Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar_

    addikt

    Nem nagyon rég váltottam Win10re , és mire megszoktam, hogy nincs startmenü kezdődtek az idegesítő dolgok. Friss telepítésnél (DVD-ről) minden oke minden működik , indul stb. Aztán, ahogy "idősödik" a rendszer kezd minden elb@szódni. Először az alaplap programra kezdi kiírni, hogy a program nem erre a platformra való, és nincsenek számok csak az ablak, szóval van 3 napom, hogy beállítsam az OC részét, és beállítsam Power Managementbe, utána ugyanis már nem lehet változtatni. Hogy miért kell az alaplap OC programja ? Hát mert random játékoknál 1.6 GHz-en járatja a procit a gyári performance módban is, és így ami win7 alatt 50 FPS-el ment Win10 alatt 15-20 FPSt produkált. Aztán 2 hét múlva megjelenik egy hang stuttering, ami annyit tesz csak, hogy óránként beakad a hang 0.5-1 másodpercre. Először azt hittem, hogy hardver probléma van, de nem. Friss telepítésnél megszűnik, és nem is jelentkezik egy ideig. Nagyon valószínű, hogy valamilyen Updattel kerül a rendszerbe a bug ami a stutteringet okozza. Nincs semmilyen custom kis szériában gyártott cucc a konfigomban, mondhatni egy tök prosztó PC, aminek szerintem illene probléma nélkül működni, főleg, hogy amíg nem frissíti magát addig nincs probléma. :W Nekem tehát az updatek bugot okoznak, nem pedig javítják a rendszert. a Win7 alatt ugyanez a konfig tökéletesen és bugmentesen működött, Win 8.1 nem sokáig volt telepítve, de annál se tapasztaltam a problémát. Ez így ebben a formában elég retard. Jah, hogy dx12 ? Tehát kapok az óránkénti stutteringért akár egy legendásan rossz PC port Quantum Breaket, vagy egy 5 évvel ezelőtti látványt hozó Ashes of Singularityt ? (persze technikailag forradalmi, de látványban nagyságrendileg Supreme Commander szint)

    Az lenne a kérdésem, ha esetleg valaki biztosra tudja, hogy ha 8.1-et visszatelepítem, attól a Win10 később is elérhető marad a 8.1 kulccsal, ha lejár a free upgrade ?

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Új hozzászólás Aktív témák