó ez.

    Hess rémes árny. Szörnykép, riogató! Hess!

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Aljas #1 üzenetére

    A kérdésednek nem kell új topik, van XP-s topik: Windows XP kérdések és válaszok

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Aktív témák