Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    A régi Xbox360-om leváltására készülök.
    Ma inkább a kisfiam használja.

    Ha jól tudom a tényleg 4K-s XBOX ONE-X októberben jelenik meg, ma 165e Ft környékén lehet legtöbb helyen előrendelni a 1 TB-s változatot. Az S-es 1TB ma kb pont a feléért kapható.
    Az ár különbség tetemes.

    Mielőtt döntök a vásárlásról, lenne pár kérdésem.
    1. Mikor lesz valóban következő generációs XBOX? (Tényleg 2018 karácsony?)
    2. Azt tudom hogy az X lefelé kompatibilis és felskálázza 4K-ra a régebbi ONE játékokat is (ha jól tudom), de leszenk játékok ami esetleg csak az X-el lesznek kompatibilisek?
    3. Az X változatnál esetleg terveznek hosszabb életciklust az erősebb hardver miatt esetleg majdani új konzollal párhuzamosan? 360 azért szinte azonnal behalt, ahogy kijött a ONE, itt esetleg az erős hardver különbség miatt van az X-es széria kinyújtott támogatására esély?
    4. Leginkább ha jól tudom az újj játékoknál is csak a felbontás a különbség az X és az S-es között, vagy esetleg textura minőségben és másban is lesz a két konzol között különbség?

    Most még pár technikai kérdésem van:
    5. Ha letőltő kódosan veszem meg a játékot, akkor az tud esetleg külső USB-s HDD-re, vagy még inkább vele közös vezetékes hálózaton levő NAS-ra települni a játék, vagy csak szigorúan belső HDD-re?
    6. Mi a helyzet a letőltő kódos játékokkal, kell hozzá mindig, mindenképpen folyamatosan a LIVE előfizetés, azaz, ha nem fizetem tovább akkor nem fognak futni a letőltő kódos játékok?
    7. Van pár netes oldal (pl allkeyshop) ahol több online bolt pl amazon, online-gold, CD-keys, által kinált letőltő kódokat forgalmaznak tovább még kedvezőbb áron. Tehát az itt megvásárolt letőltő kódok által telepíthetőek a játékok ONE-ra és teljes funkcionalitásában használhatóak lesznek? (Kényelem miatt nekem mindenképp letőltő kódosok lesznak a favoritok)
    8. Hely hiány esetén, ha törlök egy letőltő kódos játékot, akkor azok újra telepíthetőek lesznek újboli megvásárlás nélkül? Az addig a különböző profilok alatt elért eredmények játékállások is törlődnek?

    Válaszokat előre is köszönöm.

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Öregedő Xbox 360-ast váltanék lassan.

    Kérdésem X-es vagy S-es? Tudom 4K kontra fullHD.

    A kérdéseim igazából az alábbiak lennének:
    1. Gyakorlatilag csak felbontásban van különbség? Főleg új és nem felskálázott játékok esetén?
    2. Élettartam. Elképzelhető hogy az X az erősebb hardver miatt tovább életben fog maradni, mint az S, vagy XBOX ONE nyugdíjazza azonos időben mind az S-t mind az X-et?
    3. Vajon mikor jelenik meg az új konzol, azaz a ONE utóda? PS esetén 1 év múlva már rebesgetik a teljesen új konzolt. Tehát nem igazán örülnék, ha 1 akár 2 év múlva nyugdíjba vonulna a most piacra dobandó konzol. Lássuk be 360 is szinte azonnal leült a ONE megjelenése után.

    Nekem azért is fontos a fentiekre a választ, mert nem mindegy hogy 1 TB-os változat esetén 80, vagy 160e Ft lesz a csere és ugye fontos kérdés, akkor hogy meddig is lesz ez...

    Kicsit másabb, fiamnak venném, kormány is felmerült, FFB nélküli nem igazán hoz, 2 típust néztem:
    a) Logitech G920 Driving Force 80e Ft környékén
    b) Thrustmaster TMX Force Feedback 55e Ft környékén

    25e Ft is számít. A fiam még némileg fiatal gy inkább árkádabb stílust kedveli, de pár év múlva ez változhat.
    G920 tényleg ennyivel jobb? Nekem fontos a könnyű kezelhetőség, kompatibilitás és nem utolsó sorban, hogy kontrollerhez képest adjon azért pluszt...

    Köszönettel várnám segítségetek.

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    XBOX ONE vásárlása előtt állok.

    Van egyelőrendelésem a ONE X-re, de némileg bizonytalan vagyok, hogy tényleg kell-e nekem az X.

    Jelenleg 360-ast használok, illetve használnak a gyerkőcök.

    Próbáltam húzni-húzni a váltást, de úgy látom nem úszom meg ezt a generációt.

    Tudom paramétereiben miben lesz jobb az X az S-től és sajnos ennek az ára is megvan.

    Azonban, ha jól tudom a konkurens konzol gyártónál 1 év és jön a tényleges új generáció ilyenkor ezért kis különbséggel együtt váltanak bármit ígérnek.

    Emiatt több kérdésem is van:
    1. Itt mi a helyzet? Mikor lesz valódi következő generáció XBOX esetén?
    2. Ez az X egy fél generációs lépés volt, ilyen még nem volt. Ez az jelenti hogy az X tovább életben fog maradni, mint a korábbi pl az S változat? Vagy ha jön az új generáció, akkor mindegy, hogy S vagy X van, kb az lesz mint anno a 360-nál, hogy elvétve jön ki értelmes játék rá, ahogy az új kint van?
    3. Lesz esetleg X exkluzív? Bár nem hiszem hisz nagy piacot vesztene saját berkekben.
    4. Igaz az a híresztelés hogy XBOX nem is akar igazán innentől új generációt kiadni, mindig jön időnként egy jobb teljesítményű és így egy ideig lefelé kompatibilisek maradnak a játékok a korábbi konzol verziókkal? Ez igazolná azt hogy az X-nek hosszabb életciklusa lesz mint az S-nek.

    Bocsánat ha hülyeséget kérdezek, de szeretném tudni hogy tényleg érdemes-e közel dupla pénzt költeni az XBOX X-re, persze tudom jobb felbontás, és néhány esetben nagyobb textúra felbontás, de úgy érezem egyik sem az az érv, ha nincs hosszabb élet ciklus, ami miatt vaskos pluszt adnék érte.

    Köszönöm előre is válaszaitok:
    PappZ

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Most rendelnék XBOX ONE S-t (X-el kapcsolatban úgy döntöttem, hogy nekem nem éri meg).
    Lenne pár kérésem.

    1. 500 GB-st veszek, mert mindenképp egy 2 TB-os USB3-as külső HDD-t teszek rá.A kérdésem az lenne hogy a letöltő kódos játékoknál be lehet-e majd állítani, hogy a külsőre települjenek? Ha igen hogy kell?
    2. Kisfiam nagy kedvence a Lego Ninjago, látom a október közepén jelent meg, de csak lemezest látok, tud valaki helyet ahol letöltő kódost vehetek? Ha még nincs hogy van ez mikorra jelenik meg belőle ilyen (karácsonyra kellene). Nem akarom hogy lemezzel vacakoljon.
    3. Witcher 3-at is meg szeretném venni. Érdekes, hogy lemezest látok olcsóbban,de némi többletet meg ér nekem a letöltő kódos (szintén lemez vacakolás miatt). Kérdés! Ha vásárolok valahol egy letöltő kódot, akkor lehet azt majd magyar feliratosítani és ha igen hogy?
    4. Remélem ez nem warez mert nem akarok szabályt sérteni. ha van egy letöltő kódot áruló netes oldal, pl ez: [link]. akkor az itt vásárolt letöltő kódok normál módon használhatóak a konzolomon? Ha nem miért? (lehet priviben is a válasz) és ez esetben hol kell vásárolni?
    5. Hol érdemes letöltő kódot vásárolni?
    6. Ha van letöltő kódom ahhoz hogy aktiváljam és telepítésem ugye nem kell feltétlen aktív LIVE előfizetés?
    7. Ha volt live tagságom és úgy vásároltam letöltő kódot és később nem akarok LIVE tagságot ugye futnak majd a játékok? (Kivétel ugye a live tagsággal járó havi ingyenes akciók ha jól tudom).

    Köszönöm előre is a válaszaitokat.
    PappZ

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Volna pár kérdésem.

    Most vettem egy ONE-t előtte csak sima offline 360-asom volt.

    Ehhez járt letöltő kód Forza Horizon 3. Kis sok nyelvű papírfecnin azt kaptam mellette, hogy egyszeri letöltésre jogosít.

    1. Ez most hogy is van tényleg csak egyszer tudom telepíteni? Pl ha hely hiány miatt törölnöm kell többet fel sem tehetem? Vagy ha veszek egy letöltő kódos játékot az is ilyen lesz?

    2. Ha 1-esre az a válasz hogy lehet máskor is újra telepíteni, akkor azt később egy törlés után hogy kell? Természetesen ugyanarra a profilra.

    3. Ha később rakok mellé egy külső 2 TB-os HDD-t át tudom arra helyezni az ide felrakott játékot?

    4. Kaptam egy lemezes Forza 7-et gondolom ezt sehogy sem lehet lemez nélkülisre regisztrálni, azaz hogy csak az én profilom induljon el? (tehát nyilván onnantól már más ONE-ra nem is lehetne telepíteni.

    5. a 360-on volt több profil, nekem a gyerekeknek külön-külön. Itt erre van mód úgy hogy játszani is tudjanak az összes játékkal amit megvettem és feltelepítettem?

    6. EA Access. Vennék pár játékot. Need For Speed The Game (asszem a 2015 végén megjelent) és a Star Wars Battlefront 1, Xbox Store-ban mindegyiket csak csomagban árulják EA Access-sel, ami 1 évre 5 rugó. Ez az EA Acces mire jó nekem, hogy hálózatban játsszam? Ha nem akarom, csak simán offline-ban akkor minek is ez nekem? Meg lehet ezeket valahol EA Acces nélkül is venni?
    A Need for Speed-et itt [link] 13 euróért letöltő kódosan meg tudom venni. Nem ír EA Acces-t hozzá, de kell ide is?
    A StarWars Battlefront letöltő kódosan meg itt: [link] 23 euróért letöltő kódosan szintén EA Access nélkül.
    Lemezesek nem kellenek.

    7. Witcher 3 magyar feliratosan is van, ha ezt máshol (nem magyar Xbox store-ban) veszem meg (letöltő kóddal), hanem pl fenti link helyén, akkor az is ha telepítem magyar lokalizációjú lesz (felirat szinten)?

    Köszönöm a válaszokat előre is!

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Most vettem egy ONE-t előtte csak sima offline 360-asom volt.

    Volna 2 kérdésem:

    1. a 360-on volt több profil, nekem is és a gyerekeknek is külön-külön. Itt erre van mód úgy hogy játszani is tudjanak az összes játékkal amit megvettem és feltelepítettem? Ha igen hogy kell?

    2. Minek EA Access? Vennék pár játékot. Need For Speed The Game (asszem a 2015 végén megjelent) és a Star Wars Battlefront 1, Xbox Store-ban mindegyiket csak csomagban árulják EA Access-sel, ami 1 évre 5 rugó. Ez az EA Acces mire jó nekem, hogy hálózatban játsszam? Ha nem akarom, csak simán offline-ban akkor minek is ez nekem? Meg lehet ezeket valahol EA Acces nélkül is venni? Én az alábbiakat találtam:
    A Need for Speed-et itt [link] 13 Euróért letöltő kódosan meg tudom venni. Nem ír EA Acces-t hozzá, de kell ide is?
    A StarWars Battlefront letöltő kódosan meg itt: [link] 23 Euróért letöltő kódosan meg tudom venni. Nem ír EA Acces-t hozzá, de kell ide is?

    Lemezesek nem kellenek, ezért csak azok árát írtam.

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Néztem az MS Store és Xbox store oldalt. Vagy vak vagyok, vagy nem látok black friday akciót a játékoknál.
    Ti láttok?

    Illetve lenne még egy kérdésem. Ha veszek Live Golfdal akciósan egy játékot, akkor azzal csak addig tudok játszani,amíg gold vagyok? Vagy azt követően is?

    Azt tudom hogy a live gold-dal letöltött free játékok, csak addig lesznek játszhatóak amig gold tag vagyok,vagy újra az nem leszek.

    Ez a játék lenne amit kinéztem:
    [link]

    Köszönöm.

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Star Wars Battlefront 1-et szeretném megvenni most (2 ráér ha ezt végig játszotta, addig talán lejebb megy az ára is)...

    2 változatot látok:

    Ultimate: 9 990 Ft [link]

    Deluxe:STAR WARS™ Battlefront™ Deluxe Edition Content 4 490 Ft. [link]
    Az alábbi kérdéseim lennének:
    1. Ez amit linkeltem Deluxe ez játszató magában? Benne van a rendes játék?
    2. Mivel kevesebb mint a 2x drágább Ultimate?

    EA acces-t nem akarok vásárolni.
    Kisfiamnak lenne karácsonyra.

    [ Szerkesztve ]

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Mit tudtok XBOX magyar oldalán lesz Black Friday akció? Sonyéknál már megy és nagyon jó akciókkal...

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Vettem karácsonyra gyerekeknek egy új X-BOX ONE-t.

    Az alap profil a sajátom, ehhez van rendelve bankkártya stb a vásárlásokhoz.
    Játékokat fel is telepítettem és persze működnek is.

    A kérdésem az, hogy hogyan tudok profilokat csinálni úgy a gyerekeknek, hogy ők ne tudjanak vásárolni az én profilomhoz rögzített bankkártyával, illetve legyen nekik saját profiljuk, hogy mindegyik a saját profilja alatt tudjon játszani.

    HOME profilnak beállítottam így a sajátom:
    Select System > Settings > Personalization, and then select My home Xbox

    Tehát nem másik XBOX felé akarom a játékokat megosztani csak a gyerekeim felé az ő profiljukhoz.

    1. Tehát Hogy tudok nekik saját profilt csinálni?
    2. Mitt kell még tennem hogy lássák az általam megvásárolt és feltelepített játékokat és XBOX LIVE GOLD elérést.
    3. Mit állítsak be hogy ők NE tudjanak még véletlen sem vásárolni a profilom alá beállított bankkártyámmal?
    4. Account/Family? Itt lehet több családtagot is külön-külön felvenni?

    Üdv.:
    Papp Z.

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Egy gyerekeknek szánt XBOX ONE játék miatt kérném a segítséget.

    Most vásároltam meg az XBOX oldalán a Disney Infinity 3.0: Play Without Limits játékot

    [link]

    A kisfiam az oktató rész után kb 2 perc játék után egy figyelmeztető üzenetnél fennakadt.
    "please plug in disney infinity base to continue playing xbox"

    Először nem tudtam mit kezdjek vele. Majd rájöttem hogy valószínűleg ez valami kötelezően megvásárolandó tartalom amit hiányol.
    A játékból vásárolni nem lehet, itt ez a figyelmeztető üzenet van, ha kilépek a játékból, vagy profilt váltok akkor is csak ez az üzenet, tehát semmi vásárlási opció sőt más menü pont sem él. :(

    Visszanéztem az XBOX boltba weben, de semmi Disney infinity Base kiegészítőt nem lehet venni sőt mást sem.
    Mivel kifejezetten a Star Wars vonal miatt tetszett meg neki, láttam hogy létezett hozzá egy ilyen kiegészítő:
    DISNEY INFINITY 3.0 EDITION STAR WARS STARTER PACK (XBOX ONE) ezt ma sehol még az MS oldalán sem tudtam megvásárolni.

    Összességében elég etikátlannak érzem, hogy kifizetek 6000 Ft-ot az MS store-ban egy ONE játékért, majd kb 2 perc után csak valami pluszban hozzá vásárlandó játékkal tudok tovább játszani, már ez is pofátlanság, de az a fő pofátlanság, hogy ezeket, sőt semmit nem vehetek meg hozzá az MS store-ban és igazán máshol sem.Talán akkor magát az alap Disney Infinity 3.0 sem kellene árulni.

    Lényeg tudtok benne segíteni, hogy esetleg honnan tudom beszerezni (lehetőleg letöltő kódosan) azt a kiegészítést amitől ebben a "játékban" a Star Wars rész játszható lesz?

    Születésnapjára kérte ezt a kisfiam és hát méretes csalódás volt ez így 2 perc játék 6000 Ft-ért és pláne hogy nem lehet onlie letöltő kóddal megvenni hozzá, hogy minimálisan játszható legyen.

    Tudom pofátlan lehúzás már a legtöbb játékban van, de ez most kiverte nálam a biztosítékot, pláne mert kisfiamnak lett volna.

    Köszönettel várom segítségetek.

    Papp Z.

  • PappZ75

    tag

    válasz #80123904 #150644 üzenetére

    Köszönöm,és ilyen BASE-t és hozzá figurát hol tudok vásárolni? Lehetőleg olyant amivel a Star Wars tartalom is megy.
    Sajnos én ennyire nem voltam "képzett" hogy egy konzolhoz ilyen plusz cuccokat kell vegyek hogy játszhassak egy szoftverrel amit meg is vettem. Elég sok játékot vettem meg, de ilyen "aranyossággal" nem találkoztam még.
    Tisztáéban vagyok vele, hogy nem voltam elég alapos hogy ezt megnézzem, de ettől függetlenül teljesen etikátlannak tartom és ami biztos -még ha a saját hülyeségem is benne van - messzire elkerülöm a Disney játékait.

  • PappZ75

    tag

    válasz #80123904 #150652 üzenetére

    Köszönöm. Azt hiszem ez lesz.
    Lehet sőt biztos hogy figyelmetlen voltam, de ez olyan szinten anti lehúzás illetve anti marketing, hogy egy ilyen olyan szinten riaszt el, hogy legközelebb még ingyen sem vacakolnék egy ilyennel.

    Felfogom üzlet szerű lehúzás csili-vilibe csomagolva, de akkor miért nem lehet normálisan megoldani, és online megvehető fizethető szarokkal húznának le, de ezt még szándékom ellenére is nehéz lenne működésre bírni.

    Holnap írok a supportra, kíváncsi leszek vajon mi lesz ezután a vége.
    Nem a 6 000 Ft ami földhöz vág, sőt, de hogy ilyen terméket forgalmaznak, aminek a minimális játszhatósága nincs biztosítva.....

    Köszönöm a segítséged és a többieknek is. Innentől azt hiszem játékot is csak totális körültekintéssel veszek majd. Kérdés vajon megéri e ez tényleg?

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Enyhén OFF topik, de nem tudtam hova írjam.

    A kisfiam bele szeretne vágni a mostanában egyre felkapottabb játékbemutató videó készítésbe.
    Tehát ami pl Youtube-on is számos látható. Fut a játék, és a játékos képe és hangja valamelyik jellemzően alsó sarokban ott van. Ahogy tudom nagyjából online streamelik össze az XBOX játék képét PC-n az erre kötött kamerával és a játékos mögött kék/zöld háttér van, hogy az őt felvevő kamera háttere ne látszódjon, csak a játékos.

    Lényeg hol tudok elindulni a témában? Hogy mi kell hozzá (gondolom XBOX játékok esetén a videó összevágását már a PC csinálja valami HDMI bemenetről rögzítő kártyával és arra keverik rá a jellemzően a webkamera képét, de még ittis jó lenne tudni, milyen hardver és szoftver kell hozzá. És persze kezelni is tudni kellene :).

    A régebbi XBOX360-as játékokról is csinálna, illetve ONE-os játékokról is.

    Relatíve kisfiú, de nagyon megtetszett neki ez, ha tudok, segítenék benne neki. Tehát aki jártas a témában esetleg privátban is megkereshetne, köszönettel vennék minden segítséget. Esetleg hogy csináld jellegű tanító videókat (nem baj ha magyar nyelven) :) a fiam miatt).Vagy ha ennek van cél topikja és adtok rá linket azt is köszönöm.

  • PappZ75

    tag

    válasz bLaCkDoGoNe #164935 üzenetére

    Azért annyira csak nem off topik, de ha nincs igazán kommented ez sem jobb mint az enyém szerintem....

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írom a kérdésem.
    A kisfiam szeretne XBOX ONE-ról FaceCam videót készíteni amikor játszik a játékról.
    Igazából nincs ezen a téren gyakorlatom, azaz teljes az ismerethiányom. De ezt szeretne ajándékba így hát meg kell oldanom :).

    Mi kell hozzá? Szoftver/Hardver? Hogyan kell ezt összehozni, azaz létezik e lehetőleg magyar nyelvű útmutató lépésről lépésre....? :)

    Adott egy XBOX ONE S (kinect nélkül)
    Közös hálózaton van vele egy Windows 10-es gép.

    Részleteiben:

    Azt tudom hogy a kontrollerhez kell egy headset, hangot rögzíti (18 eFt körül találtam is ONE-hoz való headset-et). Azt is megtaláltam, hogy twich-re esetleg beam-re lehet steamelni, hogy ott kép legyen kellene kinect, azonban ez nincs.

    Én nem feltétlen szeretném ha steamelne, de ha mégis gondolom YouTube lenne inkább a választása. Bár elvileg át lehet tölteni.

    Tehát mit is akarok? Video felvétel a játékról sarokban a fiam arcával és hangjával közben. Ezt vagy steamelni, vagy inkább csak egy video felvétel, amit utána vagy feltöltök, vagy sem, de legalább vágni lehetne.

    1. Mi kell ehhez nekem szoftver és hardver? Gondolom kell valami XBOX ONE-nal kompatibilis webcamera, ami az arcát felveszi. Mit ajánlotok? (Nem kell méreg drága nem feltétlen profi videó lesz én 9 000 Ft-ér kb ezt találtam: Microsoft LifeCam HD-3000), de ha van jobb ajánlat, írjátok meg!
    2. Ha nem gyári kinect lesz (már alig beszerezhető) akkor is a steamelős oldalakkal működni fog a ONE-nal kompatibilis webcam? Ha igen hogyan?
    3. Esetleg van-e valami oldal ami az ilyen amatőröknek mint én ad némi támpontot hogy kell összehangoljam? (Valami így csináld jellegű videó, vagy leírás lépésről lépésre, az sem baj ha magyarul)
    4. Tudom Windows 10-es gépre XBOX aplikáción keresztül át lehet adni a ONE képét, ott mivel és hogy érdemes a kisfiam hangját képét rákeverni és felvenni?

    Köszönettel vennék minden segítséget akár privátban is.

  • PappZ75

    tag

    válasz bilon73 #190860 üzenetére

    És azt is meg tudja ez tenni, hogy ne streamelje? Hanem csak rögzítse offline?

Új hozzászólás Aktív témák