Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaccss

    tag

    Hello.

    Összefoglalom a helyzet.
    Gondoltam hogy csinálok egy kis weboldalt a gyűjteményemnek 300-400 képpel, 10-20 db 10-20 perces videóval, az egészet kb. 20 aloldalra elosztva, kb. 1-2 GB összméretben, az egészet INGYENESEN, de nem találok olyan ingyenes weboldalkészítőt, ahol thumbnailokkal lehetne képgalériát csinálni rendesen kb. 5-6 képpel 1 sorban, hogy erre rányomva teljes méretre nagyuljanak a képek.

    Ilyesmi oldalakat akarok csinálni, simán csak képgalériával, alá-fölé szöveg, meg youtube videók beágyazása.
    [link]
    A főoldalamon meg simán egymás alatt felsorolva lennének a dolgok, simán a cucc neve lenne a link is az aloldalamra, nem lenne kép, mint itt, a szöveg lenne a link, nem a kép. [link]

    Találtam 2003-as frontpage-et, ez jó is lenne, de amint képgalériát csinálok, nem lehet elmenteni a készített tartalmat, hibaüzit ír ki. Amíg csak simán teljes méretű képeket illesztek be, meg szöveget írok, addig el lehet menteni. De a publikálás és az FTP menüpontok nem működnek, halványak, nem lehet rányomni, az FTP-t se lehet beállítani. Mi van ezzel?

    Néztem több weboldalszerkesztőt is itt, de egyik se jó.
    http://www.websitebuilderinsider.com/website-builder/
    Az 1. a web.com, minden fizetős.
    wix.com, itt csak kis ablakban lehet megnézni a képet, nem lehet teljes méretre nagyítani.
    weebly.com, publikálásnál mobiltelefonszámot kért, hogy SMS-sel ellenőrizze le. Lófaszt.
    A bigcommerce.com, a shopify fizetős. A godaddy is. A Website builder nem jó.
    A gmailomhoz picasát is próbáltam, itt sincs thumbnail, csak a képernyőméretig nagyulnak a képek. Amúgy is megszűnik a picasa, a google photos lesz helyette.

    A B terv az, hogy a képeket simán feltöltöm valahová, valamilyen ingyenes kép és videómegosztó oldalra, ahol a képek 1 egérkattintással kinagyulnak a teljes méretre, nem csak a képernyő méretéig. De nem találtam olyan oldalt, ahol ez minden képnél működik.
    Az imgurnál csak a képernyő szélességéig lehet nagyítani. A jobb gomb, kép megjelenítése, és a nagyításra nyomva lesz csak teljes méretű, ez nem jó.
    A flickrnél (ingyen 1 TB bőven elég) nem mindegyik kép nagyul ki. Az olyan képek nem nagyulnak teljes méretre, ahol a szélessége kb. 2-3-szorosa a magasságának, csak a képernyő szélességéig, pedig 2000 pixel szélességű képeim is vannak. Az 1450×550-es nem nagyul teljes méretre, az 1600×1200-as nagyul teljes méretre, egérmozgatással lehet mozgatni a képet a képernyőn, mert a kép nagyobb, mint a képernyőterület, ahol a kép látszik. Miért van ez? Itt nem lehet jobb gombbal semmit se csinálni. Csak max. 3 perces videót lehet feltölteni, ami kevés.

    A wordpress ingyenes verziójánál csak 584 pixel széles lehet 1 kép, minden kép ekkora, nem nagyulnak. Az egér jobb gomb, kép megjelenítése, majd az url-ből a ?w=584 kitörlése, majd bal gombbal a képre nyomva (+ nagyítás funkció) látszik csak a kép a teljes méretében. Ez így nem jó, senki se fogja ezt minden képemnél megcsinálni, amiből 300-400 lesz. Videót nem lehet feltölteni. A saját webszerkesztője jó, de nem lehet thumbnailos képeket csinálni. Csak fizetős csomagnál lehetne thumbnail, meg videók, de nem akarok fizetni.

    A videókat a youtube-ra is fel tudnám rakni, de úgy semmit se ér, ha a képeket nem tudom rendesen felrakni.
    Az is jó lenne, ha pl. a wordpressen (3 GB tárhely van, ide mehetne a weboldal) csinálom meg a weboldalam szöveges részét, a képekhez a flickr albumaimat linkelem, a youtube videókat beágyazom a wordpressbe, ez működik. De jobb lenne thumbnailos képgalériával és ha a wordpressben lennének a képek is.
    Ha az összes képemet ugyanakkora felbontásúra kicsinyíteném, elég lenne frontpage-gel csinálni és menteni, de így a képek lényege veszne el. Ettől még nem lehetne publikálni a kész tartalmamat.

    Tud segíteni valaki?
    A legjobb lenne egy ingyenes weboldalszerkesztő, ami tud thumbnailokat csinálni, és van benne ftp, meg fel is tölti oda az oldalakat. A wordpress jó lesz tárhelynek, ezt beállítom az FTP-ben, és kész.
    Fontos, hogy semmilyen személyes adatot nem akarok kiadni, a weboldalamon, képoldalamon nem lehet elérhető semmilyen adatom, mailcímem, nevem, a képek készítésének időpontja, a képek exif adatai, a fgépem adatai, sehol senki nem írhat megjegyzést, nem tölthet le képeket, nem oszthatja meg se a facebookon, se sehol a tartalmaimat. A flickrben, WP-en már sikerült ezeket beállítanom.

  • kovaccss

    tag

    válasz Zedz #15039 üzenetére

    Nem értem milyen modulról beszélsz, kezdő vagyok.
    A WP-ben 3 GB tárhely van ingyen, ez elég lenne.
    A webszerkesztőjével közvetlenül tudom szerkeszteni a WP tárhelyemet.
    Ingyen minimális tárhelyet adnak, meg egy lebutított webszerkesztőt.
    Az atw.hu ingyenesen 500 MB tárhely, fizetősen 2 GB. Az uw.hu ingyen 200 MB, nincs fizetős nagyobb csomag. fw.hu ingyen 20 MB, a 3 fizetős csomagban 1, 3, 20 GB.
    Ez nagyon kevés.

    Ha a wordpress nem az alapdolgokat adná csak ingyen, ez jó lenne, már kész lennék az egésszel.
    Látom hogy egyéb WP oldalaknál van thumbnail, tehát csak a fizetős csomagban elérhető ez a funkció, és ki tudja még mi. Nem is lehet megtudni hogy miket tudnék csinálni a WP-ben, ha fizetnék, ez is érdekes.
    A wordpress-szel nem érhető el rólam semmilyen adat, a flickrt is be lehet így állítani.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz Zedz #15041 üzenetére

    Nem töltöttem le és nem telepítettem semmit, csak beregisztráltam a WP-re, és belépés után lehet szerkeszteni az oldalamat a WP-en, feltölti amit csináltam, és már látható is. Ha lenne thumbnail lehetőség, akkor már lehetne csinálni az oldalamat. A YT videó beágyazás működik.
    Miért szívassam magamat azzal, hogy a WP letölthető webszerkesztőjét másik tárhelyre rakjam fel? Ebben mi a jó?
    Elég nekem a WP 3 GB-ja. Nem olvastad el a hosszú 1. üzimet?
    Nem használok semmilyen FTP programot, és nincs külön tárhelyem se.

  • kovaccss

    tag

    válasz Zedz #15043 üzenetére

    indigonak is írtam.

    Nem értem. Ezt találtam. https://wordpress.org/plugins/photo-gallery/
    Az installnál ezt írja:
    Minimum requirements. WordPress 3.4+ PHP 5.x MySQL 5.x

    Miért kéne bármit letöltenem és telepítenem, hogy a WP-en képgalériát tudjak csinálni?
    A WP szerveren lévő szerkesztőt akarom használni, hogy a WP-re rakjam fel az oldalamat, a szöveget, a képeket, és ágyazzam be a YT videóimat.
    Itt van ez, min. 200 oldalas a leírás. http://wphu.org/wordpress-kezikonyv/
    1 hete néztem ezt, de csak ezt olvastam el:

    3.1. A WordPress telepítése

    A WordPress használatához szükségünk lesz egy kiszolgálóra (más néven szerverre), ahol az oldalunk működhet. Ehhez igénybe vehetünk egy tárhelyszolgáltató céget, vagy akár saját kiszolgálót is üzemeltethetünk. A legtöbb hazai tárhelyszolgáltatónál egyszerűen csak annyit kell tennünk, hogy letöltjük a WordPress magyar nyelvű változatának legfrissebb kiadását a hu.wordpress.org oldalról, majd feltöltjük a szolgáltatónk által biztosított mappába. Vannak olyan szolgáltatók is, amelyek rögtön kész WordPress oldalakat kínálnak. Ilyen például a WordPress fejlesztéséért is felelős Automattic által működtetett wordpress.com, amely egy alap WordPress oldalt kínál ingyenesen, az extra szolgáltatások igénybe vételéért azonban fizetnünk kell.

    Ebből azt gondoltam, hogy hiába telepítem a WP-t, a nekem kellő funkciókért úgyis fizetni kell, megaz egész túl bonyolult, akkor meg miért csináljam, ott a WP szerkesztő. Ezért nem kerestem tárhelyet se.
    Mire megyek a gallery pluginnal? Ehhez előtte az egész WP cuccot fel kell telepítenem, csillió dolgot beállítani, stb. Ennyit nem ér az egész, hogy csak egyszeri használat miatt megtanuljam ezt az egész folyamatot, csak 1 funkció használhatósága miatt, a thumbnailos képgalériáért.

    Sokkal egyszerűbb lenne egy megfelelő weboldalszerkesztőt találni, ami mindent tud, ami nekem kell, feltöltöm valahová a kész oldalt, és kész.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz Zedz #15046 üzenetére

    Nem lehet csak plugint telepíteni, ha előtte nem telepítettem a gépemre az alap wordpress rendszert.
    Akkor se értem. Miért nem használhatom a wordpresst, mint tárhely, ha az alapdolgokon kívül többet akarok csinálni?

    A wordpress oldal adatait se tudom, amit az FTP programba be kell írni.
    Ezt olvasgatva nehéznek tűnik az egész. http://wphu.org/wordpress-kezikonyv/
    Ha másik tárhelyet akarok, akkor telepítenem kell a gépemre a wordpress rendszert, meg a tárhelyre is fel kell töltenem?
    Vagy csak a tárhelyre kell feltöltenem, meg a pluginokat is csak oda kell?
    Nem tudok elolvasni 100 oldal leírást.

    Miért ilyen bonyolult ez az egész?
    Miért nem lehet a WP szerveren alapból elérni mindent, és ott kiválasztani hogy mit akarok csinálni, használni?
    Miért ez az egyik legkedveltebb rendszer, ha ez a legbonyolultabb?

Új hozzászólás Aktív témák