Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Lehet, hogy volt már, de nem találom a topikban.

    Kérlek segítsetek:
    Win10 Pro-m van, egy Dell Vostro 3550-en.
    Az explorer.exe mindig újraindul. Nem fagy le, meg semmi, csak 1-2 percenként újraindul, újra betölti a tálcát.

    Mit lehet ezzel kezdeni? Van rá megoldás?

    Elég fura hiba, mert a desktop gépemen semmi probléma nincs a win10-el, remekül muzsikál, szeretem :)
    Laptopon meg kínszenvedés így dolgozni.

    Segítségeteket előre is köszönöm.

    Üdv:
    Tanisz

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz cigam #37713 üzenetére

    Jó ötlet volt, bár még kutatom, hogy miért csinálja:

    A hibát okozó alkalmazás neve: explorer.exe, verzió: 10.0.10586.104, időbélyeg: 0x56aaffa0
    A hibát okozó modul neve: IDTNC64.cpl, verzió: 1.0.6365.0, időbélyeg: 0x4e68a461
    Kivételkód: 0xc0000005
    Hiba pozíciója: 0x000000000000114e
    A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x504
    A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d1a13fe44ea335
    A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\WINDOWS\explorer.exe
    A hibát okozó modul elérési útja: C:\WINDOWS\system32\IDTNC64.cpl
    Jelentés azonosítója: 9dd21d09-acb2-479d-a799-9dd28dbf810f
    A hibát okozó csomag teljes neve:
    A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:

    Ez végülis megoldotta: [link]

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz cigam #37731 üzenetére

    Hehe, egyszerre linkeltük , köszi a segítséget :R

    Bár lehet az sem ártana neki, hogy újrahúzom majd frissen a win10-et mert csak régi win7-ről lett frissítve :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz rgeorge #37734 üzenetére

    Igen végül az eseménynapló és google megmondta a megoldást, köszi az segítséget :R

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Segítségeteket akarom kérni.
    Nem tudom, hogy driver probléma-e vagy sem, a windows eseménynaplójából próbáltam tájékozódni.

    Pár hete kezdődött, viszont nem állandó jelleggel jelentkezett az alábbi probléma.

    Játék közben - más esetben, munka (programozás, konvertálás, photoshop..stb), netezés közben nem - egyszer csak vízszintesen kicsíkosodott a kép, úgymond szétesett, de a gép nem fagyott le, ment tovább, hangok is, de csak a resetre kaptam vissza képet.

    Egy R9 280X OC-m van, eddig még soha nem volt gond vele, hűtése is jó, a háznak is, komoly terhelés esetén sem megy 70 fok fölé a GPU hőmérséklete, az egész nyák át van szellőztetve, szóval nem gondolom, hogy ilyen probléma állna fenn. Driver problémám sohasem volt. Lehet eddig csak.. :D

    Gondoltam drivert cserélek, lefrissítettem a legújabbra.
    Nem javult meg. Max jöttek olyan log bejegyzések az eseménynaplóba, amik eddig nem.

    Először ezt a hibát fedeztem fel:
    A(z) ReadyBoot munkamenet a következő hiba miatt leállt: 0xC0000188
    Ennek megtaláltam a megoldását, megnöveltem a fájlméretet.

    Aztán még vannak ilyen hiba logok:

    A(z) alapértelmezés szerint a gépre vonatkozó engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
    {C2F03A33-21F5-47FA-B4BB-156362A2F239}
    , APPID:
    {316CDED5-E4AE-4B15-9113-7055D84DCC97}
    , felhasználó: gépnév\fióknév, SID: S-1-5-21-2504622317-3897744995-2553962702-1001, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Microsoft.Windows.FeatureOnDemand.InsiderHub_10.0.10586.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy, SID: S-1-15-2-4016783169-893401051-2237370320-274899566-412088533-2398988950-2155762795. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

    Aztán ilyen:
    {784E29F4-5EBE-4279-9948-1E8FE941646D} kiszolgáló nem regisztrálta magát a DCOM-ban a megadott határidő lejárta előtt.

    ATI EEU Service event error

    Valamint ilyen figyelmeztetések:
    A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

    Van bármilyen ötletetek? :)

    Gyaluljam le az egész AMD driver-t, nullára, könyvtárat is pucoljam ki és rakjam fel a legújabbat esetleg?
    Vagy van más ötlet?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis tanácsot kérni.

    Most telepítettem egy új windows 10 pro-t, minden rendben ment, viszont egy frissítést nem akar feltenni.

    Egész pontosan ezt: KB4051963
    [link]

    Akárhogy próbálom nem megy.

    Máshol olvastam, hogy le kell szedni egy korábbi (KB4043961) frissítést,hogy felmenjen ez, de nekem ilyen nincs fent.

    Valamint azt is olvastam, hogy a Universal Windows Platform -ot kell uninstallálni, és az megoldja :)

    Hogy tudnám megoldani ezt a problémát?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák