Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    válasz pigsty #40635 üzenetére

    Na várj már én is összezavarodtam.

    > "Most elindítottam a hwinfot, kiírja, cannot install hwinfo64 driver. És más diagnosztikai programoknál is hátrány, ha nem admin joggal indul."
    Ez így rendben van, mivel azért korlátozott jogú a felhasználó, hogy ne tehessen meg mindent. Ha egy olyan programot szeretnél használni, aminek több mindent szeretne, mint egy "mezei program" (hardvereszközökhöz közvetlenül hozzáférni (pl.: az általad említett teszt programok), a fájlrendszer minden mappájába írni, ... stb) akkor azt a programot rendszergazdai joggal kell indítani.

    > "Persze nem létfontosságú, csak jó lett volna, ha normál felhasználóként is megy, nem kell átváltani."
    +
    > "A gondom, valamiért nem tudom nem rendszergazda fiókból rendszergazdai joggal futtatni egy programot se. UAC kikapcsolva van."
    Nem kell átváltani, korlátozott jogú felhasználó is tud egy programot rendszergazdai módban futtatni, ha ismeri a rendszergazdai jelszót. Jobb egérgomb a parancsikonra -> futtatás rendszergazdaként. Az UAC-t meg inkább ne kapcsold ki.

    (#40637) pigsty
    Ezt is az elvárt működés. Mivel rendszerfolyamat, így a korlátozott jogú felhasználót nem érinti. A feladatkezelőt indítsd rendszergazdai jogokkal, így már látni fogja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák