Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Döglött Róka #137275 üzenetére

    Pongyolán fogalmazok, mert nincs meg bennem a szakmai igényesség (nincs IT szakmám, nézzétek el nekem), hogy különbséget tegyek egy raid(1) és tükrözés között, ahol az egyik a technológiát a másik a funkciót jelenti (ha jól értem), de mivel végeredményben ugyanaz a kettő, ezért szóban nekem csereszabatos. Valamint a raid kifejezés szerintem jobban benne van a köztudatban, így erre áll rá a szám. :B
    Az ntfs raid1 gondolom érthető volt, hogy mire gondolt a költő: nyilván ntfs-re formázott tükrözött tár.
    Bitlocker jogos, ezt akkor benézte a fél Youtube közösség is, mert lejjebb meg ott van, hogy nincs fájlrendszer titkosítás. :F

    Nézegettem korábban felhős backup szolgáltatást, ha arra mennék, akkor Backblaze szimpatikusnak tűnik és olcsó is egy klasszikus felhőhöz képest - amit egyszerű hálózati meghajtóként bármikor el lehet érni. Valamint a felhőkből hirtelen nagyon nem lesz jutányos az előfizu, ha 1TB-nál több helyet szeretnék - szóval archiválni pont nem jó. Backblaze-nél nincs limit, viszont ott meg bajos a visszaállítás, a HDD kipostázása, költsége, átfutás ideje, stb. Egy-egy fájlos hozzáférés ugyan lehetséges, de nem vmi felhasználóbarát, nem hozzáférhető könnyedén az adat.

    Aztán mivel GDPR és minden ami amcsi felhő az nagyrészt a GDPR hatályán kívül esik, meg hát ugye elvek, meg kontroll a saját adatom felett, meg vagy látja a nagy tesó vagy nem...
    Persze ezek nem kritikus szempontok, de már az éves BB előfizuból is lehet venni egy-egy HDD-t, ha bővíteni kéne. Klasszik felhő előfizujából akár többet is. És senkinek nincs hozzáférése az adathoz rajtam kívül, meg hát ugye egy tisztességes offline backup-nál sincs jobb, csak kényelmesebb. Ha meg elmarad a fizetés, akkor meg nemes egyszerűséggel törlik az adataim.
    Illetve a legnagyobb ellenérvem a felhő ellen, hogy 30/5 ADSL van itthon és a fotós/videós munka nem arról híres, hogy picik a fájlok. :DDD
    Egy ~400 db jpeg feltöltés is órákig eltarthat. :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák