Új hozzászólás Aktív témák

  • TommyGun

    őstag

    Segítsetek kérlek.

    A húgom kéglijébe van bekötve a kábelnet, van ott egy netgear 4 portos wifi router...
    nos az én kérómba kb 30 méter UTP-vel átvan ráncigálva 1db hálózati végpont, 1 gépet tudok rákötni de ez kevés...költözködés miatt kéne ide nekem vagy 3 végpont, bevalllom nincs kedvem kábgelezni 30 métert ismét plafonon tetőtléren át...
    Van egy régebbi linksys routerem azis wifis. Arra gondoltam hogy a 30 méteres UTPn nem egy sima végpont lenne hanem a két routert megpróbálnám összekötni hogy egy alhálózaton legyenek.
    A neatgear marad ahol van, linksysen belövöm a netgear hálózatát +1 mondjuk a végére, szal
    ha netgear 192.168.1.1 akkor a linksys 192.168.1.2
    -Ekkor leossza a netgear simán a netet a linksyses végpontok fele is?
    -Illetve a Linksysbe hova dugjam a netgear kábelét? wanba mehet? (akkor maradna ugye 4 port még)
    -neatgear oszt majd DHCP-t a linksyses háló felé is?
    -a neatgear webes felületét gondolom linksys hálóról elérem?
    -Port forwalding linksysbe dugott gép felé ugyancsak nem problémás ha ott a DHCP ellenére belövök 1 fix IPs gépet?
    -a wifi netet gondolom csak a netgear képes majd szórni? esetleg a linksyst nem lehet rábírni? mármint ha bekapcsolva hagyom elvileg wifin be lehet lépni a hálóra mondjuk telóval és ha jól sejtem így kéne lennie netnek is? vagy baromságot gondolom vagy sem? mondjuka linksysen kikéne kapcsolni eleve a DHCP-t mert ugye két eszköz nem oszthat egy hálózaton belül IP-t így a wifi gyak mégsem működni csak a netgeares tudna dhcpt osztani....ehhh :) hangosan gondolkozok de remélem vki válaszol nekem :)

    Köszi a helpet!

    [ Szerkesztve ]

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Új hozzászólás Aktív témák