Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chris0321

    addikt

    válasz Motyi #25258 üzenetére

    Szerintem mindenkinek van valamennyire jó és rosszabb szakasza a játékban. A különbség az átlagos és unicum játékosok között az, hogy az utóbbi jobban tudja befolyásolni egy csata eredményét. Ebből kifolyólag meg tudja fordítani az olyan csatákat is amit egy átlagos játékos nem tud. A kiosztott több ezer (5-6-7-+) sebzések sem olyan csatában jön össze amikor az egész csapatod teszi a dolgát különben nekik nem jutna annyi hiába tudják mikor kit kell lőni, mikor hova kell menni. Én is tisztelem Diegot, soha nem leszek olyan jó játékos mint ő és sajnálom, hogy elhagyta a fórumot és már videókat sem készít mert sokat tudtam volna tőle tanulni.
    Azt viszont ha pisztolyt tartanak a fejemhez sem fogom elhinni, hogy nincs valami a játékban. Nem tudom mással magyarázni azt, hogy vannak olyan napok amikor ha vért izzadok sem tudok 30-40%-nál jobb win rátát összehozni akármilyen nap-napszak-tankkal vagyok máskor pedig ha semmit sem csinálok is nyerünk, volt úgy az egész pályát körbe kellett rohannom pár sebzésért. A sorozatos mellélövések beszűkült célkereszt mellett és a lepattanók olyan tankról olyan helyzetben amikor simán át kellene mennie, vagy a kapáslövések amik hihetetlen módon találnak és sebeznek is olyan időben fordulnak elő amikor vesztő vagy nyerőszéria van.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Motyi #25258 üzenetére

    Pedig a 2000 win7 feletti játékosokat is szétszedik, ha a csapatának a noobjai elhullanak 2 perc alatt. Nem egy ilyent láttam már. Ezzel együtt ők nyilván nagy sebzést kiosztanak elég rövid idő alatt az elején, amivel a győzelem már könnyebb lesz utána, így számukra nem úgy néz ki a hullámzás, hogy 50% alá esnek vagy nem, hanem mondjuk 60% alá vagy még magasabban van a fordulópont.

    Pont most néztem QB csatáját ST1-el és elbukták nagyon csúnyán. Ment a retard meg az idiot QB-tól, de meg is érdemelte az idióta csapatja. Az ellen arty hármat is megölt a végén. Ilyenkor egy unicum sem tud mit csinálni és eleve óriási szerencséje volt QB-nak, kétszer is pattintott egy F155-t, de még így is kilőtte.

    A másik, hogy amit videóban megosztanak, meg amit a háttérben csinálnak, hogy fenn tartsák a jó xwm-t, azt te nem látod. Pl EJ játszott 6000 csatát, abból 1500 a hellcat-al. Az orosz szerveren volt/van egy srác, akinek 4000 felett a win7 és szintén hellcat-al nyomta a csatái jelentős részét. Na vajon miért? Mert jól használva op.

    A szerencse hullámzását mindenki látja, maximum az unikum játékosok kevésbé, mert komolyabb sebzést kiosztanak és így le tudnak hozni szopóágon levő csatákat is. Normális eloszlásnál nem lehetnének ilyen nyerő vagy vesztő sorozatok egymás után. Ez ami furcsa és sokan szóvá teszik.

    Valamit biztos, hogy piszkál a WG ezzel, talán azért, hogy a sok nyeretlen noobot valahogy sikerélményhez juttassa.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Motyi #25258 üzenetére

    Pedig biztosra veszem én is, hogy van valami.....
    Lehet, hogy sokszor fárdatabb, idegesebb vagyok annál ami optimális a játékhoz de akkor is, szinte ciklikusan váltják egymást a jó és rossz sorozatok. Ráadásul az én egyéni teljesítményem a kis tierIV-es light tankommal, valszeg jóval kevésbé befolyásolja egy csapat sikerességét mint egy top heavy játéka. Az MM valahogy befolyásolja az összesorsolásokat (fogalmam sincs miféle képletek és mutatók alapján dolgozik) de tény, sokszor már a csata előtt ha végignézem a csapatokat, elég nyomorultúl érzem magam.... Persze tökéletes MM nem létezik de ha alapjaiban jól sorsolná és osztaná a kezdő-veterán, noob-pro játékosokat akkor (a WN különbség persze meglenne) a win ráta (majdnem)mindenkinél nagyon-nagyon közelítene az 50%-hoz és tök ritka lenne a három perc alatt az egyik fél nyomasztó fölényével végetérő csata!
    Egyébként a hiper-szuper játékosokról az a véleményem, hogy egyrészt ők tényleg hiper-szuperek, olyan helyzetfelismeréssel, stratégiai, taktikai érzékkel, higgadtsággal ami az emberek 90%-ban jóval gyengébb szintű mint náluk, másrészt azért azt sem szabad elfelejteni, hogy az efféle szuperhirok közül tutira veszem, hogy a nagyon nagy többségnek 30-40K (vagy több) csata van a hátamögött és még a béta fázisban vagy nem sokkal később kezdte, amikor mindenki noob volt és könnyű volt kitűnni a képességeivel. Nekik pl. nem kellett azt a siratófalat megmászniuk, ami nekem alap, hogy a gyatra kis vasammal és az 1K csatámmal berak 10-20K-s tapasztalt farkasfalkák ellen és mire felocsudok akkor már vagy meghaltam vagy ha nem akkor is mondjuk már 2-10 oda. Nyilván az nem róható fel senkinek, hogy évekkel előbb kezdett egy játékot mint a másik de az a véleményem, hogy két egyforma képességű játékos közül az aki 10 15-k csata előnyben van a másikhoz képest az mindig jobban fog teljesíteni, amíg fent tudja tartani az érdeklődését és elég időt szán rá. Szűkülni fog az olló de utól sosem éri a később kezdő.

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • Angel1981

    veterán

    válasz Motyi #25258 üzenetére

    "sokat nézem super unicum + játékosok stream adásait twitcTV-n (EJ, Qb, stb...) és furcsamód nem láttam még szopóágat náluk. A kedvencem EJ (EmbrionicJournal:2800+ WN6/72%+ WR), pl. Ő miért nincs soha szopóágon?"

    Mert forintban mérve 6 számjegyű összeget költöttek a játékra, az ilyen jó ügyfeleket meg kell tartani! :P

    Az írásod alapján arra célzol, hogy ők olyan "überbrutáljók"?
    Nos, én is néztem az említett adásokat, de pl. QB-től nem sikerült hanyatt esnem!
    Igen, egy meglehetősen jó játékos, és amúgy is egy szimpatikus srác, de bőven csinál hülyeségeket, és nem ritka, hogy már a 3-4. percben meghal, mégis megnyeri a játékot - A CSAPATA!

    Lehet valaki akármilyen jó, még egy hármas szakaszban sem tudna "csak úgy" 70-80%-os win rate et produkálni konstansan, mert egyszerűen képtelenség másik 12 játékos esetleges baromságát kompenzálni! Képtelenség, és kész!
    55-60% még elképzelhető (ha az 50-et vesszük alapnak), de több nem!

    Nekem az utolsó 100 játékomban 45% volt a win-rate-em, az azt megelőző 150 csatában meg 70%, mindezt úgy, hogy a statjaim (perf. win7, kill/battle, stb.) gyakorlatilag ugyanolyanok voltak!
    Matildával 1 hete 20 csatából 2 volt vereség, tegnap meg a 9. alkalommal tudtam csak letriplázni!
    Véletlen? Ugyan már! :(((

    Egyébként tárgytalan, van aki szerint létezik, van aki szerint nem, és egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat! :)

Új hozzászólás Aktív témák