Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz Anonymusxx #16315 üzenetére

    Véleményem szerint VPS-re akkor érdemes menni, ha tudod is kezelni, feltelepíteni, az oldaladhoz igazítani és finomhangolni. Ehhez elég erős Linux ismeret szükséges (kivéve, ha Windows alapon akarsz hosztolni, de ez ritkábban fordul elő). Tehát ha nem rendelkezel ezekkel az ismeretekkel, akkor nem sok előnyét tudnád élvezni a VPS-nek és csak a pénzt vinné ki a zsebedből. Természetesen léteznek úgynevezett "managed" VPS-ek is, itt mindent kezelnek helyetted, tehát neked csak annyi dolgod lenne, mint egy osztott tárhely esetében. Persze ennek ára van, mert itt fizeted a rendszergazdát is, aki szintén nem fogja neked finomhangolni a webszervert, a PHP handlert, a MySQL szervert és társait, hanem feldob egy előre gyártott rendszerképet meg esetleg kapsz valami panelt, hogy weben össze tudd kattintgatni, amit szeretnél, de ebben az esetben se leszel sokkal előrébb egy normális osztott tárhelyhez képest.

    Az 1GB ram + 1 CPU mag akkor lehet elég bármire is, ha szénné van optimalizálva mind a szerver, mind a weboldal, de még így is meg fogja fektetni egy alap látogatói hullám és néhány párhuzamos megtekintés.

    Tehát én azt mondanám, hogy első körben keresni kell egy normális shared hostingot, ahol van rendes infrastruktúra, rendes support, ahol a csomagod dinamikusan bővíthető, ha szükséges és ahol nem korlátozzák az oldalad ha éppen egy időben befut 10 látogató. Lehet engem kövezni, de én azt mondom, hogy ilyet itthon majdhogynem lehetetlen találni (sajnos). Érdemes tehát külföldre kacsintgatni, de itt se szabad bedőlni a reklámoknak, mert például a "leghangosabb" szolgáltatók általában a leglassabbak is (GoDaddy, Bluehost, stb.) Ezek kerülendők. Ami viszont erősen ajánlott az például a Siteground. Villámgyors, megbízható, te választasz datacentert magadnak regisztrációkor, ha gondod van percek alatt javítják és rengeteg olyan extrát kapsz, amit másutt nem. A GoGeek csomagjuk havi 100.000 látogatóig garantáltan megfelelő, de az alap StartUP csomag is bőven elég 10.000 látogatóig. Itt nincs 508-as hiba és ész nélküli korlátozás, ha megrántja a CPU-t egy PHP folyamat egy kis időre.

    Válasz az utolsó kérdésre: Egy VPS-re annyi "addon domain"-t teszel amennyit akarsz (meg amennyit elbír), ha te kezeled. Ha más kezeli helyetted, akkor meg annyit tehetsz rá, amennyit engedélyeznek a csomagban vagy amennyit a cPanel alapértelmezett beállítása támogat. Ha a cPanelt (vagy bármi egyéb web hosting manager panelt) te telepíted magadnak, akkor ezt mind meg tudod adni, ha más kezeli, akkor rajta áll, hogy mit állít be. A cPanel egyébként fizetős, én ISPConfigot szoktam feltenni annak, aki kéri, ez ingyenes és szinte mindent ugyanúgy lehet kezelni, mint cPanelben.

    [ Szerkesztve ]

    https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

Új hozzászólás Aktív témák