Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tutivesztes

    tag

    válasz Joccc28 #35789 üzenetére

    Nálam is van ilyen, azt hittem a vga miatt teszi...

    Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

  • corran9

    tag

    válasz Joccc28 #35789 üzenetére

    Szia!

    Sokaknál előfordul sajnos (nálam is), a magas DPC latency az oka.

    Sajnos a driverek még mindig nem állnak olyan szinten sem a Microsoftnál, sem az alkatrész gyártóknál, hogy ez a hibajelenség megszűnjön.

    Én éppen most egy hete, hogy visszatértem a 10-re, reménykedve, hogy már megoldódott a dolog (korábban már fent volt a 10, de meguntam a megakadást, és az azzal járó hanghatást, amikor épp vmi médiatartalmat játszottam le, így visszatértem a win7-re, ahol az átlag latency fele akkora sincs, mint 10 alatt, és akár több százezer mikrosecundumos spike-ok sincsenek, amik a megakadást okozzák), de sajnálattal állapítottam meg, hogy még mindig nem történt érdemi előrelépés e körben.

    A latencymon-nal meg tudod nézni egyébként, hogy mi az, ami a nagy késleltetést okozza, általában az ndis.sys az, amivel nem sok mindent lehet kezdeni.

    Nézz esetleg új lan drivert, hátha az segít valamennyit.

    A magam részéről most éppen azzal kísérletezek, hogy vettem egy TP-Link gigabites hálókártyát (3.2k), hogy ne az alaplapi (MSI-Z97) "Killer" nevezetű integráltat használja a gép, és valamennyivel jobb a helyzet.

    Azt is tapasztaltam, hogy ha nincs 3rd party internet biztonsági alkalmazás (nekem a norton security-re van előfizetésem, de az ingyenes 30 napos kaspersky-vel is próbáltam) akkor jóval jóval alacsonyabbak a latency értékek, még torrent futtatása mellett sincs probléma a késleltetéssel.

    Nem tudom használsz-e torrentet, ha azt kilövöd, akkor sokkal stabilabb a késleltetés, sokkal ritkábban vagy egyáltalán nincsenek többszörösen kiugró latency értékek, így lehet a megakadás is elmarad.

    Nemzetközi szinten is sokan panaszkodnak erre (állítólag win 8 alatt is volt ilyen, ott már megoldották), érdemes olvasgatni a külföldi fórumokat is e körben.

    üdv, c.

    That's a real nasty habit you got there......

Új hozzászólás Aktív témák