Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz BalaG #68648 üzenetére

    Én tesztelgettem korábban külső Start menü programokat, de azt nagyon nem mondanám, hogy gagyik lennének. Sőt, rendszerint mindegyik sokkal jobban konfigurálható és többet tud, mint a 7-esben lévő. Valamint a működésükkel sebesség terén sem volt gondom. De mondjuk nekem amúgy sem létszükséglet egyik sem, mert már Windows 8.x alatt is inkább a kezdőképernyőt használtam + a Start gomb jobbklikkes / Win+X menüjét. :D Ahogyan Windows 10 esetében esetében is megfelel számomra a gyári Start menü, amit van hogy teljes képernyős módban használok. Illetve ott is megvan az előbbi menü, amivel baromi egyszerű, gyors és kényelmes az egyes rendszereszközök elérése. Bár pár menüpontot az újabb rendszerekben lecseréltek másra, de attól még nagyon jól használható.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz BalaG #68648 üzenetére

    Ja, értem.
    Hát, asszem olyan nincs.

    Én pedig próbáltam valamikor a teljes képernős start menőt.
    Egy ideig nem értettem, mi olyan furcsa rajta. Aztán rájöttem. A normál starton van egy függőleges ikonsor, képek, zenék, dokumentuok, satöbbik ikonjai, aztán a programok, majda csempék.

    A teljes képernyőn startmenün, nem tudom miért, talán nem fér ki :F nincsen a telepített programok listája, csak, ha átváltok, rá, de akkor meg nincs csempe.
    Szóval az is kuka.

    Pedig annakidején, 8-asnál amikro először megláttam a startot, akkor én is szívrohamot kaptam tőle, de aztán azt mondtam, hogy az a baj vele, hogy nem léptek vele elég nagyot. Ennek a teljesképernyőn startnak egyazegyben át kellett volna vennie a desktop szerepét. Vagyis, amikor a desktopot akarom látni, akkor jöjjön fel a csempelős rész, amikor a startmenüt, akkkor pedig a hagyományosnak mondható programlista.
    Amióta nincsenek widgetek (vagy minialkalmazások, már el is felejtettem, hogyan hívják őket), azóta a desktopnak úgysincs sok szerepe.
    Én vártam egy ilyesféle lépést a Microsoftttól, de nem lépték meg, sőt, inkább viszakoztak, egy ilyen, semmiresemjó vacakra. Mert így a csempéknek az égvilágon semmi értelme nincs, mert a csempében lévő appokat senki nem látja.

  • CirrMee

    addikt

    válasz BalaG #68648 üzenetére

    "classic shell" okosságok tök gagyik és lassuak..

    Nettó baromság, főleg az, hogy a CS lassú. Egy ezeréves Core Duo procis laptopon sem tapasztaltam ezt, nem hogy egy mai gépen.

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Új hozzászólás Aktív témák