Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    lenne egy kérdésem, melyet kissé félve teszek fel (kezdő rendszergazda volnék)
    egy intézményen belül, távoli asztal kapcsolattal szeretnék konfigurálni gépeket (win7), de pár "vicces" emberke esetében rendre a "XY megtagadta a csatlakozás megszakítása kérelmet" üzenet fogad - magyarán a kis felugró ablakban, mely nála megjelenik, a "mégse" gombra kattint....ez pedig elég irritáló tud lenni, ugyanis nyilván nem szórakozásból venném át az irányítást, hanem a munkámat szeretném végezni.

    tehát a konkrét kérdésem ez lenne: létezik e valamilyen megoldás - szerver vagy kliens oldalon - arra, hogy ezt én felülbírálhassam, kikapcsolhassam, akármi?

    köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kraftxld #3108 üzenetére

    még ha dolgoznának... :) diákokról van szó, akiknek órájuk van és a tanárbácsira kellene figyelni/jegyzetelni, nem pedig az én agyamat húzni :D

    egy középiskoláról van szó, a gépek természetesen tartományba vannak léptetve. változó, hogy épp mit szeretnék konfigolni, zömmel nyilván olyat, amit szerver oldalról nem tudok :)
    egyébként nézegettem GPO beállításokat, de ott nem igazán találtam rá megoldást...lehet, hogy nincs is?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kraftxld #3110 üzenetére

    tehát: ha az adott gépre tartományi rendszergazda jogosultsággal szeretnék belépni távoli asztal kapcsolat segítségével, akkor az általam kiküldött "csatlakozás megszakítása" kérelmet egy rendszergazda jogosultsággal nem rendelkező felhasználó ne tudja megtagadni/ felülbírálni. egyszerűen jelentkeztesse ki a rendszerből.

    az mondjuk nem árt, ha tőlem megkérdezi, valóban ki akarom e léptetni az adott felhasználót,

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz bepken #3111 üzenetére

    sziasztok!

    ismét ezzel a problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket!

    pontosabban...a probléma megoldása már megvan, csupán ennek gyakorlatban való alkalmazásával vannak problémák... :D

    tehát az volt a gebasz, hogy AD-n belül a felhasználó tulajdonságaiban a távvezérlés a felhasználó engedélyéhez volt kötve.

    egy pipa törléssel el is értem a célom, immáron nincs az a hülye szituáció, hogy nekem, mint rendszergazdának a user éppen aktuális hangulatához kell igazítanom a munkámat...

    viszont!!!

    ez akkor most azt jelenti, hogy MINDEN EGYES felhasználó esetében el kell végeznem ezt a beállítást?
    nincs erre vonatkozólag valamilyen csoport házirend?

    segítségeteket előre is köszönöm!

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kraftxld #3194 üzenetére

    köszi szépen, hasznos írás! :)

    viszont mégis csak elakadtam...vagyis nem teljesen kerek valami.

    a leírás alapján itt kerestem a policy-t:
    Felhasználó konfigurációja > Házirend > Felügyeleti sablonok > Windows-összetevők > Távoli asztali szolgáltatások > Távoli asztali munkamenetgazda > Kapcsolatok > "A Távoli asztali szolgáltatások felhasználói munkamenetek távvezérlésére vonatkozó szabályok meghatározása"

    itt a következő opciót alkalmaztam: "Teljes vezérlés felhasználói engedély nélkül"

    (ha jól értettem, erről van szó a leírásban)

    kliensen így néz ki a dolog:

    tehát alkalmazta a csoportházirendet.

    sajnos mégsem történik az, amit szeretnék....illetve az, ami kézzel beállítva tökéletesen működött. vagy mégsem jó helyen keresgéltem?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kraftxld #3194 üzenetére

    bocsi, de azt hiszem, nekem mégsem erre van szükségem...visszavontam a beállításokat.

    ez, amiről itt írnak, a Remote Desktop Session Host konfigurálásáról szól. ami - ha jól értem - nem más, mint terminal server.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    ez alapján a képsor alapján talán érthetőbb lesz, hogy mi is a problémám:

    távoli asztal kapcsolattal megkísérlem a kapcsolódást egy kliens gépre, melyre egy tartományi felhasználó már be van jelentkezve.
    ekkor felszólít, hogy az adott gépre már be van jelentkezve egy felhasználó, blablabla...szeretném kilökni? még szép!

    a user eközben éppen elvan valami hülyeséggel a gépen (rendben, tudom...ős is dolgozik....) - majd hirtelen, mint derült égből, felugrik egy ablak, mely közli vele, hogy a rendszergazda kapcsolódni szeretne a géphez.
    (meg rémisztgeti olyan hülyeségekkel, mint hogy a "munkamenete leválasztódik" - mi a fene...)

    ekkor a felhasználó: "ki a franc ez? mit akar? hagyjon engem békén!" (tudom, tudom...ő is dolgozik...)

    így hát engem ez a kép fogad:

    én komolyan mondom, hogy nem is értem, mi a franc ez....ez egy orbitális baromság, hogy a user dönti el, átadja e a gépet a rendszergazdának!

    ja és ennek tetejében, ha véletlenül rákattintana az "OK" gombra...és sikerülne elérnem a gépet, ezzel egyidőben elvégeznem a feladataimat...akkor beírja a felhasználónevét és jelszavát, nekem pedig ekkor ugyanúgy feldobja a 30 másodperces üzenetet. ha nem kattintok rá a "Mégsem" gombra, akkor a user vissza tudja venni a gépet...a rendszergazdától! :D ez esküszöm beszarás....erre tutira lennie kell valamilyen megoldásnak.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Fex #3198 üzenetére

    ezzel mire célzol? sejtem nagyjából, de:

    azt lehet, hogy most elfelejtettem részletezni, hogy egy középiskoláról van szó, majd egy tucat teremről, nagyjából 150 gépről és több száz felhasználóról.

    így sajnos kicsit nehézkes és kényelmetlen azért könyörögnöm, hogy ugyan hadd végezzem már a dolgom.

    nyilván nem szórakozni akarok, hanem okkal próbálok csatlakozni a géphez... de az is lehet, hogy csak szeretném megakadályozni, hogy kárt tegyen benne a hülyeségével.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz FLx #3200 üzenetére

    tényleg nem akarok kötekedőnek tűnni...tényleg.

    mint mondtam, ez egy középiskola, tehát nyilván nem a tanárokkal, titkárnővel, könyvtáros nénivel, etc. van gond....amikor nekem dolgom van az adott gépen, akkor az azt jelenti, hogy a tanár/oktató/munkaközösségi vezető/igazgató/igazgatóhelyettes rám szólt, hogy valamit csináljak meg azon a gépen, pont.
    én magamtól - hidd el, kérlek - nem szoktam bejelentkezgetni olyan gépekre, ahol bejelentkezett user van...ha én ezt mégis meg akarom tenni, annak bizony oka van.

    a diákok pedig nem hiszem, hogy ugyanolyan jogú felhasználói a gépnek - mely egyébként az oktatási intézmény tulajdona - tehát ezt az érvelést egyébként sem érzem helytállónak.
    számára az csak egy oktatást segítő eszköz, melyet használhat, de csupán oktatási célra! és elég komoly korlátozások mellett!

    na már most...ha ez a user nem rendeltetésszerűen (vagy épp csak nem oktatási céllal) használja azt a gépet, én - mint rendszergazda - nézzem mindezt ölbe tett kézzel? most ezt komolyan gondolod?

    mellesleg emlékeim szerint anno ez xp alatt működött...legalábbis nem emlékszem olyan szituációra, ahol a egy egyszerű felhasználó felülbírálta volna, illetve korlátozta volna az én munkámat.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz FLx #3202 üzenetére

    rendben, akkor az én emlékezetemmel van gond.

    viszont - tényleg minden kötekedés nélkül - megpróbálnám ismét, más megközelítésből vázolni a problémámat...

    ebben a cikkben gyönyörűen "kijön" a különbség, ezzel együtt az a változtatás, ami ennyire felkavarta a lelkivilágomat :) - A távoli asztali kapcsolat hatása a Windows XP Professional rendszerre

    _____________________________________________

    "Egy rendszergazdai jogosultságokkal nem rendelkező felhasználó van bejelentkezve a konzolra" bekezdés - ahogy XP alatt működött

    Ha egy rendszergazdai jogosultsággal nem rendelkező felhasználó van bejelentkezve a konzolra, és egy rendszergazda kísérel meg csatlakozni, a következő hibaüzenet jelenhet meg:

    <Tartomány vagy számítógép neve>\<felhasználónév> felhasználó jelenleg be van jelentkezve erre a számítógépre. Ha folytatja, ennek a felhasználónak véget ér a Windows-munkamenete, és minden el nem mentett adata elvész. Folytatja?

    Ha a rendszergazda folytatja, előfordulhat, hogy a rendszergazdai jogosultsággal nem rendelkező felhasználó kapcsolata megszakad. A rendszergazdák távoli kapcsolatai mindig felülbírálják az egyéb kapcsolatokat. Ezért rendszergazda bejelentkezésekor a helyi felhasználó (akár rendszergazda, akár nem) kapcsolata megszakad."

    _____________________________________________

    ugyanitt, a "Ha a gyors felhasználóváltás engedélyezett" bekezdésben pedig a - közel azonos - folyamata van leírva annak, ahogyan jelenleg működik a történet Windows 7 alatt.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz FLx #3205 üzenetére

    értem. nem lenne ezzel a változtatással gondom egyébként, ha nem szülne ilyen kellemetlen szituációkat.

    ilyen fajta alternatívában még nem is gondolkoztam igazából (első körben reménykedtem abban, hogy "házon belül" meg lehet oldani valahogy a problémát) - de akkor utána fogok olvasni, hogy milyen programmal tudom a legkényelmesebben összehozni a dolgot. köszönöm szépen!

    (#3204) Fex! én értem, hogy mit mondasz, de magához a kommunikációhoz legalább két - kommunikációra képes - személy szükséges....

    itt sajnos nem arról van szó, hogy a user "tájékoztatás hiányában" tagadja meg tőlem a csatlakozást...pusztán azért teszi, mert a rendszer ezt lehetővé teszi számára.
    kommunikáció leginkább csak a tanárokkal működik ilyenkor. például: "XY rosszalkodik, így nem tudom megnézni, hogy miért nem indul el a VirtualBox" - mely problémát egyébként épp az adott tanár jelezte nálam.

    hogy ezután XY-t megdorgálta a tanár vagy épp mit csinált vele, arról fogalmam sincsen, nem is érdekel...általában egy ilyen megmozdulást követően el tudom végezni az aktuális feladatom. na de...így kell ennek működnie?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kraftxld #3207 üzenetére

    tényleg nem zavarna adott esetben még Béluka hülyesége sem, ha nem a felettesemtől kapott feladatom/kötelességem hátráltatásáról lenne szó...

    köszönöm szépen a segítséget! :R tanulmányozom a linkeket, aztán majd jövök, ha van valami.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    a ma délelőttöt is azzal töltöttem, hogy megoldást keressek erre a problémámra, de lassan belátom, hogy "túl sokat" akarok.

    próbálkoztam volna azzal is, hogy kikapcsolom a "fast user switching"-et (illetve elrejtem a "felhasználóváltás" gombot) - majd valahogy megoldom, hogy párhuzamosan tudjak csatlakozni az aktív felhasználó mellé.
    gondoltam ezzel megoldható volna, hogy egy egyszerű feladatkezelőt elindítva kidobjam a másik felhasználót.

    aztán kicsit beszélgettünk itt is kollégával és tanárokkal. és rájöttem, hogy nem is feltétlenül abból származik a probléma, hogy nekem engedélyt kell kérjek a felhasználótól, hogy átvehessem a gépet...ám legyen.

    inkább az a probléma, hogy mindezt ő is meg tudja tenni velem, rendszergazdával!
    ehhez nem kell többet tennie, mint hogy beírja a felhasználónevét/jelszavát és ha nem figyelek, 30 másodpercen belül vissza is vette az irányítást!
    hiába állítgatnám én a fent említett dolgokat (pl "fast user switching" kikapcsolás), hiszen tartományi felhasználóként mindenféleképpen feldobja neki a bejelentkező képernyőt.

    szóval kérlek - ha még van türelmetek - segítsetek a probléma ezen oldalára megoldást találni!

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák