Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    válasz schawo #1033 üzenetére

    Jelenleg a Lenovo Vibe Z2 telómon 2 szín van, zöld és piros. Ha a piros világít, akkor tölt, ha kék, akkor értesítés. A piros töltés LED azért jó, mert volt már nem egyszer, hogy telefont olyan kábellel csatlakoztattam, amelyik végén a pöcök kikopott, így nem fogott rendesen, mozgatásra kontaktos lett. Mikor odapillantva láttam, hogy nincs piros, akkor gondoltam, hogy a csatlakozás a ludas, megmozgattam, töltötte tovább, világított a piros.

    Ismételten apróság a dolog, de volt nekem korábban egy Nokia E72-esem. Ennek a navi gombja körül volt értesítő led körben. Na ez arra volt képes már 2009-ben, hogy különböző értesítésekre máshogy pulzált. Gyorsan villogás = üzenet, lassan villogás = nem fogadott, lassan pulzálás = alap helyzetjelzés stb. Jelen korba elérkeztünk oda, hogy már RGB ledek vannak, pulzálnak, villognak, lehet bármit állítani. A Xiaomi 2018-ra pedig kiad olyan telefon(oka)t, amiben csak fehér van, miközben már korábban alsóbb kategóriákban is volt RGB.

    Azon álláspontotokkal, miszerint ez ellen már úgy se tudunk tenni, ez ilyen, kész ezt kell szeretni, teljességgel egyet értek, belátom, felfogtam. De pontosan ezért is dühít ennyire, mert ami korábban volt képesség egy adott kategóriában (nem hogy alatta is), arról most le kell mondani, mert csak és az elfogadáson kívül más nem marad.

    (#1029) Duliee: A marketing gépezetet arra értettem, hogy az okos telefonok megjelenésével kialakult az a tendencia, hogy egy kategóriában megjelent, de egymást évjáratban követő készülékekből kikerülnek olyan dolgok sokszor, amik az előzőben benne voltak. Pl. egyikben van NFC, a kövi évjáratban nincs, aztán megint van. Tehát így adnak is meg el s vesznek, miközben régen ha egy kategóriás telefon tudott valami, akkor az a kategóriára jellemzően benne is maradt. Mostanában sikk kivenni feature-öket amik benne voltak a korábbi kiadásban, majd 2, 3 verzió után visszakerülnek, más dolgok tűnnek el és jelennek meg stb. Mint most az RGB - fehér led. Ezért is gondoltam, hogy ez lehet, de ezek szerint ez nem ilyen hátterű.

    De egyébként itt most befejeztem, értelek titeket is, én is szeretem a Xiaomi készülékeket, ahogy teszteket nézek meg véleményeket, nagyon jó a márka és jön fel mint a talajvíz, minden jót kívánok nekik és örülök a sikereiknek, folyamatosan nézem is a kínálatot. Csak folyton vannak a házuk táján ilyen kis hülyeségek, amiket nem tudok mire vélni!

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák