Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • notika77

    senior tag

    válasz jano_77 #189843 üzenetére

    1. Tanuld meg vezetni a tankod és ne maradj le sokkal. ;]
    2. Induláskor írd be, melyik tank legyen az első célpont. (legközelebbi vagy amelyik fajtából csak egy van, de leginkább az elsőnek élre törőt szokták megjelölni)
    3. Imádkozz, hogy az ellen ne téged válasszon ki, ha mégis ez történik próbáld meg, hogy lemaradsz, mert ilyenkor vagy célt változtatnak vagy ők is lemaradnak és nyer a csapatod

  • jano_77

    nagyúr

    válasz jano_77 #189843 üzenetére

    Illetve próbáltatok-e már átugratni a szomszédos pályára, sikerült-e vkinek? Van-e bevált pont a pályán erre?
    Nekem 1x sikerült, a pálya végén, mikor a szerpentinről legurulva jön az ugratós szakasz. Ott a második bukkanóról sikerült átmennem az enemyhez, de itt már tulajdonképpen sokat nem nyerek vele, mert már csak egy kanyar van hátra és a cél egyenes. :U

    (#189844) notika77: Köszi az ötleteket. 2-est Ollie is javasolta, ezt alkalmazom is azóta. Vagy csinálják vagy nem. Mondjuk az élre törőt csak indulás után lehet megjelölni. Mikor beírom, hogy egy célpontot lőjünk, akkor még nem tudom hogy melyik lesz a leggyorsabb. De majd figyelek, hogy amiből egy van pl. 3-as, ha lemaradok és az enemy is rám állva lemarad és a másik két csapattárs meg behúzza a bázist, igaz, hogy nyerünk, de nem kapok lófütyis sem, mert nem csináltam semmit. :( :U

    [ Szerkesztve ]

    "egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

  • Warton

    őstag

    válasz jano_77 #189843 üzenetére

    A lényeg, hogy minél előbb érj a célba, lemaradni faszság, mert a célegyenes után az a lényeg, hogy a saját csapatod legyen létszámfölényben. Ha te hátul lógatod a brét akkor a két csapattársadat megzabálja a 3 piros, és mikorra odaérsz vagy megesznek téged is vagy befoglalnak.

    Összefoglalva, minél előbb érsz célba annál jobb, mással fölösleges foglalkozni. Rálokkolsz a legközelebbi ellenfélre menet közben, és amikor a piros tetejű fal mellé érsz vagy látod, hogy tudod lőni akkor lövöd. Egyenesek elején turbózol, azaz nem a kanyar közepén, nem ugratás közben, hanem sík talajon az egyenes szakasz előtt, kanyarban kanyarodsz, lehetőleg kerüld az ugrálást. Ennyi.

    Kis taktika: próbáld meg mindhármat sebezni, és nem árt, ha 500 felett sebzel mert az már instant egy kupa mindentől függetlenül.

    Szerk.: nekem a T50 vált be, persze ez ízlés kérdése.

    [ Szerkesztve ]

  • e-newsee

    addikt

    válasz jano_77 #189843 üzenetére

    Jól mondja notika.
    Nagyjából az én taktikám:
    Nekem a T-50 jött be legjobban a nagy tűzgyorsaság miatt, mert ha én egy lövést hagyok ki valamilyen fedezék miatt, akkor bukok 2 mp-et, de ha a Leopard lő a falba, akkor sokkal többet bukik, és egy tárból sem biztos, hogy mindegyik talál, vagy sebez. A Chaffee pedig lassan lő, így ha egy nem talál, még többet bukik, hiába sebez nagyobbat. Pl a T-50 a nagy felüljárón haladó tankra képes 3 sebző lövést leadni, ami kb 60-70 dmg, míg a Chaffee 1-et, esetleg 2-t, ha szerencséje van. Nem biztos, hogy más is így van vele, nekem ez a tank jött be legjobban, miután 2-3 csatára elvittem mindegyiket.
    Ha valaki beírja az elején, hogy mit, akkor próbálok én is arra menni. Kivétel ez alól, ha az egyik ellen kivár induláskor, mert akkor azt próbálom DPM-ből lenyomni futam közben. Ha mákod van, a futam végéig le lehet amortizálni a tank felét minimum.
    Ha senki nem szól semmit, akkor én is később indulok. Nem sokkal, csak kb 1-2 mp-cel. Ez arra jó, hogy kiderüljön, az ellen mit csinál. Aztán kijelölöm az utolsót, nyomva tartom a tűz gombot, és csak a vezetésre figyelek. A többi le van sz@rva. A hordókat érdemes kerülgetni, mert akkora füstöt nyomnak az arcba, hogy nem látsz tőle egy ideig semmit. Azt sem, hogy épp hogyan fordult keresztbe a tankod. Vannak furcsa akadályok a nagy felüljárón, én már kétszer is oldalra fordultam, mert a mini járdaszegély (ami a textúra alapján max 1 cm magas lehet) úgy meg dobta a tankot nitrózás közben, hogy azt sem tudtam, hol vagyok, a játék rakott vissza talpra. Tehát csak akkor nitrózz a felüljáróalján, ha az út közepén vagy és nem a szegély felé tartasz!
    Ha nagyon lemarad a célom, akkor váltok egy közelebbire. Azért is érdemes, mert ha mondjuk nem érsz be időben a célba, és befoglalnak, vagy valamelyik meghal közben, akkor buktad a "Sebezd meg mindhárom tankot" küldetést, így azért nem kapsz pontot. Plusz minél messzebb van, annál kisebb esélyed van eltalálni.
    Ha látom, hogy a célom (vagy jobb esetben senki) nem engem lő, akkor érdemes minden magaslatra felmenni, így nagyobb az esélye a találatnak. (Rohadt jó az auto-aim és a lövedék sebesség, érdemes kihasználni!) Volt, hogy sebzés nélkül, full HP-val értem be a csatába, tőlünk mindenki meghalt már, a két maradék ellennek pedig összesen volt kb 600 HP-ja, így halál nyugodtan kivégeztem őket. Mint kiderült, mindhárom tankot én lőttem ki, csak az elsőt észre sem vettem a nagy izgalomban. :)
    A célban pedig focus-fire van. Mindegy, hányan lőnek téged, nincs revans, a legkisebb HP-st kell lőni, és folyamatosan mozogni, lehetőleg a körön belül maradva! Közben figyelni kell a többi ellenfelet, mert mindegyik feje fölött írja, hogy hány foglalási pontnál jár, és hiába lövitek a többit, akárki képes egyedül is befoglalni, mégpedig elég gyorsan.
    Ha esetleg úgy értek célba, hogy az ellen lemaradt kicsit, akkor azonnal a konténerek mőgé kell bújni, mert 2-3 tank másodpercek alatt befoglal, és ha csak egy találatot megúszol, már lehet, hogy győztök.
    A lényeg viszont, hogy ügyesen kell vezetni, nem szabad nagyon lemaradni, mert akkor a csapat elveszti a harmadát, és az már túl sok, nem érsz be időben, és befoglalnak.
    A Colin McRae rallys múlt (nekem nincs), és némi NFS driftelős múlt (nekem van) sokat segít, pár futam után előjöttek a reflexek. Meg persze a szaladgálós lightos gyakorlat is rengeteget számít (nekem az sincs).

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák