Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krisi047

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hirtelen felindulásból vettem egy ilyen csoda routert az Alza akcióban, gondolom ez global verzió.

    Az adóteljesítményt nem szeretném megnövelni, semmi szükségem rá, nem nagy lakást kell lefednie.

    Viszont két dolgot szeretnék vele megvalósítani:
    - a "hazatelefonálást" megszüntetni, és a routert biztonságosan használni, (mint amennyire mondjuk egy más, nagymárkás router biztonságosnak tekinthető)
    - a Mi Home appot és az okoskütyüket EU lokációval és az AIOT funkcióval használni, nem pedig China Mainlanddel

    Húzóckodom a kínai fw-től is, ezért jól értem, hogy a céljaimhoz a 3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr.zip fw-t kell feldobnom?

    Vagy totál felejtő a privacy ennél a routernél, és inkább szabaduljak meg tőle mielőtt kibontanám?

    Köszi!

  • krisi047

    aktív tag

    Sziasztok! A leírás szerint feltettem a 3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr.zip fw-t, hátha így nagyobb az adatbiztonság. Vodafone 1 Gbit netem van itthon, a modem bridge módban, arra kötve a router. Egy hétig flottul működött a dolog.

    Viszont az elmúlt napokban naponta több alkalommal 10 percekre mintha meghülyülne a router. Feldobja, hogy megszakadt a kapcsolatom, holott működik, de érezhetően lassabb, szinte akadozik. Továbbá a Chromeban gyakorlatilag a legkülönbözőbb, megbízható, hétköznapi weboldalakat is megnyitva "Az Ön kapcsolata nem privát" jelzés érkezik.

    A routert, laptopot restartoltam, de semmi változás. Kb. 10-15 perc és meg is oldódik a történet magától.

    A vodafone szar vagy a routerrel van valami? Köszi!

  • krisi047

    aktív tag

    Sziasztok! Feltettem a 3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr.zip global fw-t. Gigabites Vodafone netem van itthon, a modem bridge módban. Egy hétig kifogástalanul működött a történet.

    Az elmúlt napokban azonban minden nap 10-15-20 percekre teljesen meghülyül a router. Felugrik egy új böngészőlapon, hogy a kapcsolatom megszakadt, holott az továbbra is él, de érezhetően belassult. Ami még érdekesebb, hogy a Chromeban a legkülönbözőbb, megbízható weboldalakra is azt írja, hogy az "Ön kapcsolata nem privát." Router/laptop restart nem segít, egy 10-20 perc után viszont magától megszűnik a probléma.

    A Vodafone szar vagy a routerrel van valami? Támadnak kínaiak?

Új hozzászólás Aktív témák