Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoyBatty

    aktív tag

    válasz PROTRON #132423 üzenetére

    Szerintem a helyzet nagyjából a következő:
    A Microsoft nyilván nem szeretné, hogy bármiféle másodlagos piaca legyen a szoftvereinek, akinek kell szépen fáradjon a kasszához és csengesse ki a teljes árat. Ezt felülírja az EU szabályozása (bármennyire is szeretné a Microsoft, az egész világ nem fog az ő szabályaik szerint játszani) amely lehetővé teszi a használt licensz adás-vételt. Szóval megbízható helyről még a vállalkozások is nyugodtan vásárolhatnak.
    Magyarországon a következő a helyzet:
    Magánhasználat
    A kutya nem nézi és a belátható jövőben nem is fogja (ehhez a magyar államigazgatásban az akarat és a szakértelem is egyaránt hiányzik) az otthoni felhasználókat a Windows jogtisztasággal senki sem abajgatni. Paradox módon ez a Microsoftnak sem érdeke, mert a túlzott keménykedés áttolná az embereket más alternatívák irányába (Linux és társai). Ráadásul a legtöbb új gépet jogtiszta (előtelepített) Windowssal adják el, így a belépő userek nagy részét eleve nem is érinti a kérdés. Itt szerintem van létjogosultsága az olcsó kulcsok használatának.
    Céges használat
    Itt már érdemes jobban figyelni, létezik egy BSA nevű szervezet amelyik razziázik időnként, persze az ő célpontjuk sem az 1-2 számítógéppel rendelkező mikrovállalkozások, hanem a nagyobb halakra vadásznak. Ráadásul itt már egy egyszerű NAV vizsgálatnál is bele lehet futni abba, hogy átnézik a szoftver beszerzések számláit is. Én itt tutira mennék, maradnék a teljesen legális megoldásnál, de mindenkinek máshol van az egyéni toleranciaszintje :)

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz PROTRON #132423 üzenetére

    Nem mászok ebbe bele megint sokadjára, minden ott van a linkekben, plusz keress itt rá megkapod válaszokat mástól is. És ott van a leírásban, hogy COA ezt nem én találtam ki, azaz akkor már nem új terméket ad, hiába írja.. COA nem lehet új, ezt linkeltem is. Tessék jobban belemászni.

    Amúgy hogy mi működik meg mi nem az egy dolog. És igen magánszemélynél nyilván lehet nem nézik, sőt még cégnél sem, de ez most más lapra tartozhat.

    A kérdező eredeti/legális wint akar, ott a 7 feltétel amit szintén linkeltem, ha teljesül akkor ok. Még 1x ha új termékről beszélük akkor ezek amiket linkelt szóba sem jöhetnek a COA miatt, mert ezt is írják a leírásban. Az hogy a cégek miért árusítják megint nem tudom, és nem is érdekel.
    Túl sok vitám volt már itt ezzel kapcsolatban, kérlek nézd itt végig keress rá és akkor szerintem megérted te is. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák