Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ielektros

    senior tag

    válasz betyarr #85 üzenetére

    Nah hat majd kijavitanak a hozzaertobbek de leirom amit en tudok.

    Tavolrol video lejatszas:
    Mivel en essentialst hasznalok abban van gyarilag dashboard-bol konfiguralhato video strem szolgaltatas. Nem vagyok a teljesitmenyetol elhasalva az N40L eseteben. Nem is hasznalom. Ha maxra allitod a minoseget akkor a proci elhasal. Rendesen. de szerintem amugy is hulyeseg "ujrakodolni" a videot ha csak nem tenyleg fontos valami miatt. Mondjuk savszelesseg hiany stb. A masik pedig, hogy silverlight kell a kliens oldalon, szoval itt nagyon leszukol a hasznalhato mobil kliensek szama... Ha van jo neted (minimum 4-5Mbit felfele) akkor en azt tanacsolom, hogy VPN-el csatlakozz a serverhez (ezt ugye tavolrol is megteheted) es akkor siman pl droid-on betallozol pl. "ES file explorerrel" a serverre es elinditod a file lejatszast mintha localban lenne az anyag. Nekem 4Mbit-el mukodik de ha mar mas is buzeralja a szervert kintrol akkor a 1.5GB-os videokkal mar bajban vagyok. A sima 700-1000MB-os nem gond. Sajnos a netem borzasztoan asszinkron.. 128/4.. De itt jon be az en bajom. Nem birom eletre lehelni a VPN accesst droid kliensekrol WS2012 alatt. De mondjuk itt biztos, hogy csak en nem talalok valamit... WHS2011 alatt hibatlan.

    Tavoli eleres:
    Hat itt aztan tenyleg minden van amit akarsz. Nem is megyek bele nagyon. Webes feluleten Dashboard szinten elerheto, de latod a share-eket stb. Persze user szintu jogosultsagokat szeben bekell allitanod. De ha a kliensre egy "Connectort" feltelepitesz (bongeszobe https://serveripcime/Connect) akkor onnantol kezdve ha az Anywhere access-t bekonfiguraltad a serveren, hogy legyen pl egy (ingyen) microsoft-os domained akkor barmikor barhonnan eltudod erni a servert RDP-vel is es siman a Connector altal telepitett Server Dashboard-al is. De sztem ez is RDP szeruseg igazabol. En a webes reszet eloszor nagyon eroltettem, de sokkal jobb egy normalis RDP szamomra.

Új hozzászólás Aktív témák