Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz daimonion #53136 üzenetére

    Az adatvédelemben maximálisan egyetértek. A microsoft még csak kismiska ezen a téren.

    Viszont. Idéznélek, Szerintem / és ez SZIGORÚAN PRIVÁT VÉLEMÉNY/ ,
    a frissítések, updatek és víruskergetőkről cserélnék eszmét.

    Mit foltozgat, katasztrófális biztonsági réseket, úgyse lehet elébe menni a bajnak, az gyorsabb.
    Valamint az elég nagyszámú számítástechnikával foglalkozó ismerőseim közül az utóbbi 15 évben senki nem számolt be ilyen katasztrófáról, a vírusirtó gyártók annál többször, érzed a paradoxont?
    Én példámnál maradva, az otthoni xp ugye elég régóta nem kapott frissítést. Ennek ellenére amire nekem kell (és hidd el eléggé sokrétű a pc-használatom, felöleli a htpc, könyvelés, agresszív nethasználat, kevés játék, elektronikai tervezőprogramok, ftp, htp szerver, torrent, stb.) arra még mindig tökéletesen jó. Mindezt egy őskövület, 6 éves minimálkonfigon, minimális ram mennyiséggel, elfogadható sebességgel.
    Ugya manapság már a 16G ram is kevés,...nahát.
    Természetesen tudom, mi rejlik még az újabb rendszerekben, de. Árulja el nekem valaki, ezeknek a nagy részét halandó használja valaha?
    Miért nincs moduláris operációs rendszer, lehet hülyén hangzik, lenne egy mag, és arra lehetne tenni
    minimál nagymama csomagot, haladót, profit, vérprofit, természetesen elemekből összeválogatva.
    Aki nem tudja, mi mire való, annak úgyis elég a nagymama csomag, aki meg valamit is konyít hozzá, összerakja magának. Win10 embedded van? ezt még megnézem, mert nem jártam még utána.

    A másik, a vírusirtók. 16 éves pc pályafutásom alatt én személyesen soha nem futottam össze fertőzéssel, és otthon nincs semmi a gépen, a tűzfal és a biztonsági központ kikapcsolva.
    Ennek ellenére 6 éve ketyeg az xp.
    Ismét beidézem:
    SZIGORÚAN PRIVÁT VÉLEMÉNY. Senki ne kövesse.

    És, hoztak hozzám nem egy olyan pc-t, laptopot, ami a legális megvett naprakész víruskergető dacára úgy összedőlt mint a kártyavár.
    Persze nem ez a jellemző, ismét csak az én véleményemet írtam le.

    Nem akarnék se offot, se flamet generálni, és nem követendő példa.

    Szerk, utóirat, ha pl. fizetős szervert üzemeltetnék pl. bankoknak, akkor nem így tennék, maximálisan törekednék a biztonságra. Ennek dacára feltörögetnek mindent, akkor...?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák