Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sptkyle

    senior tag

    Sziasztok.
    Régóta használok xp-t (igen, még mindig) , de most ugy tünik ebbe a problémába beletört a bicskám, így tanácsot kérnék.
    Kellene nekem egy olyan parancsikon, vagy futtatható állomány xp alatt, ami annyit csinál csak, hogy bezárja az adott process-t. (force shutdown)
    Tudom, hogy szinte mindegyik programnyelven meg lehet ezt írni, de mivel programozó nem vagyok, és nem is nagyon tudom hogy kezdjek hozzá, így a legegyszerűbb megoldás kellene.
    Hogy miért van erre szükség:
    Adott egy játék, ami időnként lefagy. De nem egyszerűen. Az xp megy szépen alatta tovább, és a többi program is, de a játék ugy fagy be, hogy nem enged semmit előtérbe hozni.(így ctrl+alt+del, alt+tab, win gomb..stb kilőve) Alt+F4-re nem reagál. Wiszont kikapcsoló gomb megnyomására szépen becsukódik, és akkor egy pillanatra látom is a vakon próübálkozásaim eredményét. (a megnyitott feladatkezelőket, stb)
    Ha lenne egy olyan futtatható állományom, ami csak erre az egy processre vonatkozna, lefutna szépen, és bezárná, azt be tudnám állítani dedikált billentyűre, így nem kellene leállítani ez miatt az egész gépet.
    Félreértések elkerülése végett: A játék jogtiszta, nem crackelt.
    Oprendszer WinXP SP3.
    A válaszokat előre is köszönöm szépen.
    (remélhetőleg jo topicba írtam.. talán ehhez van a legtöbb köze)

    [ Szerkesztve ]

    "Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

  • sptkyle

    senior tag

    válasz Fire/SOUL/CD #35587 üzenetére

    Pont erre gondoltam.. de hogy hogy nem találtam meg... :B
    Köszönöm szépen. :R

    "Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

Új hozzászólás Aktív témák