Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    válasz szabonagyur #70944 üzenetére

    Én arra is gondoltam már, hogy ez a nem hibátlan drivertámogatás a régi rendszerek esetén nem véletlen. Alapvetően működőképessé tették régi hardvereken is, hogy ezek tulajdonosai is megkezdjék az átállást az új rendszerre, de ha rájönnek, hogy mégsem 100%-osan működik, akkor új gépet vegyenek, amin már csak a Windows 10 fut megfelelően.
    Gondolok itt a Win 10 only noteszgépekre például. Ilyen az új notim is, amin csak a 10-es működik jól. Igaz, ez új gép, és a 10-es ezen hibátlan, hardveresen és szoftveresen is. A régebbi gépemben egy Haswell-es i5 proci volt, 8 giga RAM-mal, 240GB-os SSD-vel, és egy 5.1-es Realtek Dolby digital audio hangkarival. Mégsem ment vele hibátlanul a 10-es. Mivel az a gép nekem indokolatlanul erős volt, hiszen csak netre és office-ra használtam, apámnak adtam, amikor vettem egy vadiúj, vékony, teljesen passzív hűtéses, 12 órás üzemidőt bíró notit. Ehhez Win 10 járt. Gyengébb hardverrel rendelkező gép, mégis ezen fut jobban a 10-es, míg azon az erősebb gépen több nyűgje volt.

  • pc360

    addikt

    válasz szabonagyur #70944 üzenetére

    Tényleg ne beszéljetek már zöldségeket... Nekem meg egy Audigy 4-es megy 5.1-ben úgy, hogy még a régi játékokat is lekezeli a Creative ALchemy-vel telepített Hardware Abstraction Layer segítségével (ami a Win 10 óta nem a rendszer része), így pl. a Diablo 2 is megy 3D hanggal. Semmi köze a Windows-nak a gyártók igénytelenségéhez. A Creative meg tudta oldani 13 év távlatából is a hangkártyájának támogatását, mily érdekes.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Új hozzászólás Aktív témák