Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz GaburroSan #13200 üzenetére

    Kicsit hosszú leszek, de kiadom a gondolataimat magamból a csatád adatai alapján. Ezt már rengetegszer láttam, meg tapasztaltam is, hogy nagy sebzést csinál valaki vagy akár én magam és mégis bukó a csata.

    Az egyik lehetségegs ok, a mikor. Ha a nagy sebzést az elején osztod ki, akkor szinte biztos, hogy nyer a csapatod, ha a vége felé, amikor jönnek rád az ellenfél játékosai, akkor meg szinte lehetetlen már megfordítani a javadra az eredményt.

    Nekem volt T34-el két hasonló csatám, gyakorlatilag 1 órán belül volt mindkettő, azért tudtam jól összehasonlítani. Mindkét esetben top 3-ban voltam, ua a pálya, no arty (ez mondjuk hozzátartozik, arty véletfaktor alapján néha kiszed), az xvm nyerési esély is kb hasonló volt, jó összehasonlítási alap.

    Mindkettő védekezés volt. Az első esetben a csapat nagyon beállt védekezni és nem igazán tudtam kire lőni. T34-el meg ugye nem támadok, hanem támogatok inkább. De a testére tudok vigyázni meg az életerejére is, ezért megmaradtam a végjátékra és csúnya sebzés mennyiséget kiosztottam hulldown-al, mire felértek a hegyre és legyűrtek, de vesztettem.

    A második esetben nagyjából hasonló volt a sebzés mennyiség, csakhogy a scoutok és a társak jobban dolgoztak, felderítették az ellenséget és sokkal egyenletesebben tudtam a sebzést kiosztani és sok ellen tank kidőlt az elején, mert vagy én kilőttem vagy a társak. Gyakorlatilag sima győzelem volt és érezhető volt a könnyebség az ellenfélnél hamar kidőlt tankok miatt.

    Rövidebben azt akarom mondani, hogy a minél hamarabb kiosztott nagy sebzés az igazán segítség a csapatnak. Ezt sokan elfelejtik, azért írom. Sok pro játékos is megy előre, de először nem értettem miért, hát ezért, mert így lehet jó WR-t csinálni, ha ki is dőlnek, meggyengítették az ellenfelet annyira, hogy utána már könnyebb nyerni a csapatnak, persze vannak "rendes" csapattársak, akik akár 10:3-ról is tudnak veszíteni.

    pl. jó példa panther m10-el voltam múltkor, vezettünk, nekünk 9 tankunk volt, az ellenfélnek egy nagyon kis hp-s, de jó játékos kv1s és full hp-s, szintén jó játékos su12244. A su kiszedett egy tier5 tankot, de megtudtuk, hogy hol van.Tőlünk 3 fél hp-s tier5 med és egy szintén fél hps kv1s csapattag rárontott a full hp-s su12244-re, mondom nekik baj lesz, mert nekem is van ilyen tankom és az ilyen kicsiket, főleg ha egy (max a kv1s volt két) lövésesek, akkor halomra szoktam lőni, várjanak meg én vagyok a tier7 tank, nekem van még 1300hp-m, fel tudok fogni, akár három lövést is, az majd 25-30 másodperc, amig tölt, célratart stb, azalatt el tudjuk intézni a su-t közösen. Nem, természetesen mintha a falnak beszéltem volna és hipp hopp a su ugyan elbukta a hp-ja nagy részét, de mind a négy tanknak vége lett. Mondom a megmaradt két kis tanknak, hogy foglaljon már az épület mögött, hogy valami hasznosat is csináljanak, mert akkor támadni kell az ellenfélnek és ki tudom őket lőni. Természetesen az épület előtt, a támadók irányában kezdték a foglalást, ahol azonnal kiszedték őket, úgy, hogy én meg nem tudtam lőni sem, mert mire odaértem, visszamentek fedezékbe gyorsan. Mondom a q életbe, nem igaz, hogy ezt elveszítjük. Maradt még egy tiger, aki elmenekült, mert kis hp-s volt és lapult a városon kívül, meg én, most már két ellenféllel szemben, ahol mindegyik 400-as sebzést oszt. Rimánkodtam a tigernek, hogy segítsen vagy legalább foglaljon, de nem, nem volt hajlandó mozdulni, mást nem tudtam tenni beáldoztam 1200hp-t és kilőttem a su-t, mint a veszélyesebb ellenfelet és a vége csak jó lett, mert a tiger végül csak odajött foglalni, amikor már csak egy ellenfél maradt és mivel ketten foglaltunk, ezért jönnie kellett a kv1s-nek, mert különben foglalással nyerünk, amint kidugta az orrát kilőttük. Ezt csak azért mondom, számtalan ilyen eset van / volt, de azért ha egy pro játékos az elején meggyengíti az ellenfelet, akkor ad esélyt a csapatának nyerni. Nálunk is volt két pro játékos és kész szerencse, hogy csak ezt a két tankot hagyták nekünk a végére, különben a csapat képes lett volna még ezt is elveszíteni.

    Az ellenfél su-ja csinált 4000-es dmg és bukták a meccset. Miért? Mert ebből kb 2500-t a vége felé osztott ki, nem az elején. Ha az elején kiirt 6 tankunkat, akkor valószinüleg ők nyernek, de szerencsére csak sniperkedett és elkerülte a csata és csak később jött harcolni.

    Nem feltétlenül rossz taktika, hogy az elején, minél gyorsabban harcba bocsátkozni egy jól megválasztott helyszínen és minél több sebzést meg kilővést kiosztani. Másik dolog, hogy sok pro játékosnál látom azt is, hogy vannak jó helyeik, ahonnan ki tudják osztani az ellenfelet az elején és csak utána kezdik a közelharcot. A harmadik tipikus stratégia, amikor két-három jó játékos, akár szakaszban belemegy a sűrűjébe és brutál sebzéseket kiosztanak a szakaszosan érkező ellenfelekre. Ezt sem értettem soha mondjuk, hogy miért kell egyesével vonulni. Hacsak tehetem bevárom a csapatot, vagy ha gyors tankkal vagyok (pl is8), akkor egy villámgyors sebzés után némi visszahátrálás és addig feltartom őket, amig odaért a csapat, de nem kezdek hősködni. A random játéknak is vannak alapvető szabályai, ettől lesz összetett a játék. Ezt a részét szeretem igazán, hogy átgondolni, mit csináljak, hova menjek, esetleg kit irányítsak pár jó tanáccsal, nem azt mondom, hogy ez mindig működik, de a gondolkodós, stratégiai részét én nagyon szeretem ennek a játéknak. Illetve a számtalan hibámat kielemezni. Pl az említett pantheres csatában, úgy vesztettem 400 hp-t, hogy bután, mert kimentem fedezékből, hogy kiszedjem a kv1s, pedig tudhattam hogy a su les ott valahol, stratégiai hiba volt, ráadásul a kv1s-t se tudtam meglőni, túl gyorsan visszavonult. Ki kell elemezni a hibákat, tehát egy ilyen helyzetben nem szabad kitámadni, jó taktika lett volna a kv1s vonulási irányába mozogni és ott meglepni esetleg, ahol a su ráadásul nem lát rám vagy csak kicsit várni, hátha támadnak stb, van rengeteg variáció, ki lehet próbálni melyik a hatásosabb.

    Jó játék ez, én is 7k csata után kezdem kicsit átlátni a bonyolult stratégia részét, de sokszor még ha értem is a helyzetet, nem tudom, hogy mi a hatékony lépés, ezért kell tanulni és gyakorolni.

Új hozzászólás Aktív témák