Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Anathema67 #1288 üzenetére

    Nincs mit :)

    A Webroot felhő szolgáltatása nagyon jó (legalábbis lenne, ha tökéletesen müködne), mivel meglévő mappákat is hozzá tudsz adni. Az általam tesztelt felhő szolgáltatásoknál nem volt erre lehetőség, csak ha az adott felhő szolgáltató mappájába bemásolod a meglévő mappádat.

    Az összes szolgáltatás ingyenes lesz amit itt most felsorolok, de általában elérhető plusz szolgáltatás fizetés ellenében, például plusz tárhely. Ezek általában előfizetés alapúak, tehát havi vagy éves rendszerességgel kell fizetni például a plusz tárhelyért.

    A legismertebb felhő szolgáltatókkal kezdem: Dropbox, Box, OneDrive (régebben SkyDrive néven futott), Google Drive. A kevésbé ismertek: Copy, Mega, BitTorrent Sync és CrashPlan. Ezeken kívül rengeteg másik felhő szolgáltató is van, én ezeket próbáltam eddig.

    Az hogy számodra melyik a legjobb, attól függ, hogy mire szeretnéd használni. Ha több platformon is használni szeretnéd a szolgáltatást (pl Android, Windows), akkor a Dropbox az egyik legjobb választás. A Dropboxnak van saját alkalmazása Androidra, de a Dropsync nevű alkalmazást is mindenképp ajánlom, nagyon szuper. A Dropsync fejlesztője készített nemrég a Google Drive-hoz is egy hasonló programot.

    Sokat lehetne írni mindegyikről, én azt javaslom, próbáld ki ezeket. A legjelentősebb különbségek a kliens programokban, a feltöltési/letöltési sebességben, az ingyenes tárhely méretében (illetve a fizetős tárhelybővítés árában), és a privacy policiben van. Én személy szerint mindegyiket használom, különböző feladatokra. A személyes kedvencem a Dropbox, a BitTorrent Sync és a CrashPlan.

    Fontosnak tartom még azt megemlíteni, hogy nagyon sok promóció, akció szokott lenni. A OneDrive például 7 GB-ot ad ingyenesen, azonban pár napja volt egy 100GB-os promóció. Csupán be kellett jelentkezni a OneDrive fiókodba a megfelelő időben, és kaptál ingyen 100 GB tárhelyet egy évre. A Boxnál például 50 GB-os lifetime promóciók vannak, ahol 50 GB-ot kapsz "örökre". A Copy esetében pedig meghívásokkal nagyon könnyű bővíteni a tárhelyet, mivel egy meghívott ismerősöd ha beregisztrál, mind a ketten kaptok +5 GB tárhelyet, és nincs korlátozva a maximum, tehát ha sok embert meghívsz és csinálnak egy Copy fiókot, akkor akár több száz GB felhő tárhelyet tudsz szerezni ingyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák