Új hozzászólás Aktív témák

  • Steelmanus

    addikt

    Hoztak hozzam egy Toshiba Satellite A100-232 Model No: PAA2E laptopot - amin amugy a
    virus is volt - de azzal a bajjal hogy egynapon egyszeruen megszakadt a kapcsolat a
    Chello-val, es nem tudnak internetezni. A gep aljara felvan ragasztava egy MAC cim, de
    nem ez a lenyeg hanem hogy egyszeruen ha leszedem a Chello "modemjerol" es ossze akarom kotni a sajat gepemmel amiben az alaplapom van egy Gigabit 1000-es halochip
    es van egy kulso PCI-os Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC halokari nem hajlando osszekapcsolodni, mar mindent kiprobaltam de nem jon ossze.
    Ugyanilyen halochip vana a Toshiba-ban Nekem NAT mogul siman kabelen jon a net egy kis
    szolgaltatotol, tehat csak egyszeruen bedugom a gepbe es van net. MAC cim alajan azonositanak a Realtek-re, de a kapcsolatot feltettem az alaplapira ugyhogy atirtam a MAC cimet siman mukodik a netem direkt azert hogy ket egyforma halochippel kosssem ossze a
    Toshiba-t crosskabellel, de nem tudok osszekapcsolodni a geppel, pedig azt szerettem volna hogy az en gepemen keresztul menjen ki a netre.
    A szep a dologban hogy amiota a gep nalam van, vettek egy masikat es azt is radugtak
    otthon a "chellos modemre" persze az sem mukodik. Igy azt gondolom hogy az modem halott vagy elallitodott, CD-t nem kaptak hozza gondolom a chellosok allitottak be annak idejen par eve. Az lehet hogy egy elromlott modem kiuti a laptop halochipjet?
    Mert a modem nelkul siman mukodnie kellene ha jo lenne a laptop halochipje.
    Most hogy mar ket gep lesz mondtam hogy vegyenek egy routert, mert maskeppen nem fogjak tudni hasznalni a ket gepet egyszerre, de elobb ennek Tosinak kellene valahogy rendbe tenni a halochipjet nem tudtuk valami tesztert amit ralehetne engedni hogy egyaltalan jo-e? Elnezet kerek hogy ilyen hosszu lett a hsz. de ugy gondolom hogy igy
    erthetobb.

Új hozzászólás Aktív témák