Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inv1sus

    addikt

    válasz biker #2621 üzenetére

    Azé azt lehet optimalizálni:

    Ezt nem:
    <table>
    <tr>
    <td class="box1"></td>
    <td class="box1"></td>
    </tr>
    <tr>
    <td class="box1"></td>
    <td class="box1"></td>
    </tr>
    </table>

    130 karakter

    Ezt igen:
    <div id="Valami">
    <div class="box1"></div>
    <div class="box1"></div>
    <div class="box1"></div>
    <div class="box1"></div>
    </div>

    124 karakter

    Diveknél a css csak ennyi kb:
    .box1 {float:left; width:100px;}
    #Valami {width:200px;}

    [ Szerkesztve ]

    *** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz biker #2621 üzenetére

    Látom sikerült teljesen véresen komolyan venned a szándékosan erőltetett példát, gratulálok... :W (hozzáteszem, a stílusod egy kicsit alaptalanul támadó, na mindegy)
    De azért sikerült elrontanod: <div class="akármi"></td> ;] ;]
    A példád meg rendkívül erőltetett, én is tudnék mutatni neked olyan kódot, aminél meg egy igen összetett div-es vs. táblázatos oldalnál a div-es kialakítás karakterszáma győz, de ne gyerekeskedjünk már... Azt hittem, elég egyértelműen érzékeltettem, hogy az eredeti példám szándékosan erőltetett volt, igazából csak azért írtam, mert Te kezdtél azzal a szöveggel jönni, hogy márpedig a table-tr-td-s megoldás sokkal kisebb karakterszámú, idézlek: "mert eleve ez kisebb 2 karakterrel". :U

    "Szerintem az értelmetlen viták helyett maradjunk a értelmes szakmai, átgondolt beszélgetésnél, jobb lenne."
    Igen, és ez pontosan vonatkozik rád is, és mindenkire, ha már komolyra fordítjuk az érdemi vitát (előző hsz.-emben - amire reagáltál - meg azt hittem, a smiley-k egyértelműen jelzik, hogy ott nem az "érdemi", komoly szempontok egyik példája látható).
    Mellesleg rögtön gondoltam, hogy ezt a vitát is ki lehet forgatni úgy - sikerült -, hogy csak a lényeg vesszen el, és belemenjünk a felesleges szájtépésbe. Ki a tökömet érdekel, hogy hány karakteres az egyik vagy másik megoldás, ha bájtos nagyságrendekről beszélünk? Nyilván mindenki tisztában van vele, hogy ez abszolút nem számít, nem ettől lesz gyorsabb vagy lassabb adott oldal betöltési ideje.

    Ha maga a kód emberi szemmel is áttekinthető, emberi aggyal is felfogható, működőképes és szintaktikailag helyes (és nem valami összegányolt rakás szar), akkor maga a konkrét megvalósítás (akár table-lel, akár div-vel) tök mindegy, ilyenkor már csak az a lényeges, hogy ki melyiket tudja kényelmesebben módosítani, átlátni.

    Remélem ezzel kellőképpen kompromisszumos következtetésre sikerült jutni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák