Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jNk

    senior tag

    Sziasztok,

    Nemrég váltottam platformot és OS-t is (LGA775 -> AM4 , W7 -> W10) és azóta problémás a hdd-k alvási funkciója; Attól függetlenül hogy böngészek, filmet nézek, vagy játszok mind a három lemez egyszerre felébred az alvásból, pörögnek 20 percig (ez van beállítva mint kikapcsolási idő), elalszanak és egy idő után kezdődik az egész elölről.
    Víruskereső nincsen, indexelés kikapcsolva, nem fut hőmérséklet vagy egyéb monitorozó program a háttérben és a Ryzen és Windows saját energiagazdálkodási sémáját is próbáltam.
    A lemezek (nekem) túl hangosak ahhoz hogy folyamatosan menjenek és a ki/be kapcsolás sem tesz jót nekik, merre keressem a megoldást a kényszeres hdd alvásmegvonással kapcsolatban ? :)

  • jNk

    senior tag

    válasz #86564352 #87307 üzenetére

    Gondoltam hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül, redditen is felmerült szintén Ryzennel kapcsolatban. Ott sem volt egyértelmű megoldás, csak az álltalatok is említett lecsatolás a gépről/áramtalanítás, ami szerintem elég gáz, a windowsra nézve.
    A process monitorral próbálom kideríteni hogy mi nyúlkál a lemezekhez, logok már vannak, megoldás még nincsen :)

    Doky586
    Nálam 3 hdd van egy régi nagy házban zajcsillapítás nélkül, ha órákon át vagy tovább megy a gépem és nem nyúlok hozzájuk akkor jobb ha csöndben, kikapcsolva várakoznak. Nem a fogyasztás zavar, hanem ahogy csicso82 is írta, a zaj :)
    A manuális áramtalanítás, 3 hdd elad egy halkat vesz, esetleg ezek kiszervezése egy nas-ba mind a probléma megkerülése és nem megoldása, ezért próbálom egyelőre a windows felől megközelíteni a gondot :P

Új hozzászólás Aktív témák