Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz blackmorph #84189 üzenetére

    Üdv, nem rossz amit Kékes525 ír de én gördülékenyebbre vettem a figurát. Először is tisztázzuk:
    - nem használok egy darab UWP-s appot sem
    - külső víruskeresőt használok tehát nem defender-t
    - nem használom az EDGE böngészőt sem
    - nem MS fiókkal használom a gépet és nem használom a one drive-ot

    Ezeket azért fontos megjegyezni mert ennek tudható be hogy ennyi mindent szívfájdalom nélkül letiltottam:
    4 dolgot hagytam meg:


    Ezt azért, hogy legyen buborék figyelmeztetés ha lejön a torrent stb. a jobb sarokban különben nem lesz.

    Ezeket meg azért hogy a sima windows frissítések megjelenjenek. DE

    - felső négy az belső hálós frissítés nincs rá szükséges (ha van több PC-d otthon elég ha egy leszedi a frissítést és a többi tőle szedi majd le belső hálón tehát ez nem rossz opció ahol több gép van)
    - a 4. a beszédfelismerő modulost tiltottam
    - az 5. ez a BUILD upgrade ezt is tiltottam mert mindig ha megjelenik az új build tiszta telepítéssel teszem fel de ha nálad ez nem opció akkor maradhat ha ne túl friss a géped akkor amúgy is valószínűleg csak később fogod megkapni ezt a frissítést
    - 6. ezt letiltottam de nem tiszta hogy mire gondol mely appokhoz töltene le és mit
    - a 7. belakott rendszeren már nem szoktam driver-t frissíteni - telepítés után vagy azzal használom amit feltesz a windows - mostanában így használom - vagy egy driver keresőt frissítőt lefuttatok telepítés után és frissítek mindent de már belakott rendszer alatt nem foglalkozom a driver frissítésekkel.
    - a 8. ez pedig ha jól tudom az UWP-s app frissítő ez sem kell mivel nincs is UWP-s appom ami van azt nem használom.
    - az alsó hármat engedem, igaz office most nincs nem tudom még mit érinthet de hagytam - gondolom flash frissítéseket esetleg.

    Tehát ezt a 4 lehetőséget hagytam meg, és stabil.

    Ha jön egy windows frissítés vagy bármilyen komolyabb program telepítés firissítés akkor érdemes újra lefuttatni mert előfordul hogy visszakapcsol pár dolgot, főleg első alkalommal azaz ha letiltasz mindent ekkor kérni fog egy rendszer újraindítást ezután újra nyisd meg a shutup 10-et mert 1-2 telemetriát visszakapcsol azt megint letiltod és esetleg még egy restart és utána jó.

Új hozzászólás Aktív témák