Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz golyós #547 üzenetére

    Szerintem nem érted a rendszert.

    A Google-nél a hagyományos felállás érvényesül: vagy szinkronizálok a felhőbe, vagy nem. Ki tudom választani a gépre szinkronizálandó mappák listáját, és amit nem jelölök ki, azt csak a neten tudom megnézni.

    A OneDrive is így működik, csak EZEN FELÜL még van egy harmadik opció: a kijelölt, tehát ELVBEN a gépre is leszinkronizált állományokat ténylegesen nem szinkronizálja le a gépre, csak megjeleníti a fájlkezelőben. Ennek az az előnye, hogy nem kell a netre csatlakozni és ott komplikált műveleteket végezni, hanem olyan egyszerűen kezelheted őket, mintha tényleg helyben lennének. Ezt az Explorer jelzi is, a fizikailag helyben levő mappákat, fájlokat zöld pipával, a csak a felhőben levőket kis felhőjellel, így ni:

    (Van üres körben zöld pipa is, az arra vonatkozik, ha egy felhőven tárolt anyagot helyben használsz.)

    A tulajdonságok lekérdezésénél is látható, hogy van ott anyag bőven, mégsem foglal helyet:

    A dolog működik, csak használni kell, ahogy leírtam -- és tényleg nem hülyeség belenézni a Helpbe...

    Ötlet: bekapcsolni a fájlok igény szerinti letöltését a beállításokban...

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák