Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darkhorse

    tag

    válasz Eyesis #34925 üzenetére

    Én személy szerint nem bántam meg, nálam hibátlanul működik, érezhetően gyorsabb mint a windows 7, és sok hasznos újítás van benne (pl a tömörített memória egy nagyon jó húzás volt). Azt hozzá kell tennem, hogy a csempék és a modern appok abszolút hidegen hagynak, és telepítés óta (tavaly november) nem is láttam se csempét, se modern appot. Én a frissítést is megoldottam magamnak, akkor frissítek amikor akarok, és azt amit akarok.

  • raidx

    őstag

    válasz Eyesis #34933 üzenetére

    Állítólag több száz csatornán kommunikál. Elég nehéz kideríteni (bár nem lehetetlen) a címeket amiket tiltani kéne. Az O&O kiadott egy progit amivel nagyon sok kommunikáció letiltható de nem fog működni a frissítés manuálisan sem! Jól kitalálták ezek az imgyenességet! Valamiből csak meg kell élniük. Eladják a gyűjteményt és állítólag már a nyitó, zárolási képernyőn reklámoznak is. Haladunk a korral!

    @brickm

    Csak egyik lehet fent hívatalosan. Ha nem GPT partíciód van: Lemezkép Win 10-ről, Win 7 telepítése, Lemezkép a belakott Win 7-ről és tetszőlegesen töltögeted vissza. Arra figyelj, ne írja felül egyik a másikét. Leg jobb megoldás kártya vagy pendrive külömn külön mindkettőnek.

    [ Szerkesztve ]

    Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

  • darkhorse

    tag

    válasz Eyesis #34933 üzenetére

    Group policy-ban lehet konfigurálni, hogy keressen-e frissítéseket automatikusan, ezt átállítottam manuálisra (most nem tudom pontosan melyik beállítás volt az, de itt is volt szó róla biztosan). Ha ez kész, akkor csak akkor keres frissítést, ha gépházban rányomsz a frissítések keresésre gombra. De ezzel még nem voltam teljesen megelégedve, úgyhogy csináltam magamnak egy kis updatert amivel látom a telepített/elérhető frissítéseket, és kiválaszthatom amit frissíteni szeretnék.

    Itt van róla két kép: telepített frissítések / elérhető frissítések.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Eyesis #34937 üzenetére

    Bocsi, hosszú lett, meg kicsit másoknak is írom.

    Mivel állításod szerint nem volt még dolgod a 10-zel, eloszlatnék pár tévhitet.
    A 10 nem "kémkedik" többet, mint a 8.1, a 7, vagy egyéb programok, mint például a Steam. A 10-ben 4 helyett csak 3 lehetőség van a telemetria szabályozására, vagyis az egyes hibajelenségeknél legalább az alapvető adatokat elküldi a gépről. Itt le is írják, hogy ez mit jelent.

    A telemetria létjogosultságáról annyit, hogy vajon mikor küldtél utoljára hibajelentést, ha XY program összeomlott? Mikor írtál emailt valamelyik fejlesztőnek, csupa hasznos infóval (semmi sallang, meg magyarázkodás, csak fájladatok, memóriakép, stb)? Főként warez-körökben szokás minden kommunikációt blokkolni, majd esetleg a megfelelő fórumokon hőbörögni. Az Adobe is gyűjt névtelen adatokat, a Valve és az EA is, sőt, elég sok játék és program teszi ezt ezektől függetlenül. A fejlesztő látja, ha valami nem jó (ha elég sok jelentés írja ugyanazt), nem kell várni az önkéntesekre. Csak azt lehet javítani, amiről kellő mennyiségű adat áll rendelkezésre, és ha az adott szoftvert éppen több millió gépen használják, akkor nem elég 10 visszajelzés. Mint írtam, ez a korábbi rendszerekben is ott volt, esetleg már előre bekapcsolva (pl. CEIP).

    A 10-nek is szerves részei az appok és az Áruház. Az appok 99%-ban netre mennek, például mikrotranzakció, statisztika, toplista, multi, Xbox-profil, vagy valamilyen API miatt. Ebben semmi érthetetlen vagy szokatlan nincs, és teljesen normális, hogy annyi címmel van kapcsolat egyszerre.

    A különféle "kémelhárító" megoldások önmagukban is komoly veszélyt jelentenek, hiszen átlagban nem tudod, hogy pontosan mit csinálnak, vagy ha mégis, akkor azt nem tudod, hogy a letiltott portok vagy szolgáltatások mire és minek kellettek. Többet is linkeltek már ide, és nem egy tiltott le alapvető szolgáltatásokat (pl. WSearch) és címeket, ami után jött az illető ide (és máshova), hogy valamiért ez meg az sem jó. Ha egy ilyen "megoldás" olyan szolgáltatásokat is letilt, amik csak akkor futnak, ha valaminek kellenek (ezt írja is a rendszer), vagy már nincsenek is használva, akkor nagyon erős a gyanú, hogy az illetőnek fogalma sincs semmiről.

    A 10 még mindig nem egy ingyenes rendszer, csak a 7 és 8.1 tulajdonosai egyelőre még ingyenesen frissíthetnek rá. Ennek az a célja, hogy egyre többen használják ugyanazt a folyamatosan fejlesztett rendszert, mellé persze az Áruházat is, így meg terjed tableten és mobilon is.

    Nem, még mindig nincsenek reklámok a rendszerben, csak ha az adott kapcsolót bekapcsolod. A start menüben appok jelenhetnek meg (nem telepítve), mint javaslatok, de ezt azonnal kilőheted. A zárképernyős "botrány" megint tudatlanságból ered, és ezen nem segítenek a kattintásvadász cikkek sem. A Windows Spotlight arra való, hogy a netről jelenjenek meg képek a lock screenen. A kép sarkában lehet jelezni, hogy tetszik-e az adott téma, és ha igen, akkor több hasonló kép jelenik meg. Van egy beállítás a Spotlight alatt, ami lehetővé teszi, hogy márkák és szoftverek "reklámja" jelenhessen meg. Nekem egy gépen sincs ott, nem is jelent meg sehol semmi ilyesmi, de ha neked ott lenne, akkor tessék, [link], így lehet kikapcsolni.

    Ha mindenképpen keresel valamilyen leírást, akkor kövesd ezt, ebben nincs olyan, ami a rendszert megakasztaná, viszont így tényleg csak minimális a visszajelzés. Ha meg nem hiszel senkinek, vagy attól rettegsz, hogy ellopja a személyes adataidat a Windows, akkor javaslom egy másik rendszer használatát, mert senki sem tudja megnézni, hogy mikor mi megy ki, vagy hogy a kapcsolók mellett mi hogy zajlik. Ott vannak a Microsoft nyilatkozatai és szerződései, amik kötik, hiába nagy cég, plusz a vállalati ügyfelek sem díjaznák az adatszivárgást, ami a legvégsőbb esetben a cég veszte is lehetne. A telepítéshez úgyis el kell(ene) olvasnod, ha nem értesz egyet, nem folytatod.

    És hogy a korábbi kérdésedre válaszoljak: 99%, hogy bontott, vagy MSDN-es kulcs az, amit 5 ezerért árulnak, ezzel pedig nem lesz jogtiszta a rendszered. Vagy kell egy digitális vásárlást igazoló e-számla, vagy kell a matrica és a számla. Az ilyen kódokat amúgy nyugodtan blokkolhatják bármikor, és nem lesz kinél reklamálnod.

Új hozzászólás Aktív témák