Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G_N

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nálam is fut egy Gateway, két szögletes hőmérő, nyitásérzékelő, két kamera, egy dafang, és egy Xiaomi mijia 1080P Smart IP Camera, (ez bluetooth vezérlős), egy mozgásérzékelő, valamint két okosgomb, és egy klíma vezérlő egység működik.

    Szerintem sajnos a hőmérők nem elég pontosak. Van az általuk mutatott, és a kazán vezérlő termosztát, valamint egy sima szobai hőmérőn mért értékek között majdnem egy fok eltérés.
    A két hőmérő ugyanazt mutatja ugyan, de magasabb az érték a másik kettőhöz képest.
    A kerek hőmérő nem mér légnyomást, a szögletes igen.

    A rendszer önmagában kényelmes, egyszerűen bővíthető, és automatizálható.

    A hőmérők, és a klíma vezérlő egység együtt működve jól teszik a dolgukat, viszont mivel a csatlakozó a klíma vezérlő esetében kínai kivitelű, és ennél az eszköznél a védőföld lába vastagabb, mint a többi földelt eszköznél, mint például a gateway, nem lehetett csatlakoztatni az külön vásárolt átalakító adaptereken keresztül. Amit a kis kínai adott mellé átalakítót, az simán életveszélyes, így ha nagyobb fogyasztót csatlakoztatnál, azokat el kell felejteni. Venni kell normális átalakító adaptert.
    Mutatok pár képet a kínából kapott adapterek belsejéről. Ezen kéne átkergetni a klíma teljes áramfelvételét. Én egyértelműen nem javasolnám.

    https://drive.google.com/drive/folders/1-8PK-onwdJ4epDhKVTmDjrI-aMBn_yk0

    Ezt választottam: SKROSS-1-500211-Utazo-adapter-World-to-Europe
    Linket nem teszek, név alapján megtalálható.

    De mint írtam sajnos a klíma vezérlő nem volt ebbe csatlakoztatható, de ez csak akkor derült ki, mitán megérkezett az adapter. Ezért rendeltem szintén kínából falra szerelhető, falon kívüli kínai aljzatot, valamint egy ehhez való dugvillát is. A klímán lecseréltem az dugvillát, így be tudtam üzemelni. A hőmérők adatai alapján tudja kapcsolgatni a klímát infra távirányítóként. Méri a fogyasztást, váltogatja az üzemmódokat, bár én csak a páramentesítő funkciót használom így egyenlőre. Nyáron beizzítom a hűtést is ezen keresztül.
    A klíma vezérlő csatlakozik a dugaljba, a klíma vezérlőben pedig csatlakozik a klíma.

    A bluetooth vezérlős kamera fix, mozgásérzékelővel. Jelenleg úgy állítottam be, hogy mozgás esetén rögzít csak memória kártyára. Ha nem teszel kártyát a kamerába, akkor kínai szerverre rögzít a drága. Ezt nem próbáltam ki, viszont panaszt többet olvasni róla, hogy a felvételek elérése elég népmesei jelleggel megy, Hol jó, hol nem. Szóval én a helyi tárolás mellett döntöttem. Ha teszel kártyát, akkor be tudod állítani a rögzítést a kártyára, vagy ha van helyi NAS, akkor már azt is engedi beállítani. Ha van mi band karkötőd, a MI HOME alkalmazásban be tudod állítani, hogy a ha érzékeli a karkötőt a kamera, akkor automatikusan sleep módba kerüljön, ha nem érzékeli, akkor pedig ébredjen, és kapcsoljon be. A MI FIT appból keresi ki a karkötőt, és párosítja a rendszerhez.
    A dafang kamera forgatható, távolról irányítható. A rögzítési metódus ugyanaz nagyjából, mint a másik kameránál.

    Mindkét kamera kétirányú kommunikációra képes, van mindegyikben mikrofon, és hangszóró is. Távolról tudsz rajtuk keresztül kommunikálni.

    A nyitás, és mozgásérzékelő jól teszi a dolgát. Ha változás történik, jön az értesítés telefonra.
    A kamerák mozgásérzékelője szintén küldi a riasztást, ha észlel valamit.

    Úton van egy XIAOMI bluetooth hő-és páratartalom mérő kijelzővel, kíváncsi leszek, az mit fog mérni a hőmérőkhöz képest. Az a kamerán keresztül tud kapcsolódni a rendszerhez.

    Az okosgombok az egyik a rádiót vezérli, a másik pedig a mozgásérzékelőt, és a kamerákat küldi alvó módba, ha otthol vagyunk, vagy aktiválja, ha eljövünk ottholról. Ha elfelejteném aktiválni, az applikációból pótolható a folyamat.Természetesen ez időhöz is köthető. Mondjuk minden nap reggel fél 7-kor aktiválja a rendszert.

    Most két tervem van még egyenlőre ezzel a rendszerrel. A lakásunk átalakítás alatt van, a nappaliban körbe rgb ledekből lesz hangulat világítás. Ezt fogja vezérleni a kis kocka, egy infra távirányítóval összekötve.
    Valamint most próbálom megoldani, hogy a routerre kötött, a hálózaton megosztott vinyót használja rögzítésre a két kamera, valamint hogy ennek a tartalmát automatikusan szinkronizálja vagy az Onedrive, vagy a google drive felhőbe....Mégis jobb, ha nem helyben tárolom a felvételeket, mivel ha viszik a kamerát, megy a felvétel is. :)

    Amit mindenképp tudni kell, hogy ezek az eszközök így nem helyettesítenek egy komoly vagyonvédelmi rendszert. Az az ajtónál, és a zárbetétnél kezdődik. Kiegészítő rendszernek megfelelő, és a semminél több.
    Viszont ha a lakás áramtalanítása kívülről megoldható, áram nélkül semmit nem ér. Nálunk az óra, és a megszakítók bent vannak a lakásban, nem a lépcsőházban. Valamint állandó élő netkapcsolat kell hozzá. Ha az megy el, szintén borult a bili.

    Egyenlőre azt mondom, jó a rendszer, teljesen megfizethető, egyszerű összeépíteni, nem kell vezetékezni semmit, viszont vannak korlátai. Ezzel vagy együtt kell élni, vagy mást kell keresni.

    Hátrányként kell említenem, hogy szükség van sok esetben egy második mobiltelefonra, mivel az alkalmazásban sok eszközhöz nem áll rendelkezésre angol nyelv, így a google fordító-kamera kombó segítségünkre lehet. Viszont a MIUI fórumon fut egy project az eszközök, és az alkalmazás magyarosításáról. Itt egyre több eszközhöz készül el a magyar nyelvű fordítás. Nagyban megkönnyíti a használatot :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Chal #23 üzenetére

    Ilyen infra fogja vezérelni a ledszalagjaimat a kis kockával. Az nagyon vagány lesz :D

    De a klímához nem tartottam szerencsésnek, mert az elhelyezése problémás lett volna nálunk, hogy a klímát tudja vezérelni, a klíma ugyanis egy előtérben van felszerelve úgymond, és ezt odaa kellett volna felszerelnem valahová kint, hogy rálásson, valamint ennek külön tápot kellett volna biztosítanom, ami viszont már kábelezéssel járt volna, vagy szintén aljzat csere, hogy bedughassam a klíma mellé.

    Plusz ami zavart még ezzel, hogy nem tudom a klíma állapotát ellenőrizni. Az utasítást, parancsot kiküldi, viszont nincs semmi visszajelzésem, hogy megtörtént e az állapot váltás...max ha teszek mellé egy okos aljzatot, és azt is kikapcsolom külön az appból valami feltétellel. Ezért választottam a klímához a dedikált vezérlőt...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz martillo #25 üzenetére

    Nálam tiszta, gyári XIAOMI rendszer megy.
    55 m2-es lakás. RPI-vel terveztem, mikor elkezdtem olvasgatni az automatizálásról, és a kezdetleges otthon okosításokról. Akkor hívták fel a figyelmem, hogy nézzem meg ezeket a cuccokat. Egyenlőre az igényeimet lefedi a dolog, bár még valami mindenképp lesz, amit nem fogok tudni szerintem megoldani ezzel a rendszerrel. A vízóra után szeretnék valami eszközt bekötni, amiben van áramlás mérő. Így ha senki nincs otthol, és nem indítottunk el mosást, akkor ha az jelez, vagyis ha folyik a víz a rendszerben, el is tudja zárni a vizet.
    A xiaomi vízjelzője maximum jelzést tud küldeni, hogy vizet érzékel, de beavatkozni nem tud.
    De mivel a fürdőben van a vízóránk, és a fürdő is elég pici, nem biztos, hogy szerencsés valami okos dugaljal szerelt szeleppel kísérleteznem a zuhanyzó mellett. Szóval ezzel még nem tudom mit kezdek.

    Ja, amit tegnap írtam, még kiegészítetném a DAFANG kameráról:
    Ha van füst, vagy CO érzékelőd, a kamera betanítható azok risztási hangjára, hogy jelzés esetén küldje az értesítést szintén a telefonra, hogy aktiválódott a füst, vagy a CO érzékelő. Ki még nem tudtam próbálni, csak a kamera menüjében találtam meg ezeket a lehetőségeket...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz pamer69 #28 üzenetére

    Mainland china szerver?

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Chal #30 üzenetére

    Nálam sosem dobott még el eszközt. Megy a rendszer már egy jó ideje, de sosem kellett még újrapárosítani sem eszközt. Egy egy lakás, nincsenek túl nagy távolságok, és sok falat sem kell átvinni a rendszernek.
    Egy problémám volt, az egyik okosgombbal. Abban a megérkezéskor elemet kellett cserélnem.De ezen kívül minden elsőre, pöpecül ment. Vagy szerencsés vagyok, vagy nálatok van valami másképp beállítva.

    Áttettem a gw-t a vendég hálózatra otthol, az is probléma nélkül lezajlott. Nem kell mindent újra hozzáadnom, csak a gw-t kellett resetelni. Semmi újra párosítás, az eszközök hibátlanul mennek most is. Gondolom azt már az appból szedi ki utána magának.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz icemad #34 üzenetére

    Szia!

    A global verzió alatt nem teljesen értem mit gondolsz, egyenlőre csak cikkek vannak róla, hogy érkezik EU csatlakozóval, és hogy indulnak az EU szerverek. Hogy ezek milyen ezsközöket fognak támogatni, az más kérdés lesz. Erről csak tippek vannak. A rendszer jelenleg is használható, csak most kínaiul beszél eszköz társításnál, és egy adaptert kell használni, hogy csatlakoztathasd a villamos hálózathoz. A szoftver angol, bár mivel a csatlakoztatott eszköz rendszerbe állítása után húzza le magának a "drivereket" a szoftver így van, ami csirkelábas felületű, vagy csak félig angolosított. Apróbb kényelmetlenség, de vélhetően a teljes termékpalettát be fogják hozni európába is, viszont az tuti elég sok idő lesz.

    Van a xiaominak vezetékes kapcsoló rendszere is, 230~V kapcsolásához, de szerintem elég drágán mérik őket.
    Ha mindenhová okos égőket teszel, természetesen képes vezérelni a rendszer minden világítást, csak a betáplálást kell kábelezni akkor. Én meghagynám a kábeles rendszert. Nálam a led szalagokat, és a hangulat világítást viszi csak a tervek szerint a gateway az okos kockával, és az infra távirányítóval, de ott is lesz a 12V ledeknél fizikai normál kapcsoló, ami szakítja a nullát, is, és a fázist is, mert így elkelülhető, hogy lekapcsolt állapotban halványan világítsanak a ledek.

    Vasbeton födém esetén ki kell tapasztalni, mi az a táv, ahol működik a rendszer. Nem feltétlen kell több gateway, mivel ezek az eszközök egy része jelerősítőként, továbbítóként is működnek. A lépcső feljáróhoz teszel valamit, ami már látja a másik szinten lévő eszközöket, így akkor működni fog a rendszer.

    A wifi megosztó kérdésed sajnos nem értem :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Luigi962 #36 üzenetére

    Szia!

    Ami gond szokott lenni, az a wifi hálózat neve, és a jelszó. A speciális karaktereket nem szokták szeretni, sem a hálózat nevében, sem a jelszóban. Ha ez egyik sem lehet az oka, akkor próbáld meg a routerhez közelebb megcsinálni, majd úgy odébb költöztetni..

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Luigi962 #45 üzenetére

    Szia!

    Ha infrás távirányítód van hozzá, akkor meg lehet oldani. Kell egy xiaomi infra távirányító, és utána már tudod azt vezérleni az appból, az pedig betanítható a ledszalaghoz.

    Ilyet keress. Viszont ez tud vezérelni minden mást akár, amihez infra távirányítót használsz.
    https://www.banggood.com/Xiaomi-Universal-IR-Remote-Controller-APP-Remote-Timing-Control-p-1215271.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

    Én is ezt tervezem a ledszalagjaimhoz, viszont már úton van hozzám ez a kis mágikus kocka is. Ez fogja vezérelni a távirányítót, ami a ledszalagokat vezérli :)
    Nagyon vagány lesz :D
    https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Aqara-Magic-Cube-Remote-Controller-Sensor-Remote-Control-Switch-p-1293289.html?rmmds=search

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tknof1871 #47 üzenetére

    Szia!

    Van egy frankó facebook csoport.
    Xiaomi Smart Home & MI collection [Hungary]
    https://m.facebook.com/groups/1848761318718341?ref=bookmarks
    Ide csatlakozz, itt találsz kuponokat hozzájuk, amiről pedig nincs aktuális kupon, oda próbálnak szerezni neked :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tknof1871 #60 üzenetére

    Elméletben van rá megoldás, bár gyakorlatban nem tudom ez mennyire kivitelezhető nálad, és mennyire is éri meg akár anyagilag. A szenzorok egymáson keresztül is tudnak kommunikálni, jeltovábbítóként működve. Ha lefelé a fordulókba pakolsz egy egy érzékelőt valahová, ahol nem fogják lelopni, vagy simán leverni, le tudsz jutni a pincéig. Vagy valahol a strang mellett ha két szintenként be tudsz tenni egy egy bármilyen szezort, ott akár kevesebb is elég lefelé :)
    Bár nem tudom a lakók mit szólnak, ha alattad bekopogsz, hogy bocsi, tennék egy szenzort a lefolyótok mellé, ha nem gond, csak hogy lejussak a pincéig a mozgás érzékelőmhöz..

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tknof1871 #72 üzenetére

    Szia!

    Dafangból nem tudom van e több féle, de most is van 32 dollárért. Igaz most nem a gearbest-en, hanem a geekbuyingon.
    https://hu.geekbuying.com/item/Xiaomi-Dafang-Smart-1080P-WiFi-IP-Camera-White-384022.html

    Nagyon gyakran találni hozzá kupont 30 körülre, sőt, 27 körül sem ritka.

    A kérdésed másik részére nem tudok mit mondani, soha nem használtam gw nélkül.

    Nekem csak kettő féle kamerám van, egy dafang, és egy mijia smart ip camera, szintén 1080p-s, de a dafangot jobban szeretem. Mozgatható, igy nagyobb részt le tud fedni, bár a másik kamerám egy folyosót figyel, szóval ott irreleváns ez a funkció, de cserébe az bluetooth vezérlős.

    A dafang tanítható riasztó, és co érzékelő hangjára is, ha valamelyik megszólal, szintén jön az értesítés mobilra. Ráadásul megadható neki működési időpont, amin belül üzemel, egyébként fogja magát, és befordul a sarokba...Ami nem tettszik benne, hogy bár az időzóna be van állítva, nem hajlandó használni. Így matekozni kell az órákkal..

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz icemad #74 üzenetére

    Sima automatizálás létrehozása.

    If, majd kiválasztod a smart device közül az adott hőmérőt, és ott lesz 4 csirkelábas menü. A legfelső az adott hőmérséklet felett, a második az adott hőmérséklet alatt, a harmadik az adott páratartalom felett, a negyedik pedig az adott páratartalom alatt.
    Ebben kiválasztod a megfelelő értéket, majd jön a then rész, ott pedig kiválasztod a gatewayt, (MI control HUB), majd ezen belül a control gateway light, és ezen belül tudod kapcsolni a világítást,és vagy plusz váltani a színeket, fényerőt. Ez a rész már angol, szerintem menni fog....

    (ha valahol csirkelábas menüt találsz, tud segíteni, ha van kéznél egy másik mobil. Abban a google fordító appot elindítod, kiválasztod a kamerás bevitelt, és annak a kamerájával tudod fordítani a menüket mindjárt magyarra)

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Alex91 #104 üzenetére

    Szia!

    Nekem van, igen. Én ilyen kamerával használom:
    https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html?wid=1433363

    Kb 1 méterre van a kamerától a falon ez a kis hőmérő. Ami a furcsa, hogy a MI home app rendszeresen not connected eszközként mutatja. Ha ott állok mellette, és lefrissítem, akkor is azt írja rá, hogy not connected, de a hőmérsékletet viszont azt mutatja telefonon, amit az eszköz jelez ki a falon.

    Az automatizálást nem tudom, hogy hogyan lehet így erre az eszközre beizzítani, azt nem próbáltam ki, ezt nagyjából csak azért vettem meg, mert majdnem a sima szenzor árában adták akciósan, és leolvasható minden eszköz, telefon nélkül. Dizájnos kis szobai hő, és páratartalom mérő. Nagyjából szerintem csak erre való :)

    Meg ha jönnek a haverok, akkor mutogathatod, hogy ez is xiaomi a többi kütyü mellé :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz HKorn #109 üzenetére

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz HKorn #113 üzenetére

    Az eszköz ugyanúgy megjelenik az applikáción belül, mint bármilyen más eszköz.
    Annyi a különbség, hogy más protokollt használ a csatlakozáshoz. A kamera, ami része a rendszernek, rendelkezik bluetooth csatlakozóval, így ahhoz tud csatlakozni, és azon keresztül része a teljes rendszernek, mint akár egy sima hőmérő, vagy mozgásérzékelő, vagy egy nyomógomb.

    Ugyanúgy tudsz hozzá rendelni a rendszer szerint különböző automatizálást elméletileg, mint bármilyen más eszközhöz. Én csak annyit írtam, hogy nem próbáltam, de elméletileg lehet, viszont ez annyiban más, mint a kis kör alakú, vagy szögletes hőmérők, hogy ezen van egy kis kijelző is, hogy önálló eszközként is használhasd, ha akarod. Csak az app jelti nálam állandóan not connected eszközként, de ha belemegyek, azonnal azt az értéket mutatja, amit a kijelzőjén is jelez, tehát lekéri tőle, csak valami miatt azt mondja, hogy not connected. Ezt inkább valami bugnak tartom csak...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tknof1871 #128 üzenetére

    Igen. A kamera saját beállításain belül az alarm beállításokban van ez a két menüpont:
    Detect the alarm sound of a smoke detector, és a Detect the alarm sound of a CO detector menüpont.

    Itt hangot tudsz rögzíteni mintának, amit ha a kamera mikrofonja érzékel, küldi a jelzést az applikáción keresztül a mobilra, hogy bekapcsolt, vagy jelez az offline eszközöd. Helyben riaszt az offline, akármilyen érzékelőd, de te ugye 200km-el arrébbról nem nagyon tudod másképp lereagálni, mint hogy értesíted a tűzoltóságot, vagy a szomszédot, vagy akárkit, hogy gond van.
    Ha pedig a füst érzéklőd jelez, a kamerákon keresztül még ellenőrizni is tudod a dolgot.

    Főleg, ha nem panel lakásról beszélünk, ahol elméletileg egyértelműen hallja a szomszéd, ha visít a risztód.
    Bár lehet panelnál simán leszarják az első fél órában, utána meg max azért nézik meg mi a fene van, mert már idegesíti őket. Sajnos nagyon közönyösek az emberek, ha egyáltalán ismered is a szomszédokat, az sem biztos, hogy ők el tudnak érni, vagy hogy el is akarnak érni.

    Egyébként van a rendszerhez a xiaominak a honeywell-e közösen kialakított füst, és gáz érzékelője, bár a gáz ha jól vettem ki CO-ra nem érzékeny, csak az el nem égett gázokra.Földgáz, propán, meg a többi ilyesmi.
    Bár ezt sajnos elég drágán mérik.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Sinu #133 üzenetére

    Szia!

    Ha leírod mi a gond, megpróbálunk :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Sinu #139 üzenetére

    Szia!

    Szerintem a probléma a wifinél nem a jelszó hiánya, hanem a hálózat neve, és a jelszóban szereplő karakterek miatt merül fel csak. A speciális karaktereket nem szereti a rendszer a hálózat nevében, és a jelszóban.

    Elég ha nincs ékezet, vagy @, #,és a többi ilyesmi karakter. Sőt, ez ajánlás igazából.

    Nekem sem volt soha semmilyen problémám a dafangal, és igazából semmi ilyen eszközzel.
    Nálam is TP link routeren megy a rendszer.Előbb a sima hálózaton ment, majd áttettem az egészet a vendég hálózatra, ott sem volt semmi probléma.

    Amit tudnék még javasolni, hogy próbáld helyileg a router mellett bekonfigolni, és utána átköltöztetni.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Sinu #141 üzenetére

    Pedig úgy néz ki minden oké, amit csinálsz.

    Ha akarsz bele még időt beletenni, és törölném az appot telóról teljesen, resetelném a routert is gyári beállításokra, majd fel az app, és ujra a dafang.
    Nem hiszem, hogy hibás az eszköz, tuti valami beállítás nem tettszik neki csak.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz johnwillow #179 üzenetére

    Szia!

    Ennek az eszköznek a föld lába vastagabb, mert elméletileg 16A-es eszköz. Nem fog belemenni semmilyen adapterbe. Én is megszoptam vele, De még a Xiaomi saját elosztó adapterébe sem megy bele.

    Én rendeltem kínából 16A-es falon kívüli aljzatot, és dugvillát. Azzal szereltem fel. Szettben jött meg,

    https://www.aliexpress.com/item/White-Plastic-Shell-AU-Socket-Plug-Set-10A-16A-AC250V-for-10mm-Power-
    Cable/32226642684.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1a444c4ddfTOGO

    Pöpecül megy. A falra fel az aljzat, abba a klíma vezérlő, majd a klíma dugóját lecseréltem erre, és az a klíma vezérlőbe. Azóta nincs gondom vele.

    Mindenképp javaslom a 16A-est, bár mivel 10-est nem rendeltem, így nem tudom van e különbség, vagy csak más van ráírva, de nem mertem kockáztatni a 10-essel.
    ...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz johnwillow #184 üzenetére

    Én is féltem tőle, de a tapintása alapján nem az a kopogós szutyok műanyag. Egy hete cseréltem le a megszakító dobozt, akkor levettem, és feltettem újra. Szétszedtem, belenéztem, de nincs nyoma semmi olyasminek, amitől tartottam, mikor megrendeltem. Se égés, vagy olvadás, pedig nyáron ment a klíma minden este, délután, hétvégente péntek estétől hétfő reggelig. Stabil, mint a forint :)
    https://imgur.com/a/qW17Fwo

    Mobilról nem tudom megszerkeszteni a linket, holnap módosítom majd asztali gépről.

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #196 üzenetére

    Szia!

    Bármelyik nagyobb oldalon találsz mindenből, ami kellhet.
    Viszont javaslom ezt a csoportot:
    https://m.facebook.com/groups/1848761318718341?ref=bookmarks

    Itt találsz, vagy kérhetsz a kívánt cuccokhoz is kuponokat. Pár dollár kedvezmény mindig összevadászható..

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #200 üzenetére

    Szia!

    Ezt a kupon gyűjteményt nézegetheted.
    Ez rendszeresen frissül, bár nem tudom mennyire gyakran. Régen használtam már, minden úgy kérek, ha kellene :D

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bPSNn2vVR5yoG-SnJTNpOIrv40Cn7oIcrJO7bSYz7Gs/htmlview#

    Annyi előnye van a facebooknak, hogy ha konkrét terméket keresel, és nem találsz kupont, az admin srácok szereznek hozzá valami kedvezményt....Ha az ő linkükön keresztül vásárolsz, ők is kapnak valami kedvezményt, és kapják a további kuponokat.

    Amúgy az aliexpress, és a gearbest a két kedvelt gyűjtőoldal. Aliexpress néha olcsóbb, de kuponnal gearbest is tud nagyon jó árakat adni.

    Wish, meg az ilyen egyéb szarokat kerülni kell. Csak olyan helyről szabad vásárolni, ahol van paypal, vagy alipay. A vám, és áfafizetési szabályokra figyelj, ha vásárolgatsz. Ha átléped a vámmentes értéket, fizethetsz pluszba. Ha egy eladótól rendelsz, inkább több csomagban kérd, rendelj meg valamit, várd meg, hogy elinduljon a csomag, ez lehet akár két nap is, és csak utána rendelj másik terméket, hogy külön küldje, mert a csomagok teljes árát nézik a postaköltséggel együtt.

    20 dolcsi felett mindenképp javaslom a csomagkövetéses postát, lesz vagy 30-50 cent, értékesebb termék esetén pedig a biztosítást a gearbest-en. Sokat szarakodnak, ha nem érkezik meg a termék, és csak a fél árat fizetik vissza. Nem az ő hibájuk, de nem fogják biztosítás nélkül megtéríteni a teljles károdat. A paypal nyilván visszatérít, de ha ez rendszeres lesz nálad, ki fognak zárni az oldalról, vagy a paypal fogja az accountodat zárolni....

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz stickermajom #225 üzenetére

    Az, hogy kapod a jelzést, nem véd meg attól, hogy eláztass bárkit :D

    Ahhoz valami ilyesmi is kell, ami fizikailag el tudja zárni a vizet.

    http://www.wellkft.hu/w85-magnesszelep-vizre-230v-ac-38-12__664.html

    Én is ezen agyalok, hogy hogyan tudom biztonságosan bekötni a rendszerbe a vízóra után.
    Ezt kötném össze valami áramlás mérővel, így ha nincs is vízérzékelőm kitéve külön, vagy nincs mázlim, és nem ott folyik, ahol van vízérzékelő, akkor is tudnék valami úton módon jelzést levenni, hogy folyik víz, viszont be is tudok avatkozni, és el tudom záratni az egész rendszert. Ezen agyaltam már sokat, de ehhez nem lesz elég a Xiaomi rendszere egyenlőre.

    Jó lenne, ha lenne rá dedikált MI Home kompatibilis szelep :D

    Amúgy ha füstérzékelőd van akár valami nem okos, olcsóbb verzió, a kamerák közül a Dafang tanítható annak a hangjára, ha azt hallja, küldi a jelzést.

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz stickermajom #233 üzenetére

    Elvettél tőle bármit, vagy letiltottál bármit, amit kért telepítésnél?
    Vagy állítottál esetleg bármi csoportos házirend féleséget a telefonodon?

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #246 üzenetére

    Szia!

    Az adókat tedd a kedvencek listára, így csak azok lesznek ott, és nem kell mindig végig tekerni.
    Ha nem beszélsz idegen nyelvet, akkor nagy segítség lehet egy másik mobiltelefon, amin a google fordító alkalmazást használod. A kamerát kapcsolod be az alkalmazáson keresztül, és azzal nézzed a menüpontokat, majd az fordítja neked őket. Viszonylag egyszerű.
    A mobilodon pedig, amelyiken futtatod a Mi home-ot, az alkalmazás nyelvét állítsad angolra kínairól. Sokat dob a használhatóságán. Némi alap angolra szükséged lesz, vagy marad a fordító verzió, vagy esetleg próbálkozhatsz a magyar verzióval. Erről a projectről itt olvashatsz:

    http://miui.hu/forum/viewtopic.php?t=3287

    A másik kérdésed az értesítésekről pedig az automatizálás fül alatt teljesíthető.

    Alsó menüsor, Első a MI home, második a store, harmadik az automation, negyedik a profile.
    Itt választod az automation-t.

    Ha beléptél, a jobb felső sarokban a + jellel tudsz új automatizálási folyamatot készíteni.
    Kiválasztod az eszközt, mondjuk a nyitásérzékelőt, vagy a mozgásérzékelőt, majd hozzárendeled a send notification to device funkciót.
    Onnantól kezdve ha jelez a szenzor, jön mobilra az értesítés.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #318 üzenetére

    Én úgy oldottam meg, hogy egy nyomás rádió bekapcs halk hangerőn, hosszú nyomás rádió kikapcs, dupla klikk, hangerő fel. Ha túl hangos, akkor kikapcs, és bekapcs újra, majd addig hangosítom, amíg jó nem lesz...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #328 üzenetére

    Nem szoktam :DD
    Nem túl nagy a magyar rádióadó választék, ráadásul általában max anyós hallgatja, ha itt van nálunk. neki meg pont jó a sl*ger rádió :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz 6120 #353 üzenetére

    Nyilván, de csak ha vásárolsz rajtuk keresztül.
    Nekem nem fáj, ha ő is kap utánam valami strigulát, vagy terméket, vagy pénzt akár, de cserébe én is kapok pár dollár kedvezményt a kupon után, amit megoszt. Szerintem ez win-win helyzet.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #356 üzenetére

    Ha wifin megérkezik a jelzés, akkor az tuti, hogy valami engedély probléma lesz csak. Valószínűleg le van korlátozva az app, hogy mobilnetet nem használhat. Valahol ott keresd megoldást a jogosultságoknál.
    Lehet valamikor véletlenül letiltottad az app mobilnet engedélyét...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #358 üzenetére

    Ez valami mobiltelefon specialitás lesz akkor. Nézd meg az akkumulátor beállításokat, ha nem a net engedélyekhez van köze, akkor valami az energiagazdálkodással függ össze. Bár én inkább hajlok a net felé, mivel wifin azt mondod működik. Nem hiszem, hogy wifin skippeli az energiagazdálkodási beállításokat, bár ki sem zárhatom, mivel nem ismerem a típust. De előfordulhat, ha tétlennek érzékeli az alkalmazást, akkor kilövi a háttérből, vagy lefagyasztja, hogy energiát spóroljon meg, és simán elvágja a nettől, meg a gps-től....

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #385 üzenetére

    Szia!

    Két opciót tudnék javasolni: a legegyszerűbb, egy nyomógomb, amit az ajtó mellett valahol, ahol nincs szem előtt, felragasztasz, ha hazaér bárki, megnyomja, és az kikapcsolja az értesítéseket. Vagy ha van ble vezérlős eszközöd, hozzá tudsz rendelni Mi Band karkötőt, bár ha jól tudom még csak a 2-t kezeli, a 3-at nem támogatja. legalább is a kamerámat el tudja küldeni alvó módba. feltételezem lehet tovább is paraméterezni, hogy tiltsa le az értesítéseket. Sajnos az ilyen feladatok azok, amik miatt a rendszer csak korlátozottan használható.

    A a kamerát nem ismerem amit linkeltél, de az enyémekben mindegyikben van mozgás érzékelő. Képet nem küld egyik sem, csak jelzést a telefonra, hogy mozgást érzékel, aztán azt tudtam megnézni, ha rányomtam az értesítésre...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #387 üzenetére

    Én ezt a kamerát javasolnám:

    https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_009981882806.html

    Vagyis nem pont ezt, hanem ennek az elődjét, bár jelenleg az nem nagyon vásárolható sehol. Abban volt BLE vezérlő, így bluetooth eszközökhöz is megvolt a csatlakozó pont. Ugyanezt tudja, plusz a ble funkció. Csak a kamera rész fekete benne. Vagy alternatívaként a dafangot. A dafang mozgatható. Ugye ez az igények függvényében eldönthető, hogy van e szükséged arra. Mindkét kamera mozgásérzékelő funkcióval ellátott.

    Nálam minden nyílászárón van nyitásérzékelő. Minden szobában hő, és páratartalom mérő. Ebből van egy kijelzős bluetooth-os is, ami offline eszközként is használható, így nem kell a telefonon nézegetni, ha érdekel.

    Amit jó cuccnak tartok, az a dedikált klímavezérlő egység. A hőmérőkkel frankón tud együttműködni.

    Van még két kamera, egy dafang, és a feljebb linkelt eszköz előd verziója, plusz egy mozgásérzékelő, bár mivel a kamerával egy területet figyel, így nagyjából felesleges már, de a kamera később jött, a mozgás érzékelőt meg nem szedtem le :)

    Egy nyomógomb mindenképp hasznos, ha másra nem, hazaérkezéskor alvó módba küldeni a kamerákat, és kikapcsoltatni az értesítéseket.

    Ami jópofa szerintem még, az a kis "bűvös kocka". Azt nappaliban fogom használni a 20 méter hagyományos ledszalag vezérléséhez egy fekete infra vezérlővel, ha megérkezik valamikor mellé a vezérlő. Nov 11 óta van úton, bár ettől picit tartok a csirkelábak miatt, de mivel csak egy dologra lesz hazsnálva, bízom benne, hogy nem lesz akkora macera a felprogramozása...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #390 üzenetére

    Inkább csak a páratartalom mérő funkcióját használtam a szenzoroknak. Vagyis azzal 75% páratartalom felett bekapcsoltattam a klíma páramentesítő funkcióját. A sima termosztát csak hőmérséklet változásra kapcsol, és csak a kazánt kapcsolja fel, vagy le. A klímát nem tudom vele vezérelni. A szenzorok ezt vezérelték, bár ugye a páratartalom alapján.

    Az óra mellé mindenképp szükséged lesz valami ble vezérlős eszközre, ami tud az órával kommunikálni. Vagyis ami érzékeli az órát.
    A hangulat világítást én külön venném a normál világítástól, hogy külön lehessen kapcsolgatni, és ne csak mobilról vezérelhesd. Nálam mindenhol ledes világítás van, led égők, de GU10, és G9 foglalattal, így ez energiatakarékos, a normál foglalatos izzókhoz lámpatesteket is kellett volna cserélnem, plusz itt még mindig fent állna a probléma, hogy csak mobilról tudom vezérelni, még a normál világítást is.

    Azt ne felejtsed el, hogy ez nem egy vagyonvédelmi rendszer. Ez max valami kigészítő rendszernek jó, vagy ha semmi nincs, annál jobb, de ha például a lakás áramtalanítható kívülről, akkor ez már alapból nem fog működni.
    Ha nincs villany, nincs net, és nem üzemel a rendszer sem villany hiányában. A szenzor jelez, csak nincs kinek :) Nálam bent van a villany óra, be kell jönni, hogy tudják áramtalanítani. Vagy a teljes 48 lakásos társasházat áramtalanítaniuk kell, de ha nyílik az ajtó, jön a jelzés a nyitásérzékelőről, a mozgás érzékelőről, és a kameráról is.

    A csengőgombot nem tudom kitenném e erre a rendszerre kültérre. A kommunikáció kínai szervereken keresztül történik a xiaomi rendszerében, így ha nincs internet bármi okból, nem lesz csengő sem. :)
    Azonkívül nem tudom merre laksz, de például nálunk a lépcsőházban a nagy forgalom miatt nem tudom mennyi ideig maradna kint egy ilyesmi.

    Gondolkodni kell, de egyébként nagyon sok minden kihozható a rendszerből. Az éjszakai irányfényként való használat pedig kiváltható akár mással is. Például ezzel:
    https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-MiJIA-IR-Sensor-and-Photosensitive-Night-Light-Body-Motion-120-degree-sensing-angle-sensing-distance/32822473362.html

    Erre én is ilyet használok. Nappal nem megy, független a GW-től, és mindentől.
    Bár én vagy 8 dolcsiért vettem. Kuponnal találni még jobb árat is néha ezekre.
    A GW fénymérő szenzora szerintem nagyon furcsán viselkedik. A kiskutyának kapcsoltatnám be vele a világítást, most hogy korán sötétedik, szegény kiskutya ne a vak sötétben legyen otthol, míg hazaérünk, de nagyon nem akarja bekapcsolni sosem, ezért már én bekapcsolom inkább távolról neki...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz stickermajom #393 üzenetére

    Ezek azok a szerintem tipikusan szoftveres apróságok, amik nagyon bosszantóak tudnak lenni, és az egész rendszer bizonytalan működését eredményezhetik. Meg az időzónák helyes működése például. Agyfaszt kapok tőle....Az ilyenek miatt gondolkodok el néha én is, hogy mégis tovább kéne lépnem az egész rendszerrel egy megbízhatóbb irányba, akár csak fölé építeni egy HA-t. Ott az egyetlen dolog, ami zavar a Xiaomi kamerák kezelése. Bár lehet lassan kiegyezek azzal is, hogy párhuzamosan fut a két rendszer, és a MI home-ot csak akkor használom, ha kamerát akarok nézegetni...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #395 üzenetére

    Hát igen..le is írtad:
    "szerintem a net kérdést egy sima szünetmentes táppal meg lehetne oldani.. router, modem, kamera és a gateway lenne oda bedugva, így áramkimaradás esetén is üzemelne a riasztás és megfigyelés.."

    Plusz még egy eszköz, amit be kell szerezni, amit valahová el kell tenni, ami áramot fogyaszt, helyet foglal, és zajt generál, valamint amit le kell kábelezni úgy, hogy minden szükséges eszközt el tudjon látni, vagy az eszközöket áttelepíteni. Ezzel már el is veszítette az egyik nagyon nagy előnyét az egész rendszer: Kábelezni kell, nem csak plug&play jelleggel beüzemelni.

    Ne érts félre, nem offenzív jelleggel írok, én is ezt használom már jóideje, de sajnos mint már írtam vannak a rendszernek gyenge pontjai :)

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tutis #397 üzenetére

    Szerintem nincs. A Xiaomi rendszere elég zárt, de ha teszel a rendszer fölé egy rpi-t mondjuk, oda már találsz integrálhatót, és mivel a xiaomi gw is alatta lenne, így szinte bármilyen eszközzel bármilyen más eszközt is kapcsolgathatnál. Mármint azon eszközök közül, amik integrálhatóak a home assistant-ba. Szerencsére a xiaomi eszközök köre is bővül itt, szóval már én is is filózok a dolgon. Mindenképp vennék úgyis egy rpi-t, retro játék konzolnak, szóval ha lesz rá kapa, eljátszom majd vele, hogy kipróbáljam mit is tud úgy a rendszer...Bár ez majd csak jövő évi project. Viszont vannak tök jó magyar FB csoportok, ahol rengeteg infót kaphatsz, és segítséget, ha ez irányba indulnál el....

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz vacs #402 üzenetére

    Android emulátor, Mi Home feltelepít, és ott is bejelentkezel a fiókba.
    Memu, vagy Bulestacks..

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #424 üzenetére

    Nálam semmi gond nem volt még a riasztásokkal. Jön mindenhonnan szépen:

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz tobias40 #431 üzenetére

    Nem nagyon tudom, milyen részletes beállításokat adjak, ha wifin keresztül kapsz csak értesítéseket, akkor szerintem ott inkább valami engedélyeztetési probléma lesz. A Mi home app engedélyeit nézzed meg a telefonodon, hogy használhat e mobilnetet, és hogy futhat e a háttérben, vagy kilövi a mobilod valami energiagazdálkodási okok miatt, vagy kapott e engedélyt értesítések megjelenítésére...Ez készülék függő. Az enyém rendszeresen sipákol, hogy nagy energiafogyasztású app megy a háttérben, és javaslt a kikapcsolása, de letiltottam, hogy önhatalmúlag kilőjjön bármit is. A Mi home -ra is szokott figyelmeztetni néha páldául, de simán skippelem ez a figyelmeztetést.

    Az appon belül pedig, ha ott akadtál el, simán az automatizálás fül alatt kell kiválasztani az eszközt, ( kamera, és a mozgásérzékelő esetén csak a motion detect funkciót engedi), és a then résznél pedig a send notification-t választani. Semmi mást nem kell beállítani szerintem, és azonnal jönnek az értesítések....vagyis nálam így működik...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz 59Laci #470 üzenetére

    Többen jelezték más csoportokban, hogy az időzóna beállítás nem nagyon működik rajta. Csak a kínai időt hajlandó megjeleníteni,amit a gw-ről szinkronizál le, szóval egyenlőre nem nagyon használható nálunk...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    Valami lassan készül azért Xiaomiéknál :)
    Ez már jó jelnek tűnik.
    Vélhetően az EU szerverek is bővülnek, a GDPR miatt pedig valószínűleg még a kínai kapcsolat is kikerül a rendszerből...

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz DarkByte #494 üzenetére

    A 22 dolcsi jó ár, bár ezt az oldalt nem ismerem, de ne fizess sehol külföldön, ahol nincs paypal...vagy csak vásárlókártyával. Ha van paypal, akkor nyugodtan vedd meg. Jó ár.
    24-25 körül szokott lenni aliexpress-en is, vagy kuponnal gearbesten.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz MaCS_70 #667 üzenetére

    Elég egyszerű oka van a dolognak. Az eltérő jogi szabályozás.

    A tárolt adatok, azok felhasználhatósága. Kínában gyakorlatilag semmi nem történik a kínai kormány tudta nélkül. A mainland china szerveren keresztül történő komunikáció folyamán biztos lehetsz benne, hogy minden eszközöd minden jelzése, kamerák képe, használati szokások ugyanúgy a kínai kormány birtokában is vannak, ha akarják, mint ahogy például a lakásod térképe a porszívódból, a wifi jelszavad, és azon keresztül nagyjából bármi forgalom, amihez hozzáférhetnek, ha akarnak.
    Például egy okos zár esetén kínában biztos lehetsz benne, hogy távolról ki tudják nyitni, ha akarják, és még nyoma sem marad a logfáljban, vagy akár a kamerákon sem fogod látni, vagy nem kapsz riasztást, hogy nyitás történt, és mozgás érzékel a kamera. Kína így működik...
    Nyilván valóan, ha beazonosítottak már, onnantól kezdve nem te vagy a kínai kormány célközönsége, viszont ha te mondjuk kínai állampolgárként használnád ezeket az eszközöket, kínán kívül, fokozott figyelmet kapnál tőlük.Mert ugye miért ne használnád, ha otthon is használod?

    Az európai szervereken tárolt adatokra vonatkoznak az EU adatvédelmi előírásai, GDPR már, ami még erősebb, mint a tavaly május előtti adatvédelmi előírások, és "hivatalosan" nem juthat el kínába az az adat. Sem az automatizálási adatok, folyamatok, sem az egyéb ezek során begyűjtött adatok.
    Sem a porszívódból a térképed, sem az, hogy rendszeresen mikor érsz haza, mikor nem vagy otthol, mikor riasztasz, sem a wifi jelszavad, semmi egyéb, ami őket érdekelné. Ráadásul lényegesen kissebb piac vagyunk, az EU 400 millio polgárával szemben Kína 4 milliárd polgárával. Szóval nem nagyon kell küzdeni nekik a piacért. Nyilván valóan küzdenek érte, de közel sem akkora kapacitással, mint ázsiában mondjuk.

    Viszont ha ugyan azt akarják adni, mint Kínában, fajlagosan, egyénekre lebontva sokkal, de sokkal nagyobb pénzt kell beletenniük, mint kint, amit nem akarnak, vagy nem tudnak, megoldani egyszerre. Azonkívül vélhetően pár eszköznél lehet, hogy túl nagy macerát és munkát okoz az EU irányelveknek, és jogszabályoknak való megfelelőség biztosítása, vagy bizonyítása, ezért simán jegelik egyenlőre...

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz kano #677 üzenetére

    Pont ezt sorolnám például a macerás dolgok közé.

    Ha valami elszaródik benne, és rossz szerver felé küld rossz adatot a rendszer, nem egyedi hibaként, a GDPR legnagyobb újdonsága, hogy brutálisan megemeli a lehetséges bírság mértékét. Az új rendelet szerint ez 20 millió euró lehet, vagy a jogsértést elkövető cég előző pénzügyi évi teljes forgalmának 4 százaléka (amelyik a magasabb). Szóval lehet osztani szorozni, hogy egy akár véletlen, de súlyos hiba mibe is kerülhet. Nyilván nem az egyedi egy egy eset jelenti a problémát, hanem ha valami frissítéssel bekerül valami olyan hiba, ami tömeges jelenséget okoz, és ez kiderül. Ott már áll a lehetőség az EU-ban a bírság kiszabására.
    Önmagában az extrém magas bírság lehetőségétől is azt várják a jogalkotók, hogy elrettentő erővel hat a felhasználók javára az adataik védelmére.

    Szerintem emiatt is rizikós egy alkalmazáson belül egyszerre megpróbálni megfelelni kétfajta jogi szabályozásnak.Hová mi mehet, és mi az, ami fokozottan nem mehet az egyik irányba, mert extrém mértékű jogsértésnek számít, viszont a másik irányba mehet, és megy is...

    Amúgy a 4 milliárd kínai tényleg erős.
    Legyen csak 2 kb :)

    [ Szerkesztve ]

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

  • G_N

    csendes tag

    válasz Ferike81 #764 üzenetére

    Én Honor 9-el használom, és nincs vele problémám. 8.0 android.

    "Valószínűleg mindenki életében az a legnehezebb pillanat, amikor meg kell ölniük az egyik szerettüket, mert azt megszállta a sátán..."

Új hozzászólás Aktív témák