Új hozzászólás Aktív témák

  • Bobby G.

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy kis ötletelés segítségre lenne szükségem. Szeretném kicsit okosítani a lakást egy Smart Home packkal, aztán később integrálni még ezt-azt. Már van egy xiaomi kamerám a lakás megfigyelésére, főleg a kutyák miatt. A lakásban-kertben szabadon mozognak, éles riasztás a konyhapultra-asztalokra van csak beállítva. Magyarul csak akkor jelez a rendszer, ha lopnak valamit. :D A gondom az, hogy a család többi tagja kicsit allergiás, ha otthon van, és megy a kamera, meg amúgy is felesleges, mert olyankor nem lopnak semmit. Próbáltam rábeszélni, hogy legyen egy saját fiókjuk, és ha hazaértek kapcsolják le a kamerát, de nem nagyon hajlandóak rá, inkább írogatnak, hogy kapcsoljam ki. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha ezt automatizálnám. Pl. ha kinyitják az ajtót, lekapcsol a kamera, vagy ha a mozgásérzékelő fejmagasságban érzékel valakit. Ez elvileg megoldható gondolom. De mi van ha az asszony vagy a gyerek ezután elmegy? Akkor a kamera kikapcsolva marad. Na, erre milyen megoldás lehetséges? (Gondoltam az "okos gombra" is, de azt sem fogják nyomogatni, max. ha hazajönnek). :U

Új hozzászólás Aktív témák