Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H A M M E R

    csendes tag

    Telepítettem egy win 10 pro-t (64 bit).
    Az alaplap (GIGABYTE B450 AORUS M) alapbeállításokon volt. Úgy látom, hogy nem UEFI módban települt a win.
    BIOSban ezt látom:
    Storage Boot Option Control: Legacy Only

    Viszont a telepítésnél (egy tiszta, particiók nélküli SSD re ment e telepítés) megkérdezte hogy GPT vagy MBR legyen és GPT- t választottam. Akkor csak gyorsan rákerestem, láttam, hogy a GPT újabb, ezért döntöttem e melett.

    Az SSD-n az aábbi partíciókat hozta létrea win "lemezkezelés - partíciók létrehozása és formázása szerint":
    499 MB NTFS - Helyreállítás
    100 MB EFI - rendszerpartíció
    232 GB - Win (elsődleges partíció,rendszerindítás, lapozófájl, stb)

    A géppel nincs semmi problémám, 15 mp alatt bootol (jut el a win login ig) úgy hogy fast boot nincs bekapcsolva. A gyorsabb bootolás nem izgat, még mielőtt leülök a géphez megnyomom a bekapcsoló gombot.

    Jó ez így, vagy újra kéne telepíteni a gépet úgy hogy a BIOS-ban beállítóm az UEFI-t?
    Mert ahogy most itt olvasgattam, a GPT az UEFI vel párban jó, vagy Legacy maradhat?

  • H A M M E R

    csendes tag

    válasz Doky586 #93760 üzenetére

    Na lehet én nem értek valamit, azért kérdezek:)

    Tehát azt olvastam itt a fórumon, hogy vagy UEFI - GPT vagy BIOS (Legacy) - MBR párosok működnek. Eddig stimmel?

    Viszont én azt látom, hogy nálam Legacy - GPT páros van:

    BIOS:

    SSD:

    Szóval az első kérdés, hogy jól értelmezem-e a képen látható információt, valóban nálam Legacy - GPT páros van, ami ellent mond a forumon írtaknak, vagy én értelmezem rosszul a látottakat?

    A másik kérdés, hogy jól van ez így? , vagy kéne ezen változtatni? (Amúgy jól működik a gép, szóval ha nem muszáj, nem akarom újra telepíteni, de ha mégsem jó valami, akkor inkább még most derüljön ki, még mielőtt belaknám..)

Új hozzászólás Aktív témák