Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • i3odnar

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni! Már egy ideje bajlódok ezzel a problémával...

    Adott egy: Acer Aspire E1-532-29572G50Mnkk NX.MFVEU.023 [kép]
    Amiben van egy Qualcomm Atheros QCWB335 wifi kártya.

    Előszó:
    A barátnőmé a laptop, telepítettem már újra anno még Win 8.1-re, működött rajta minden, aztán jött a Win 10 és
    úgy voltunk vele, hogy váltani kellene, ha a 8.1 elfutott rajta ez is elfog, ráadásul ingyen is van. :D Újra is lett telepítve működött rajta minden, aztán le lett ejtve, illetve a kijelzője is összetört így egy általam nem ismert szerelőhöz is elvitték ezek javítására. A javítás megtörtént újra is telepítette az illető, de miután újra használatba került néha bekapcsoláskor nem volt Wi-Fi, aztán ha legközelebb újraindították, megoldódott a probléma, végül viszont már ez sem használt. Szólt, hogy ez így nem jó, próbáljam már meg megcsinálni. Rábólintottam. Ekkor szét is szedtem, leellenőriztem a Wi-Fi kártyát, kábeleket, mindent rendben találtam.Újratelepítettem neki, itthon teszteltem, nem volt vele semmi gond, Wi-Fi és Bluetooth is volt rajta, viszont miután hazavitte, nem működött rajta egyik sem, ugyan azt produkálta mint előtte, azzal a különbséggel, hogy egy-egy újraindításnál vissza-vissza jött és a következő kikapcsolásig/újraindításig működtek. Megígértem neki, hogy újratelepítem és most itt van nálam egy hete a laptop viszont nem tudok a hiba végére járni.

    A probléma a következő:

    Amikor megkaptam a laptopot, már akkor sem volt rajta Wi-Fi, illetve Bluetooth. Gondoltam újratelepítem, az megoldás szokott lenni a legtöbb problémára. El is kezdtem a szokásos procedúrát, végig is futott a telepítés, leformáztam minden meghajtót, viszont a hálózat beállításnál még most sem volt elérhető a Wi-Fi. Megjelent a tálcán is a jele, viszont piros X volt mellette, mint újratelepítés előtt.
    Gondoltam nem telepítettem még a drivereket és ez a baja. Le is töltöttem az összes drivert a HIVATALOS oldalról és telepítettem is azokat, nem volt semmi gond közben, újraindítás után meg is jelent a Bluetooth és a Wi-Fi jele, látta is a hálózatokat, viszont mielőtt csatlakoztam volna a hálózatra, letiltottam a Windows Update-n keresztül történő driver frissítést (ez alapján).[kép]
    Ezután rácsatlakoztam a hálózatra és letiltottam az egyetlen olyan frissítést, aminek a nevében benne volt a Qualcomm illetve Atheros és Wi-Fi kifejezés. Minden rendben ment, viszont újraindítás után ismét elszállt a Wi-Fi és a Bluetooth is. Kezdtem az egészet elölről. Telepítéskor mindent ugyan úgy csináltam, még a drivereket is ugyan abban a sorrendben telepítettem fel, viszont legnagyobb meglepetésemre ezúttal hiába telepítettem már fel a dirvert, újraindítás után is "piros X"-el fogadott a Wi-Fi jel.
    Újratelepítettem még 1x, szintén ugyan ez fogadott. Próbálgattam az eszközkezelőt bújni és törölni a drivert, törölni az eszközt, letiltani, törölni az összes adaptert (újraindítás után ismét az eszközök között találtam), néha újraindítással minden művelet után, néha anélkül... nem sikerült kijavítanom a hibát. (Talán egyszer eltűnt a jel és ismét csatlakozásra várt, de újraindítás után ismét elszállt az egész.)

    Elkezdtem keresgélni másik driver után, meg is találtam a legfrissebbet a Driver Pack Solution jóvoltából, ahol a 10.0.0.352-es verziószámú drivert találtam. Letakarítottam az előző drivereket, majd feltelepítettem az újonnan talált drivert, ami meg is oldotta a problémát egyelőre.
    Hálózatra csatlakozás nélkül újraindítottam a laptopot egy párszor, megmaradt a jelecske.
    Ismét letiltottam a Windows Updaten keresztül történő driver frissítést, de mivel ez előzőleg kevésnek bizonyult, bevetettem a frissítések automatikusról manuálisra állítását (ez alapján). Ezek után sikerült csatlakozni a hálózatra, sikerült elérnem több weboldalt is, újraindítás után is megmaradt a kapcsolat, Bluetooth is volt. Újraindítottam még egy párszor, minden rendben volt. Le is zártam (vagy kikapcsoltam), a sok küszködés után örültem, hogy végeztem, csináltam a dolgom. Hazaért barátnőm, meg akartam lepni vele, hogy sikerült megcsinálnom, izgatottan mondtam neki, hogy nézze meg a laptopját. Felhajtotta, megnyomta a gombot, viszont betöltéskor kék képernyő jelent meg fehér pöttyös töltő karikával [kép] és bejelentkezés után ismét a "piros X"-es Wi-Fi jel fogadott. Feladtam. (ez volt múlt hét vége fele)

    Tegnap előtt viszont nem hagyott nyugodni és ismét elővettem a laptopot.
    Előtte egy Dell márkájú laptop volt nálam, annál telepítés után jött elő valami hiba, fekete képernyő fogadott, de ezt utána egy telepítőbe integrált VGA driverrel megoldottam.
    Felmerült az ötlet, hogy esetleg megpróbálhatnám ugyan ezt a megoldást, csak a Wi-Fi driverrel. Meg is csináltam a legújabb driverrel, de a probléma ugyan úgy fent állt. Kicsit lelombozott, de még nem adtam fel, megpróbáltam azt, hogy beleintegráltam a hivatalos oldalról letöltött 10.0.0.321 verziószámú drivert, a Driver Pack Solution-ös 10.0.0.352-es drivert, a hivatalos oldalról letöltött Bluetooth drivert, illetve az ugyan innen beszerzett VGA drivert. Az így elkészült telepítővel újraraktam a laptopot, de szomorúan tapasztaltam, hogy ez sem segített rajtam... lezártam, félreraktam ismét.

    A mai nap viszont ismét elővettem, felhajtottam, megint előjött a kék töltőképernyő, bejelentkezés után pedig a hálózatért kuncsorgó Wi-Fi és a csatlakozásra váró Bluetooth fogadott.

    Innentől már képeket is tudok mutatni az állapotokról:
    --Ez fogadott, miután beléptem a laptopra:
    [kép1]
    [kép2]

    Az előző kudarcba fulladt óvintézkedéseket ismét elvégeztem, viszont kiegészítettem még egy hardverazonosítón alapuló driver frissítés tiltással is (ez alapján). Hálózatra csatlakozás nélkül, újraindítás után ismét elszállt a Wi-Fi és a Bluetooth is.

    --Ez fogadott újraindítás után:
    [kép1], [kép2], [kép3], [kép4]

    Most már egyáltalán nem értem mi történik.. :F :W Remélem tud valaki tanácsot adni, illetve megoldást nyújtani a problémára.

    Előre is köszönöm mindenkinek aki elolvasta és esetleg tud valamit hozzáfűzni. :R

  • i3odnar

    csendes tag

    válasz tordaitibi #63232 üzenetére

    3 USB port közül (2x 2.0; 1x 3.0) csak a 3.0-ás működik, de az is nyögvenyelősen, szóval az USB-s megoldás is inkább csak tesztelésre lenne jó, hosszú távon nem tudom elképzelni :/

    Szoftveres hibát teljes mértékben kizárod? :F

  • i3odnar

    csendes tag

    válasz i3odnar #63235 üzenetére

    twofatcat és tordaitibi nagyon szépen köszönöm a segítséget!

    Windows 8.1 újratelepítése után sem bírtam életre kelteni a Wi-Fi-t és a Bluetooth-t. Hagyom az egészet, nem küszködök vele tovább. :N Valami nagy prücök lehet a hardverrel, valószínű, hogy egy alaplap csere megoldaná a problémát, de kb. többe kerül bele egy alaplap, mint amennyit az egész laptop ér. :/

  • i3odnar

    csendes tag

    válasz #86564352 #63240 üzenetére

    Kipróbálom.

    Egyébként kimaradt a nagy terjedelmű írásomból, hogy a legutolsó alkalomnál amikor volt újra Wi-Fi, csináltam egy rendszer-visszaállítási pontot, majd miután szembesültem vele, hogy ismét nem működik a Wi-Fi, visszaállítottam a rendszert a még működőképes állapotba, de ugyan úgy nem volt Wi-Fi. :U

Új hozzászólás Aktív témák