Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Hátha olvassa valami MS fejes ezt a topicot...

    Aminek örülnék a Win8-ban és nincsenek megoldva Win7-ben:
    -Grub és egyéb rendszertöltők kezelése, és nem legyalulása.
    -EXT és a többi fájlrendszer olvasási képessége valamilyen szinten. írást szerintem ne tegyék bele, annak lennének problémái.
    -A letörölhetetlen, "saját használatba" nem vehető fájlokkal valamit kezdeni, hogy ne kelljen őket Linux alól törölni.
    -A telepítés utáni kérdés nélküli driver telepítés WU-ról kissé problémás, legalább kérdezzen rá, akarom-e az ő driverüket. (Creative Audigy hangkarihoz nagyon gáz drivert rak fel)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz WonderCSabo #498 üzenetére

    De mégis honnan veszi a Windows a bátorságot, hogy törölje egy másik oprendszer bootmanagerét mindenféle figyelmeztetés nélkül?
    Töröld le, és uralkodj elvet követi?

    kraftxld

    - megfelelő parancssori eszközökkel most is kezelve van. - ez a Grub-ra érted? Telepítéskor van valami lehetőség, hogy ne ölje meg?

    - 3rd party tool-al eddig is lehetett kezelni - igen tudom, esetleg beépíthetnék, ha már egyszer Linux alól írni is lehet NTFS-re.

    - eddig nekem mindent sikerült törölni, saját tulajdonba venni, az egységsugarú userek ellen tökéletes védelem. Konkrétan mit nem tudtál törölni? - Pl. egy megszakított XP telepítés winyón hagyott mappáit nem lehetett saját tulajdonba venni sehogy sem. Csak jött egy hibaüzi, hogy nem tudja végrehajtani. Volt még 1-2 eset, de fejből már meg nem mondom, mik voltak.

    - Telepítéskor rákérdez, hogy szeretnél-e frissíteni. - ott egy szót sem szól a driverekről konkrétan. Vagy tudod, hogy azt is oda gondolja, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz kraftxld #502 üzenetére

    Ált. XP, Win7, és 1 Linux volt a gépen egyszerre, sok alkalommal tettem fel Linuxot, kipróbálni a kül. disztrókat, de még olyan nem volt, hogy a Grub valamit elcseszett volna.
    Nem hitvitát akarok kirobbantani, csak tényleg nem tapasztaltam még, hogy betett volna a winnek.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz kraftxld #507 üzenetére

    Emlékszem a hisztikre, nos igen, valószínűleg nem akarnak, de kicsit túlzásnak érzem, amit az EU csinált, mert az alapján még a notepadot is ki kellene tiltani, milyen dolog már, hogy egyből tudunk .txt-t olvasni, mikor ott a 30 különböző cég űberfasza txt olvasója...

    bootrec, stb. oké, jó dolog, meg maga a Win7 telepítő is tud nagyon intelligens javításokat csinálni recovery módban, de ettől még a Gurb nem jön helyre, ahhoz kell egy Linux lemez. Oké nem nagy dolog helyrehozni a grubot, de legalább kapnék egy figyelmeztetést a Win részéről, hogy mi fog történni.
    Ez a Linuxosok számára sem mindig egyértelmű, googleal találni sok olyan fórumot, hogy "telepítettem egy Windowst, most nem tudom indítani a Linuxot".

    A kép meg egyértelmű, marketing szövegek vannak rajta nagyrészt, különösen az első pontban. "Kapcsolni be ápdétek, lenni élete boldog."
    Továbbra sem egyértelmű, hogy belépés után azonnal elkezd drivereket telepíteni a netről, mivel a driver =! frissítéssel.

    Linux kipróbálását képletesen írtam, igazából kerestem a nekem való disztrót. ahol frankón megy a zárt Ati driver, meg meg lehet csinálni ezzel az UVD-s videó gyorsítást. No ezek nem tesztelhetők Virtualboxon.
    Amúgy most a sulis embended eszközök programozása miatt végül kikötöttem Debian mellett, Ubuntu, Mint, OpenSuse után.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Gorneck #518 üzenetére

    Az audigynek kérdés nélkül teszi fel, ugyanakkor a hálókarimnak meg csak akkor frissít, ha külön kérem. Gondolom az alapján dönt, hogy van-e driver alapból az eszközhöz, és ha nincs, akkor már rántja is le updateről. Ez az esetek kb. 95%-ban jó megoldás, csak én nem megyek semmire azzal a gagyi audigy driverrel, amit felrak.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz fatal` #527 üzenetére

    Az a gond, hogy az Audigy Support Packos driver először letakarítja a régit, aztán újra kell indítani a gépet, és csak akkor indul el végre a telepítése. Szal kicsit megnyújtja az időt.
    Most nem lenne nagy dolog betenni egy kis kérdő ablakot, hogy "kívája-e, hogy telepítsem xy elérhető eszközmeghajtót a Windows Upodate webhelyről?".

    Ezt pl. úgy oldották meg a Linuxnál, hogy van egy eszközmeghajtók menü, elindítva megkeresi az elérhető zárt meghajtókat, és kiválasztom amit használni szeretnék, majd pedig megnyomom az aktiválás gombot. Újraindítás, meg minden nélkül, egyből mennek.

    F34R: van egy pár opció, ami nem elérhető a supp. pack. nélkül. Pl. a CMMS opció, ami az X-Fi-k sajátja lenne gyárilag, így viszont van sztereó surround is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Gorneck #531 üzenetére

    Pedig ez a driver, és a felette megszakított infravörös driver is jött magától, kérdés nélkül, abban a pillanatban, ahogy megjött először az asztal, már indult a winupdate a jobb alsó sarokban. Az infravöröst nem vágom, nincs semmi ilyen eszköz a gépben.
    Ha elég gyors vagyok, akkor meg tudom szakítani a telepítését a drivernek, de itt elkéstem. És netről szedte őket, mert írta, hogy letöltés van folyamatban.

    szerk:
    A Daniel Kawakami féle drivert használom egyébként, elég sok minden van benne pluszban: [link]
    Ő volt az, aki kiadott működő drivert, mikor a cég csak bugos, kékhalálozó drivert tudott csinálni Vistához. Volt is nagy botrány miatta.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák