Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz Zoz #65225 üzenetére

    Nem találtam olyan opciót. Merre van?

    Egyébként olybá tűnik, video driver összeakadásom volt. Mióta az nvidia-t felraktam, mert a telepítő nagyon pampogott érte, hogy szerinte az a csomag is kell a gépemre, valami nem stimmel a windowssal. Egy intel laptopon intel hd mobil gpu a grafika, van saját drivere, de folyton fel akar rá jönni az nvidia is, szimulálni geforce 840m-et, és aztán összeakadnak azok ketten. Fogalmam sincs, miért jönne fel folyton. Az intel hd driverben is van 3d driver, mégis arra hivatkozik, hogy 3d drivert keres. Vagy fél tucatszor újra kellett indítanom uninstallok után, meg azonnal állítani le a neten a keresést, lekapcsolni hálózatot is, csak hogy ne tudjon windows update-re menni, mert azonnal szedte volna le az nvidia-t. Le kellett szednem mindkét video drivert, 3d hardvert letiltani, szabványos vga drivert beállítani, közben vagy 4x újraindult, aztán egy újabb újraindítás után már meg sem próbált feljönni semmi. Akkor visszaraktam az intel hd graphics drivert, és most úgy tűnik, megnyugodtak a dolgok az nvidia-t illetően.

    A windows update-nek létezik olyan opciója, hogy letilthassak csomagot, és mondhassam a windows-nak, többé azt ne is jelenítse meg a listában, sem semmi ahhoz tartozót?

    Feljött valami "VulkanRT" is a gépemre, valószínűleg az egyik underclocking próbálkozásommal. Szedtem le mindenféle developer tool-okat. Az egyikben meglepetés is volt. Furcsa, hogy itt az avast a gépen, és meg sem nyikkant, hogy mi történik. Egyenlőre leszedtem, de csak remélem, hogy nem hagyott hátra valamit, amire szintén meg sem nyikkan az avast. Mindez csomag újratelepítgetések közepette történt. Nem tudom, hogy az egyik codeproject-es cuccban volt benne, vagy a rendetlenkedő windows előzetes frissítés hozta magával. Tényleg gőzöm sincs.

    Asztal már van, de "valami" hátramaradhatott, mert akárhányszor újraindítok, vagy jön vissza a rendszer csak alvásból (!), mindannyiszor lehal a desktop. Amit jelenleg csinálok, hogy vezérlőpult-ot indítok (aminek az ikon megjelenítése lehal az intel hd graphics icon megjelenítésénél), és X-elgetni kell kifele avezérlőpultot, aztán desktop újraindul, utána már jó. Valami nem kerek. Bosszantó mindig vagy 2-3 percet várni lefagyott desktoppal, csak hogy végre újrainduljon, és használható legyen.

    Én micsodáltam el valamit, és nem kicsit, hanem nagyon, vagy ez már a win7 tönkrefejlesztési kampány?

    Legközelebb tuti meg nem próbálok semmi "előzetes" csomagot leszedni.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák