Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok!

    Keresek egy az Artisteer programhoz hasonló gyors webdesign készítő alkalmazást ami kompatibilis a Joomla-val. Aki esetleg tud ilyet előre is köszönöm. Az a lényeg hogy tudjak egy viszonylag egyszerű menüs sablont készíteni amit sablon a joomlában tudok felhasználni mint egy weboldal kezdőlapot. Előre is köszönöm. :R

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy weboldalt készíteni. Statikus lenne az oldal. Olyan programot keresek amivel abszolút kezdőként is összetudok rakni valami egyszerű menüvezérelt oldalt. Az online ingyenes weboldal maker-ek kilőve. A tanulás nem ellenségem, szóval idővel jönne a kódolási oldal tanulása is.... Dreamweaver megfelelő eszköz erre?

    Előre is köszönöm!

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz Zedz #12291 üzenetére

    Szia!

    WYSIWYG nem ártana legalább shared ablakrendszerű hogy lássam hogy amit kódolok, abból hirtelen mi sül ki. :) Amúgy én is a HTML+CSS párosra gondoltam így elsőre. :)

    DNReNTi: Na pont ezért gondoltam elsőre a DW-re. Nekem CS3 van. Nem tudom az használható-e még, vagy túl elavult?

    Apropó. CSS tananyagot hol lelek? Könyv is jó. :R

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz Jim-Y #12295 üzenetére

    Na akkor ennyit a DW-ről. :) A tiszta kód elvét vallom amúgy is, tehát a te javaslatod erre csak ráerősít... És miből érdemes tanulni... Jól jöhet valami oldal vagy könyv is. Mondjuk (gondolom én) HTML5-ben érdemes gondolkodni.. CSS terén is jól jönne valami jó kis leírás az ultra kezdőknek... :)

    ZEDZ: Végülis logikus igen. :)

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok!

    Köszönöm a komplex tippeket, amint időm van csemegézek.

    EXTRA OFF

    Hogy a mikkamakkába tudtok ti ilyen jól angolul? Komolyan mondom évek óta ezen feltudok robbanni. Itt van nevezetesen a kedves segítő Jim. Extra mega gratuláció... Hogy ti nem suliból nyert nyelvtudással+nyelvizsga toljátok az tuti. Egyszerűen akárhova megyek, mindenhol angol szakmai linkeket kapok, javasolnak. Elmondom mi az amit extra űber módon nem értek. Alig vagyok 30 éves. 2 diploma, informatikus, tanár ember, blabla, nyelvvizsga megvan (bár semmit nem ér), de pl. ahogy Jim tolja azon az oldalon amit nem rég belinkelt a kérdésével, hát hogy a mikkamakkába csináljátok? Egyszerűen úgy érzem magam hogy itt vagyok egy végzett tanár ember, de itt (prohardver oldalon lévő egyes emberkék) úgy beszélnek legalább 1 idegennyelvet mintha az egy természetes dolog lenne. Tuti nem bennem van a hiba. De igen lekicsinylőnek érzem magam.....Hiába tanultam és a nyelvet egyszerűen nem értem nektek ez hogy megy itt csettintésre. Főleg hogy egyik topicba is bedobtak nekem egy linket hogy olvasgassak. Informatika ide vagy oda, nekem kegyetlen volt, hogy magyarul már semmi csak angolul. Azt meg azért a tanári tapasztalatomból kiindulva erősen kétlem hogy a mai 15-25 év közötti fiatalok ennyire jól tolják az angolt átlagba! Ki van zárva!!! (leszámítva hogy kéttannyelvű iskola, apuka anyuka angol származás stb...) Még egyszer a kérdés. Hogy a búbánatba csináljátok? Grrrrr.....Ráadásul Jim még programozó is... Hát ehhez képest én 8 általános szinten vagyok. Munka mellett a tanulás meg már csak egy nehézkes dolog de másnak még ez is megy pedig igen jó buksim van, de ezen a ponton még az életkedvem is elmegy.... :O

    Bocsánat az off-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    válasz Jim-Y #12318 üzenetére

    Röviden: Minden tiszteletem a tied! Egyetlen apró megjegyzés. Azért nincs mindenki így ezzel. Ilyen szinten ahogy te gyakorlod az angolt a mindennapokban, nem minden 2. ember csinálja így illetve van ilyen szinten. Ez abszolút biztos. De legalább te azok közé tartozol számomra, akik erőt adnak hogy fejlesszem magam! :R

    Még egy fontos megjegyzés: Én sosem leszek webfejlesztő, tehát én csak egy statikus oldalt szeretnék, ahova szakmai anyagot töltök fel. Bár utólag belegondolok, lehet nekem elég lenne a blog.hu oldal is erre a célra. Tehát nem akarok belemászni nagyon a témába.

    De aminek nagyon örülök, hogy rendes tartalmas, választ kaptam ami segíti az esetleges indulást. :R

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok!

    Kicsit megijedtem a tegnap kapott kérés miatt, ezért vagyok most itt. Leírom miről van szó. Egy iskolai weboldalt kellene felújítani. Az eddigi weboldal eléggé "gagyi" ingyenes Joomla sablon alapján működik. Nos a feladat tehát ennek a weboldalnak a megújítása. 2 kérés lenne: Joomla felejtős és ingyenes megoldás legyen.

    Íme egy minta hogy kb ilyen kellene!

    Nem tudom hogy WordPress-el ezt meg lehet-e csinálni? Joomla is talán maradhat, bár nekem azt monták hogy a Wordpress sokkal jobb.

    Bármilyen tanácsot megfogadok. :R

    Megjegyzés: Nem nekem kell megcsinálnom hanem a "drága" rendszergazdának! Ő nem ért nagyon hozzá, tehát webfejlesztésben eléggé lapos...

    Szóval szerintem ez így webmester segítsége nélkül nem tudom hogy kivitelezhető! :(

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok/köszöntök minden tisztelt fórumlátogatót!

    Üzenetem kicsit hosszú lesz, és alkotása közben már most ver a szívem, hogy esetleg az üzenetem elolvasása végére elfogtok küldeni a jó fenébe, mert esetleg olyan munkát kérnék ami vagy nem olyan egyszerű, vagy ezt ingyen nem fogja nekem senki megcsinálni. Én bízom ezek ellenkezőjébe, már csak azért is mert azzal kezdeném hogy valójában nem is komplett menüvel ellátott weblap kellene nekem.

    Na de kezdem az elején. Arról van szó, hogy én nyár eleje óta egy projecten dolgozom. Ez egy saját mondhatni megálmodott project, amely szeptemberben kerül(ne) bevetésre. Tehát addig van úgymond időm, hogy megvalósítsam. A project 5 blokkra van bontva, amelyből 3 kész van. A kérésemmel megfogalmazandó feladat lenne a 4. Ez a 4. blokk egy webes felületen működő szintező lenne. Én neveztem el szintezőnek de ez lényegtelen. A webes felülett alatt csak annyit értek, hogy egy weblapon van rajta ez a szintező, de a weblap gyakorlatilag ezen kívül semmi mást nem tartalmaz. Tehát semmi menü meg bisz-baszok.

    Mi is a problémám a szintező megvalósításával? A válasz roppant egyszerű: Nem értek a programozáshoz. Pontosabban a webprogramozáshoz nem értek, mert a szintező az nem egy egyszerű HTML kód, hanem annál több (de ezt ti jobban tudjátok). Az ok, amiért ide jöttem tehát, hogy ez a szintező nekem nagyon nagyon kéne, nem tudom jobban körberajzolni. Találtam ugyan sablonokat (LINK), de sajnos én nem tudom összehozni úgy a kódot hogy olyan legyen amilyet én elképzeltem.

    És akkor jöjjön az általam megálmodott szintező terve:

    A rajzon tehát leírtam hogy mi hogyan működne benne.

    SZUMMA: Tehát nekem egy üres szimpla weboldalon kellene hogy megjelenne egy ilyen animált progress bar, a rajzon megadott működési elv szerint. A Progress bar alatt pedig a rajzon feltüntetett 2 db szimpla kis textbox kéne a megadott működési elvekkel.

    Nem is tudom hogy merjek kérni így bármit is. De ha esetleg lenne köztetek, aki ezt megtudná csinálni nekem, aranyszobrot fogok neki állítani. Amennyiben ez nem lehetséges, bármilyen segítséget elfogadok, de kétlem hogy lenne olyan program amivel ezt meglehetne csinálni programozás nélkül.

    Még egyszer előre is köszönöm! :R :R :R

    U.i.: Amennyiben üzenetemnek más topicban lenne a helye, kérem jelezzétek! :R :R :R

    U.i.: Amennyiben van kérdés a rajzzal kapcsolatban szívesen válaszolok! :R :K

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • Carasc0

    őstag

    Egy egyszerűbb kérdés. A 000webhost.com nekem 3 éve megvan. Gyakorlatilag nincs is weboldal rajta, nekem csak tárhelyként üzemel. Természetesen az a gondom vele hogy lassú, megbízhatatlan. De gondolom ezt ti is tudjátok. Ehhez hasonló ingyenes magyar tárhely kellene. Maximum 500MB amire szükségem lenne.

    Nekem annyi kell hogy Total Commanderrel feltöltök adatokat és a böngészőből pedig letöltik a tárhelyről.

    Előre is köszönöm! :R

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Új hozzászólás Aktív témák