Új hozzászólás Aktív témák

  • martin66

    senior tag

    Sziasztok,

    van egy problémám, kérlek titeket segítsetek.

    A probléma:
    (Többször előfordult) de tegnap olyat csinált a Windows 7-em, hogy átírtam egy php és egy html fájlt és a karakter kódolása rossz lett (az ékezeteket rosszul írta ki). Először a phpDesigner programmal majd jegyzet tömbbel majd egy másik szövegszerkesztővel írtam át a fájlban található angol szövegeket ékezetes magyarra.
    De semmilyen programmal nem tudtam úgy átírni a fájlt, hogy az ne legyen rossz karakter kódolású.

    Ezért meg kellett kérnem a csapattagomat, hogy írja át. Neki sima jegyzettömbszerkesztővel és Dreamweaverrel is tökéletesen működött.

    És sokszor fordult elő, hogy nekem több programmal sem sikerül valamit átírnom, mert a rendszer elrontja a karakter kódolását a fájlnak. A csapat tagnak pedig elsőre jó.

    Azért gondolom, hogy Win7 beállításával van baj, mert nekem mindegyik szerkesztővel elrontja a karakter kódolást a csapattagnap pedig soha nincs ilyen baja (ő is Win7-et használ).

    Adat:
    Windows 7 Ultimate Sp1

    A Windows-ba hol lehet beállítani az alapértelmezett karakterkészletet? Vagy máshol keressem a probléma forrását?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák