Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz OhAi27 #319 üzenetére

    "Elso korben az lenne a kerdes, hogy miert nem jelenik meg a menu melletti 'contacts'-nal a ket kis ikon? Ha rakattintotok egy masik menupontra akkor ott megjelenik, csak a homepage-n nem. Mi lehet az oka?"

    Nézd meg így: [link] Egyből ott vannak. :) Az URL amit a főoldalhoz használsz (subdomain) nem egyezik meg a Wordpressben beállított fő domainnel. Megoldás: Használd az általam is írt linket vagy írd át Wordpressben a domaint "work.correctgroup.hu"-ra.

    "Masodik kerdes: a fenti logo resznel szeretnek egy kicsit tobb helyet nyerni. Hogy tudom megnovelni a meretet a kepnek?"

    A téma beállításaiban adj nagyobb felső margót a logónak. Jelenleg 15 pixel. Vagy... szerkeszd a bootstrap.css fájlod 41. sorától kezdődő részt:

    .row:before, .row:after {
    content: "";
    display: table;
    line-height: 0;
    margin-top: 10px;
    }

    És add hozzá a félkövérrel kiemelt sort. A 10 pixelt természetesen tetszőleges értékre módosíthatod. Ez az utóbbi megoldás az egész felső sort lejjebb fogja tolni (a social media ikonokkal együtt), míg az első variáció csak a logót fogja mozgatni.

    "Harmadik kerdes: a social media ikonokra kattintvan (jobb felso sarok) ugyanabban az ablakban nyilnak meg a dolgok. Nem szeretnem, hogy a latogatok elnavigaljanak, hogy tudom megoldani, hogy egy uj ablakban nyiljanak meg?"

    Kell a linkeknek adni egy target="_blank" attribútumot. Ha nincs erre mód a téma beállításai közt akkor szerkesztened kell a témád ide vonatkozó PHP fájlját (talán header.php?) és így kell kinézniük a linkeknek: <a href="URL" target="_blank">Hivatkozás képe vagy szövege</a> Ez valószínűleg PHP kód lesz tehát nem egészen így fog kinézni ahogy én írtam, de azért ki lehet bogarászni a hrefeket és utána már csak hozzá kell adni a targetet.

    "Negyedik kerdes: Kapcsolat menupont alatt van egy contact form. Szeretnem magyarositani az egeszet, azonban a wp-adminban ezt nincs lehetosegem atirni. Hol tudom atirni?"

    Szintén PHP fájl túrós móka :) Meg kell keresned a contact form megjelenítéséért felelős PHP fájlt, megnyitni Notepad++-ban és UTF8 BOM nélküli módban átírni az angol kifejezéseket magyarra.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák