Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sajtos75

    tag

    válasz Bogyó bá' #102852 üzenetére

    Win7ről mentem 10re. De társítva van a MS fiókomhoz a tönkrement gép. Ha azzal a fiókkal belépek az új gépen? Mondjuk Intel után AMD lesz a gép.

    Ezt találtam a segítségnyújtásuknál:

    https://support.microsoft.com/hu-hu/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

  • peterk

    senior tag

    válasz Bogyó bá' #102852 üzenetére

    "Ha OEM (olcsó, adott hardverhez - alaplaphoz - kötött) Windowsod volt, akkor szinte biztosan nézhetsz egy új példány után. (Én azért megpróbálnék az új gépen telepítés után ugyanazzal a Microsoft-fiókkal belépni, hátha vannak még csodák....)"

    Ez nem igaz. Az ismert EU rendelet alapján az OEM windows is tovább vihető minden további nélkül (feltéve, ha a régin nem használják tovább). Ha a régi gép annyira meghalt, hogy nem lehet rajta deaktiválni, akkor sincs vége a történetnek. Ilyenkor előfordulhat ugyan, hogy az online aktiválás elsőre nem megy, de ilyenkor sincs gond. Ki fog írni egy telefonszámot, azt fel kell hívni (munkaidőben), elmondani, hogy mi történt (nem kell részletezni, csak annyit, hogy a régi gép meghalt, újat vettél és aktiválnád rajta a windowst ... nem fognak faggatózni, nem is tehetik). A supportos be fog diktálni egy jó hosszú kódsort, amit be kell ütnöd és kész is, aktiválódik a windowsod.

    A Microsoftos fiókos belépés viszont jó ötlet. Az anniversary edition óta a ms fiók is tárolja a kulcsot, éppen azért, hogy ha hardvert cserélsz, könnyebb legyen az újra aktiválás az új gépen. Ha van/volt ms fiókod és a meghalt gépen azzal léptél be, akkor csak add meg ugyanazt a fiókot, és jó eséllyel nem lesz szükséged a telefonos módira. (Egyelőre ne töröld ki a régi gépedet sem a fiókból. Próbáld meg aktiválni, és ha nem megy, akkor töröld csak és próbáld újra. Utolsó megoldásként mindig ott lesz a telefonos aktiválás lehetősége, az is megvan tíz perc alatt, csak munkaidőben csináld, mert máskor nem elérhető a vonal.)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák