Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok,

    Segítséget, vagy ötleteket szeretnék kérni a következő jelenség kapcsán.

    Adott egy HP Pavilion 15 típusú gép (3 éves), amiben kb 1 éve cseréltem a gyári HDD-t egy Kingston SSD-re, egy teljesen hétköznapi 240 GB-os darabra.
    Korábban, még a gyári HDD-re telepítve volt már Windows 10 a gépen, a HDD-SSD csere alkalmával teljesen más okokból visszatértem Windows 7 HOME-ra, ami minden probléma nélkül futott eleddig. Most úgy éreztem megérett a helyzet arra, hogy egy Windows 10 telepítéssel beljebb legyek.

    Mivel DVD nem volt a közelemben, a Microsoft MEdiaCreationTool pedig valamiért nem látta a SanDisk pendrive-omat, letöltöttem a Windows 10 iso-fájlt, majd egy külső programmal (Rufus) készítettem egy bootolható USB-sticket.
    Erről telepítettem a Win10-et a teljesen változatlan konfigurációra (mármint a legutóbbi problémamentes Win7 telepítés óta változatlan). Addig semmi gond, hogy a Win10 szépen feltelepül, a kezdeti beállításokon túl is esek, azonban amikor elkezdeném pótolni a még hiányzó drivereket (HP Support Assistant segítségével, alapvetően LAN és VGA drivert hiányol csak a friss telepítés után), egy újraindítás után gyakorlatilag használhatatlanná válik a rendszer.

    Újraindítás, bootolás kb 5 percig, kezdőképernyő megjelenése után kb 15 percig nem reagál semmilyen egér, vagy billentyűzet mozgásra, miközben kiírja, hogy a hardver beállítások megváltoztak, az érvénybe lépéshez újra kell indítanom a gépet. De nem reagál, így újraindítani Start menüből nem tudom, a kikapcsolás-bekapcsolás után pedig ugyanez a folyamat játszódik le, így jelenleg van egy teljesen használhatatlan friss telepítésem. :-(

    Amik eszembe jutottak, hogy problémát okozhatnak, de egyelőre semmilyen módszerrel nem tudtam kideríteni, azok a következők:
    1. gyanúsan a VGA driver telepítés után hal meg a rendszer, lehet, hogy az AMD driver a ludas? Hibrid VGA rendszer van a laptopban (HD8400+HD8670 talán, pontosan nem emlékszek), ez lehet hibaforrás?

    Ezt az opciót kizárnám, mert a kb 1,5 évvel ezelőtti Win10 telepítés hiba nélkül működött.

    2. Csináltam BIOS frissítést a laptopon, ez lehet hibaforrás?

    Még Win7 alatt a HP saját, Win alól indítható BIOS frissítőjével csináltam, elvileg probléma nélkül lefutott, a Win7 rendben működött utána. Emiatt ezt sem tartom valószínűnek. Van egyébként mód régebbi BIOS verzió telepítésére, egészen kezdő felhasználók számára?

    3. Hibás a Win10 telepítő, új iso fájlt kellene leszednem, és azzal próbálkoznom

    Feltételezem, hogy ha hiba lenne a telepítőben, akkor eleve nem települne a rendszer, és nem tudnék probléma nélkül indulni elsőre. Vagyis ezt is kizárnám.

    4. HDD-SSD csere

    A legutóbbi (1,5 évvel ezelőtti) Win10 telepítés óta gyakorlatilag ez az egyetlen hardveres változás a gépben, ami esetleg befolyásolhatja a működést.Viszont a Win7 probléma nélkül futott a módosult konfiguráción, illetve maga a Win10 telepítés és első indulás is rendben megy, a problémák utána keletkeznek.
    Okozhat ez problémát? Lehet a Win10 "érzékeny" bizonyos típusú SSD-kre?

    Kicsit tanácstalan vagyok, mert 2 rendben lezajlott telepítés után is, gyakorlatilag a rendszer belakása előtt jelentkezik a probléma.

    Találkozott esetleg valaki hasonló jelenséggel vagy problémával?

    ui.: addicionális kérdés, Win10 Pro licenszet vásároltam, de a telepítés valamiért Win10 HOME-ot tesz a gépre. A letöltésnél nem tudok a két verzió között választani, emlékeim szerint nem kínálja fel a választást. Hogyan tudom a számomra megfelelő (angol nyelvű, és Pro) verziót letölteni, hogy azt telepítse fel?

  • válasz raidx #54499 üzenetére

    Innen töltöttem le, de emlékeim szerint (ha újra ott leszek, majd megnézem jobban) 3 verziót enged kiválasztani: Win10, Win10 Single Language, Win10 N. Vagyis HOME és Pro között nem tudtam választani letöltéskor.
    Akkor sem, amikor azt az opciót választottam, hogy másik gépre szeretnék telepítőt készíteni.

    A licenszemet igazából még nem próbáltam, mert telepítés közben nem kért kódot, utána pedig már nem tudtam bejutni az aktiválás menühöz.

    Este talán lesz időm újra próbálkozni, addig is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák