Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • megema

    őstag

    válasz krealon #38504 üzenetére

    Ezt sajnos tanúsíthatom. WDR4300 a vége felé már nagyon nyűglődött, naponta halt le a 2.4 GHz-es WiFi-je. Nagyrészt Apple eszközökkel volt használva.

    Az ASUS RT-AC66U stabil, csak a roamingolással akadnak gondok. Különböző SSID-vel használva a két frekvenciát viszont teljesen hibátlan.

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz krealon #38504 üzenetére

    ez a régebbi szériák esetén még igaz volt/lehetett - bár ott sem minden esetben, de találkoztam vele néha -, viszont egy ideje nincs ilyen gond, nagyon sok helyre tettem ki tl-wr1043nd v2, tl-wdr3600 és tl-wdr4300, illetve archer c5 és c7 routereket, ahol iphone, ipad és egyén apple cuccok vannak, de nem nagyon telefonálgatnak, hogy probléma lenne, illetve ahonnan elvétve igen, ott csak beállítási gondok voltak és tudtam orvosolni a problémát.
    nekem is volt korábban tp-link router, legutóbb tl-wdr3600, amit használtam az iphone 5s telefonnal, illetve a párom 5c-jével is és nem volt probléma, illetve gyakran voltak nálam különböző apple termékekkel ismerősök/ügyfelek, sokszor nem csak 1 - 2 órára és sosem jelentkezett probléma.

    spyduck; szia, én a csak 2.4 GHz képes eszközöket (tl-wr1043nd v2 és rt-n18u) kivenném a képből, ha annyira fontos a telefonokon is a gyors wifi sebesség, mert azok 2.4 GHz esetén csak 20 MHz képesek, ami részint korlátozó tényező, de még tabletek esetén sem ritka ezen szűk keresztmetszet.
    a kérdés az, hogy van/lesz ac képes eszköz, vagy sem, bár ebből a szempontból ismerni kellene az eszközök pontos típusát, mert például iphone esetén a két új 6-os már tudja, a korábbi típusok még nem, androidos telefonoknál a csúcskategóriában már a sokkal régebbi típusok is tudják jellemzően.
    emellett nem mindegy a hardveres elvárás, hogy milyen terhelésnek lesz kitéve a router - egyszerre felcsatlakozó sok eszköz, komoly adatforgalom...stb. -, mert nem azonos kategória például az rt-n56u (500 MHz egymagos proci és 128 MB ram) kontra rt-ac56u (800 MHz kétmagos proci és 256 MB ram), tehát már ezen kít típusnál sem csak az n kontra ac wifi képesség a különbözet.
    a drágább típusoknál is több tényező okozza az ár különbözetét - pláne azonos gyártón belül -, van olyan is, ahol nem a hardver erősebb, de akár gyengébb is, viszont külső antennás és jobb mimo képességű, előbbi előny lehet, ha nagyobb távolság és falak is képben vannak, a jobb mimo képesség már más kérdés, ahhoz megfelelő ellenoldal is kell, ami képes kihasználni, és ez nem minden esetben adott.
    a környezet is mérvadó lehet, különösen a wifi szórás tekintetében, nem véletlenül kérdezte Gubek-Einste sem, mert látatlanban nehéz még tippelni is, hogy elég a beépített antennás, vagy javasoltabb a külsőkkel rendelkező router.

    đension; szia, nem ártana tudni, hogy milyen szabványú, sebességű és árkategóriájú eszközre lenne szükséged, mert nagyon nagy a kínálat, és szórás árban is.
    azt sem lenne hátrány ismerni, hogy milyen ellenoldal mellé kell, mert akkor van miből kiindulni, és ahhoz mérten már csak rászánt összeg kérdése a dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • spyduck

    nagyúr

    válasz krealon #38504 üzenetére

    Basszus, akkor ezt tapasztalom. Nem tudtam hová tenni. Köszönöm az info-t!!!

Új hozzászólás Aktív témák