Keresés

Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    Üdv mindenkinek.

    Kaptak (illetve fognak kapni) a kölykök (nyilván a kölykök, én sose akartam ilyet... ;] ) karácsonyra egy XBox360-at, ehhez keresek most mindenféle játékokat, hogy ne csak a dobozt nézzék a fa alatt. NÉzegetem az eBay-t, meg a különböző online boltokat, hogy milyen játékok vannak, de már jojózik a szemem, és nagyon gyakori, hogy lyukra futok, mert a dobozkép alapján teljesen mást várok egy játéktól, mint amit a youtube-os ingame videó aztán mutat. Ha valakinek esetleg van tapasztalata ilyen téren (apukák, nagy tesók, heló), 11 és 6 éves lányoknak keresnék valamit.

    Ami eddig van, az a három bundle játék (Kinect Adventures, Kinect Sprts 1, Dance Central 2), illetve vettem egy második kontrollert, meg egy Kinectimalst is. Azóta még eBay-en begyűjtöttem két Virtua Tennist (2009 és 4, utóbbi Kinecttel is játszható), ezt PC-n is szerették, meg magamnak egy NBA 2k11-et, hogy ne csak nekik legyen jó. Sims 3 szintén befigyel majd valószínű, ez is tetszett nekik PC-n. Keresnék még valamilyen autóversenyt, PC-n amit szoktak játszani, az a NFS Underground, de afölött már igencsak eljárt az idő, meg Trackmania, de ezt meg nem láttam erre a platformra. Amit néztem, és nagyon tetszik, az az F1 Race Stars, de az még nagyon új játék, sokallom az árát. Valami igazi arcade versenyjáték kéne, nem baj, ha nem villognak a pályán mindenféle power-upok, sőt.

    Általánosságban véve nem baj, ha nem a legmodernebb, legcsilivilibb játékok jönnek, inkább klasszikusokat keresek 10-20 EUR környékén (ahogy nézem, ez az előző szériás, múlt évi játékok kategóriája).

    Szeretettel várok minden ötletet, én meg megyek, bújom tovább a gameplay videókat...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz MasterMark #48731 üzenetére

    Németországban vagyunk, itt járnak iskolába, a nagyobbik az angolt is pötyögi, PC-n is így játszott, úgyhogy nyelv szerencsére nem probléma. Rendelni most eleve csak német eladótól rendelek, már csak a szállítás miatt is.

    Az alatt mit értesz, hogy jó a gépemhez? Nyilván XBox360-hoz keresek játékot, kell másra is figyelnem?

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Blaise #48735 üzenetére

    Nézegettem a Forza 4 review-kat, jónak tűnik. Attól féltem, hogy sokkal szimulátorosabb. Jól értelmeztem a valahol elhintett infómorzsát, hogy osztott képernyőn is játszható? - Nevermind, találtam egy split screen ingame videót. :)

    Szerk.2.: LOL, az a Car Soccer nagyon beteg, ez kell nekem. :O Nyáron néztük tévében, a foci Eb előtt a németek megcsinálták hírességekkel élőben is - persze Stefan Raab produkció volt ez is. Gyerekek imádták

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz MasterMark #48751 üzenetére

    Régebben, amikor még én is próbálkoztam vele (még CoD4 alapjátékkal), akkor a gránátot dobálták a spawn-pontra az épület túloldaláról...

    Amúgy azt nézem, hogy Magyarországon jóval olcsóbbak a játékok, mint a németeknél. Beleértve az új és használt játékok piacát is. És nem csak a pillanatnyilag éppen viszonylag erős Forint miatt, alapvetően is érezni egy nyomott árazást.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz rii #48806 üzenetére

    Az attól függ, hogy 4GB, vagy 250GB verzió, és milyen játékot adnak még hozzá.

    Én ezt a verziót vettem, csak másik országban, de szinte ugyanennyiért: [link], de ez sem rossz: [link].

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz rii #48816 üzenetére

    Ahogy utánaolvastam, gyakorlatilag az összes játék a lemezről fut a 4GB-os verziónál, frissítések ugye eleve problémásak, gyakorlatilag a mentések megeszik a helyet. Ráadásul ha a játékokat fel tudod telepíteni a HDD-re, akkor a lemezt is kíméled, csendesebb is lesz a játék, meg gondolom több eszköz élettartamának is jót tesz, ha nem fűt ott még a meghajtó folyamatosan. Szóval én úgy döntöttem, megéri a drágább, HDD-s verzió.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz MasterMark #48830 üzenetére

    Csak egy fölösleges vessző van az eredeti szövegben, a többi kell oda, ahol van. Sose bánd, jó látni a kontrasztot a tegnapi kollégához képest.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Misály #49152 üzenetére

    Én is a gyerekek miatt vettem elsősorban Kinectet, de azért valami teniszjátékot majd egyedül is kipróbálok, no meg persze tuti beállok azért majd játszani velük. Párom meg már előre készül a táncikás, meg valami fitness programra. Tényleg, ha már itt tartunk, Your Shape Fitness, vagy valamelyik Zumba? Van valaki, aki(nek a barátnője) próbálta már valamelyiket, vagy mindkettőt? Gameplayt néztem hozzá, persze más stílus azért a kettő, meg főleg más műfaj, de szívesen hallanék elsőkézből tapasztalatokat.

    Egyébként le kellett állítanom magam a játékvásárlásról eBayen, már van vagy 15 játékom, és ki sincs még csomagolva a konzol. Nem tudom, mikorra fogjuk mindet végigpróbálni, végigjátszani. :U

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz StLui #49154 üzenetére

    Hát én csak ilyen Virtua Tennisre gondoltam, az amúgy sem egy szimulátor (PC-n legalábbis, de gondolom nem sokban más a játékmenet), meg Sonic-féle teniszre a gyerekek miatt. Csak a feelinget szeretem a teniszjátékokban, a rendes teniszhez amúgy is kicsi lenne a nappali. :)

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Gebriel #49194 üzenetére

    Köszi, Dance Central 2 van a Kinecthez csomagolva, akkor első körben kipróbáljuk azt.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz oriic #49247 üzenetére

    Hát, nem tudom, akkor már inkább Trine. Nemrég néztem amúgy, hogy van Torchlight is XBoxra, sajnos a Torchlight 2-t viszont ahogy olvasom RAM-problémák miatt nem portolták. Pedig az lenne a jó móka multiban... :( Trineban viszont gondolom megy a multi is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Jegesmaci81 #49395 üzenetére

    Igazából én azt érzem pofátlanságnak az MS részéről, hogy egyáltalán még árulják a 4GB-os verziót. Lehet, hogy pár éve még használható volt, de amint te is látod, manapság már édeskevés még az alapokhoz is. Aki ezt veszi, úgyis csak szív, aztán vagy megutálja az egészet, vagy vesz bele egy merevlemezt jó pénzért.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Gebriel #49433 üzenetére

    Ha mér legalább 2-3, vagy több játékkal játszana a család, akkor már szívás van vele, ahogy olvasom. Az igazi gond meg az, hogy ezt a verziót az veszi, aki csak annyit tud, hogy a gyerek ikszbokszost akar, bemegy a médiamárktba, és megveszi a legolcsóbbat. aztán meg hallgatja, hogy a gyerek nyüszög, hogy a harmadik hozzá kapott (!) játékkal már nem tud játszani, mert aszongya ez a zizédoboz, hogy nincs hely.

    Ezért nem értem a MS-ot, hogy ezt a vevői elégedetlenséget és kiábrándulást miért vállalja be, abban a korban, amikor a 16-32 GB-os belső memóriák már egy középkategóriás telefonban is ott vannak, és ezt a méretet kompromisszumként egy xboxban is el lehetne sütni. Nem is beszélve arról, hogy egy 80-120 GB-os HDD mibe került pár éve, és mibe kerül most, ha már kisebbet akarnak tenni bele. Gondolom a konzol megjelenése óta azért csak növekedett a játékok által elfoglalt hely is. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy elbukja azokat a vevőket, aki nem vesz letölthető játéko(ka)t, mert rá sem férne a gépre.

    Piaci szempontból szerintem ez egyszerűen öntökönszúrás, de hát a MS-nak vannak dollárszázmilliárdjai, nekem meg devizahitelem a házamon, szóval valahol biztos nekik van igazuk, csak nem értem.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Khelben #49596 üzenetére

    Teljes játék. Elvileg ebben vannak tigrisek és mackók is. Gondolom akciós, az eredeti változat meg valami beragadt készlet, és azt nem akciózták le. Ennyiért nagyon jó ár, én a konzolhoz vettem meg 30 EUR-ért.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Tenager18 #49650 üzenetére

    Sok sikert az életben a hivatalos leveleid, és az önéletrajzok megírásához. Javaslom, nyiss ki egy újságot, vagy vegyél le egy könyvet a polcról, és nézd csak: ott vannak a szóközök. Felőlem persze úgy írsz, ahogy akarsz, ahogy mondani szokás, a stílus maga az ember, ha ez az a kép, amit mutatni szeretnél, akkor hajrá.

    A kérdéseidre a választ pedig megkaptad: a 3 led hiba garanciában javítható, HD filmek lejátszása problémás, de megoldható, kontroller használható alkáli elemmel, tölthető NiMH akkuval, vagy speciális, XBox-hoz kitalált USB-ről tölthető akkuszettel is. Utóbbival kapcsolatban ha valakinek van tapasztalata, azt én is szívesen olvasnám, mert nem olcsó dolog, és nem vagyok benne biztos, hogy megéri beszerezni, a NiMH akkukat viszont nagyon nem szeretem...

    Erre gondoltam, de ez sem rossz, bár gondolom ehhez még kell külön akku.

    Szerk.: CarajoEsp: Ha működik a kontroller, akkor nem rontotta el, legfeljebb kicsit szétugrott a szélénél. Vagy össze tudod nyomni, vagy nem, de ha ettől függetlenül full funkcionális, akkor nincs annak semmi baja... Ha nem működik, akkor meg a válasz: igen, elrontotta.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz CarajoEsp #49657 üzenetére

    [link]

    Ps.: Hupsz, ez egy hozzászólással lejjebb ment volna. Neked csak annyit, hogy játsz sértődöttet, és hagyd, hogy megvigasztaljon. Te is jobban leszel, meg ő is megkönnyebbül. Persze csak ha eddig nem voltál vele túl bunkó, ebben az esetben ezt már buktad, legközelebb így járj el.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    Próbáltam pontokat feltölteni a MS accountomra, erre küldeni akar nekem egy kódot az alternatív e-mail címemre. Mivel a Hotmail fiókom beállításait vette át, ezért az ott tárolt alternatív email címet akarja használni, ami évek óta megszűnt. Töröltem, illetve megváltoztattam egy még élőre, mire mondja nekem, hogy jó, majd egy hónap múlva törli ezt az alternatív címet, és aktiválja a másikat. Úgyhogy egy hónapig nem tudok most MS pontot feltölteni az accountomra, ha jól értem. Nyilván miért is akarnék karácsony környékén bármit is venni, vagy akár a Goldot beállítani...

    Próbálom elérni a supportot, de csak valami szar nyilvános fórumuk van. Valaki járt már így?

    Az a fő gondom, hogy a gép még mindig a dobozban van, karácsonykor lesz csak beüzemelve a gyerekeknek, így a hozzá kapott egyhavi gold tagságot sem aktiváltam még, ne fogyjon az idő fölöslegesen (kipróbálásra dugtam csak össze a konzolt egyszer). A PC-s felületen meg szinte semmit nem tudok csinálni, csak az avatart módosítani.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Blaise #49869 üzenetére

    Külföldön vagyok, előnyben részesíteném az online módszert (nehogy adj egy német telefonszámot, mert egyelőre durván töröm a németet is :DDD ). Egyébként hotmail (illetve MS Live) alól kerestem support email címet, ahova ékesszóló angol nyelven tudnék írni, csak nem nagyon propagálnak ilyet.

    orichalcos: Köszi, az lesz, hogy megvárom, amíg össze van rakva a box, aztán majd onnét megpróbálom aktiválni. Csak ugye a karácsonyi akciók előbb indulnak, minthogy én aktiválni szerettem volna a konzolt.

    Def26: Nem volt megadva telefonszám, hozzáadtam, de az is csak egy hónap múlva lesz aktív. :F

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz oriic #49871 üzenetére

    Van account, csak nem gold, illetve nem enged pontot hozzáadni a PC-s felületen - abban reménykedem, hogy ha a boxon akarok pontot venni, akkor ott nem kér majd alternatív email címet, hanem enged vásárolnom.

    Holnap, amíg suliban vannak a gyerekek megpróbálom majd, meg legfeljebb beaktiválom a goldot, most már csak egy hét karácsonyig, max ennyi időt bukok el.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz oriic #49874 üzenetére

    Nincs. Az online felületen akartam venni bankkártyával - be vagyok jelentkezve az accommal.

    Amikor kipróbáltam a gépet, akkor kérdezte, van-e MS Live fiókom. Mivel van, megadtam neki az email címet és a jelszót, azzal bejelentkeztetett. Kérdezte, hogy akarok-e gold kódot megadni, mondtam, hogy most nem. Ez volt valamikor november elején.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Def26 #49876 üzenetére

    Köszi a tippet. Első körben úgyis az árát néztem volna meg, de addig sem jutottam el. NÉztem ezeket az árakat is amúgy, meg eBayen is hirdetnek sokan, sőt amazonon is lehet rendelni, meg itt is megnézem majd az üzleteket is, hogy mennyiért adják, de gondoltam először bemerészkedek az oroszlán barlangjába.

    Ahogy nézem, egyébként a német eBay a legolcsóbb versenyző eddig, rengeteg sokértékeléses eladó van, aki iceakosnál egy kicsit olcsóbb, én meg egyszerűbben veszek EUR-ért bármit, mintha előbb haza kell utalni a pénzt, és forintban fizetni.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz MasterMark #49900 üzenetére

    Két kislányom van, egy most 11 és egy hatéves. Mindkettőnek saját gépe (laptopja) volt 2-3 éves kora óta. Mellette bicikliznek, görkoriznak, futkosnak, nagyobbik néptáncolt, amíg otthon voltunk, és tavaly (is) kitűnő volt a bizonyítványa. Sosem szabtunk nekik időt, annyit ülnek a gép előtt, amennyit kedvük van. Az a vicces, hogy érzi, tudja, hogy mennyit kéne. Ezért nem csináltam most a konzolból sem ügyet, kapnak egyet, és kész.

    Azt pedig, hogy mekkora előny lesz neki az életben, hogy készségszinten navigál virtuális térben, gondolom itt nemigen kell magyarázni.

    Ja, három generációra visszamenőlegesen pedagóguscsalád vagyunk, párom óvónő, nekem tanítói diplomám van, bár személy szerint én aktívan nem használom.

    Sorry az offért, csak gondoltam összefoglalásként, kvázi belsős infóként hasznos lehet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Trak #49921 üzenetére

    Nem az új acchoz jár, hanem az új xboxhoz adnak elvileg egy hónapot. Ezért nem értem, hogy miért nem lehet meglévő accra aktiválni, de kipróbálni még nem tudtam.

    meroly: De, meg fogja unni a számítógépet, xboxot, és le fog ülni kockákból építeni, társasjátékozni, UNO-zni, legozni, playmobilozni, kisautózni, és Barbiezni is, csak hogy a legalább hetente több alkalommal használt játékokat említsem. Különböző nemű gyerekeknél persze ez változik. És emellett mindig készen van a házijuk, alapvető házimunkákat elvárunk tőlük, saját szobájukat ők tartják rendben, és még a barátokra, és a játszótérre is van idejük. Hétvégén, szünetekben pedig kirándulás, biciklizés, és naponta természetesen többször is kutyasétáltatás (sajnos most társasházban lakunk). Mondjuk a tévénézés az szinte nulla volt, most is inkább mi erőltetjük, hogy halljanak egy kis németet, rájuk fér a gyakorlás, bár a nagyobbik már egészen jól beszél 4 hónap után (igaz, otthon már két évet "tanulta").

    Szóval ez nemhogy kifogásnak rossz, igazából azt kell elérni, hogy a gyerek megtalálja a helyes egyensúlyt, és maga ossza be az idejét. Ezzel többet érsz el hosszú távon, mint tiltással, sőt.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Aktív témák