Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szaki2

    tag

    válasz Antonio #150 üzenetére

    Szia! A wot blizre gondolsz? Van sima wot is pc-re, azt nem ismerem. Blitzben a nyomás az, amikor mindig low tier vagy. Kb 5000 game után jön be, hogy megszünik a kedvező sorsolás (MM). Plusz a kíváncsiság is hajtóerő. :) igen, idővel rutinná válik az irányítás, de van traning room, csinálsz magadnak egyet azon a pályám amelyiketeg szeretnél ismerni és gyakorolhatsz rajta, plusz a pályát is megismered. Hol érdemes hull down helyezk3dni, hol vannak tereptárgyak, ami mögé érdemes bebújni pl amíg újratölt az ágyú. Egy tanács: sose állj ki nyílt terepre, mindig legyen a közelben fedezék. Ha lőttél, húzódj fedezékbe töltés idejére, és csak addig bújj wlő, amíg lősz.

    [ Szerkesztve ]

  • Dewri

    aktív tag

    válasz Antonio #150 üzenetére

    Nincs nyomás, simán lehet alacsony szinten is szórakozni évekig... Igazából azért megy feljebb az ember, mert magasabb szinten több xp és kredit jön be egy meccsért. Meg hát a régi legendák is magasabb szinten vannak, mint a Tigris, Párduc, KV-1, stb. Szóval úgy van ahogy mondod, ha följebb mész, akkor erősebb ligában csinálod ugyanazt... De mivel erősebbek a tankok, többet bírnak, nem 1-2 lövés és vége, hanem azért lehet jókat is meccselni.

    Én személy szerint kizárólag PC-n játszom (nemcsak ezt, hanem mindent...), így az irányítással nincs probléma, a klasszikus billentyűzet+egér nem nagyon okoz gondot...

    A részletekben nem érdemes nagyon elmerülni, mivel a játékban van úgynevezett gold ammo (arany lőszer), más néven prémium lőszer (régen ez fizetős volt, de hogy ne legyen akkora pay to win a game, most csak jóval több játékbeli pénzbe kerül mint egy sima lőszer). Emiatt a páncélzat gyakorlatilag már semmit nem ér, mert mindenki mindenhonnan beüt. Az ősidőkben még számított hogyan mozogsz a vassal, mostmár mindegy, még a hármas-négyes szintű alaptankok is goldoznak, nemhogy a magas szintűek, tehát a páncél már csak lassít, nem véd (régi szép idők, mikor a KV-4 még mozgó erőd volt, nem ingyenfrag...). Így rá kell találni melyik az a tank, ami tetszik, amivel tudsz érvényesülni (amelyikkel a legtovább túléled az aranyesőt...) és azzal játszani...

    Illetve talán annyi, hogy vannak a páncélvadászok, amiken többnyire nincs torony, így emiatt egészen más játékstílussal kell velük játszani, mint a tornyos tankokkal. Szerintem a blitzben nem is igazán használhatók, a kis pályákon nem sok jó leshely van, illetve nagyon hamar a nyakadra másznak, a szinte mindig "csodálatos" csapatoddal pedig semmire nem mész ha rádmegy 1-2 gyorsabb tank. Ha van ismerősöd akivel tudsz szakaszban játszani, úgy lehet értelme, mert akkor van aki figyel rád.

    A wot blitz kicsit másabb mint a sima wot. Itt csak +1 szinttel nagyobb tankok jöhetnek szembe, nincsenek tüzérek, a pályák kisebbek, nyíltabbak, és csak 7 perc egy kör. A sima wotban +2 szint jön szembe (elég sokszor esélytelen bármit kezdeni velük a jóval nagyobb hp és átütés/sebzés miatt...), vannak tüzérek (akik felülnézetből látják a térképet és félpályáról egy helyben ülve rommá lőnek ha nem lapulsz folyamatosan takarásban...), a pályák nagyok, sok a búvóhely (rutinosak azzal kezdik, hogy beülnek a szokott helyeikre, és onnantól vadkacsavadászat van, ahol te vagy a vadkacsa...), mindezt 15 percben, tehát jó sokáig el lehet kínlódni... És persze mindkét játékban vannak a prémium, azaz valódi pénzért megvehető tankok, de jelentős különbség, hogy a blitzben jóval kedvezőbb akciók is előfordulnak, ezért elég olcsón hozzá lehet jutni akár nyolcas szintű tankokhoz is (akár ládából is eshet, wotban ilyen sosem volt...), a sima wotban eléggé zsebbenyúlós árak vannak. Cserébe ott a prémium tank közel halhatatlan kategória, itt a blitzben viszont meglepő módon csak félistenek... :)

    Én ajánlanám a blitzben a német ágról a VK 36.01-et, Tigrist, Tigris P-t, ezek elég jól játszható tankok. Angol vonalon a Black Prince szintén jól működik. Ezeknél a páncél képes jól működni, tűrhető az ágyúk átütése és a tűzgyorsaság is. A Black Prince tetű lassan halad, de ha odaér akkor oda van érve... :) A Tigris 2 sem rossz. A többi nemzet nehéztank vonala szerintem nem éri meg, mert vagy lassúak, vagy gyengék, vagy van az ágon olyan tank, amit kínlódás átlépni, hogy esetleg jobb legyen. A táras tankokat szintén nem ajánlom itt a blitzben, mert ha a tár kifogy és nekiáll tölteni, a kis pályák és a 98%-ban "remek" saját csapatok miatt hamar eljön a halál... Jómagam a nehéztankokat szeretem, így a többi típust annyira nem ismerem, hogy jót/rosszat mondjak róluk, nekem nem jönnek be, de ettől még lehetnek jók, ki kell próbálni.

    Íme egy saját nehéztankos válogatásom abból az időből, amikor még játszottam wargaming termékkel...

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák